freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی طی سخنانی در کنگره ملی 1880 شهید کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه پیشتازی روحانیت در جامعه الزاماتی دارد، افزود: باید به الزامات پیشتازی روحانیت توجه کرد و همچنین به این مسئله توجه شود که پیشتازی جوهره می‌خواهد و الزاماتی دارد.


وی بیان کرد: این معیارها برای انقلابی گری، پیشتازی و رهبری فکری، معنوی و بصیرتی جامعه قابل استفاده است. اولین معیار پیشتازی روحانیت در جامعه همسویی با ولی فقیه در حکومت دینی است.


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در مسائل جامعه و اداره کشور با متغیرهای زیادی روبرو هستیم، خاطرنشان کرد: سوال این است که مرجع صدور حکم در متغیرهای اجتماعی بر عهده کیست؟ این مرجع صدور حکم یا پیامبر(ص)، امام معصوم(ع) و یا ولی فقیه است و کس دیگری در عرض ولی فقیه نمی تواند در عرصه اداره کشور حکم صادر کند.


سعیدی تصریح کرد: ما معتقدیم ولی فقیه در موضوعات حجیت، تبعیت، نصب، رسالت و اختیارات با پیامبر(ص) و امام معصوم(ع) اشتراک دارد و از این جهت تفاوتی بین ولی فقیه با امام معصوم(ع) و پیامبر(ص) نیست نه اینکه می خواهیم بگوییم همه شئونات امام معصوم(ع) و پیامبر(ص) را ولی فقیه دارد.


وی ادامه داد: اولین معیار پیشتازی روحانیت، منبری ها، هیئات، مداحان و همه اقشار جامعه این است که با ولی فقیه همسو، هم جهت و در تبعیت بدون چون و چرا تبعیت کنند. دومین معیار پیشتازی تعبد است، متعبدترین انسانها کسانی بودند که در کربلا همراه اباعبدالله الحسین(ع) حرکت کردند و نپرسیدند که ما را برای چه می برید؟ چراکه برای امام حسین(ع) بیان پشت صحنه امکان پذیر نبود. کربلا باطن و ظاهری دارد و آنچه اتفاق افتاده ظاهر قیام امام حسین(ع) بوده است و پشت صحنه را به دلیل قابل بیان نبودن پهنه حماسه عاشورا برای کسی بیان نکرد.


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: اگر امروز برخی از مصالح را مقام معظم رهبری بیان می کند نباید توقع داشته باشیم که رهبری پشت صحنه را هم برای ما بگوید، در برخی جاها ناچار می شوند هزینه پرداخت کنند و بخشی از فلسفه را بگویند. برخی مسائل باید چندین سال طول بکشد تا بیان شود.


سعیدی  تاکید کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب صلاح نمی‌داند فلان فرد در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود اگر رهبری را فصل الخطاب می دانیم باید لبیک یا خامنه‌ای بگوییم. وقتی مقام معظم رهبری تاکید بر اقتصاد مقاومتی و بحث نفوذ دارند، این مسائل فلسفه ای دارند.


وی با اشاره به اینکه سومین معیار پیشتازی روحانیت در جامعه درک درست مقتضیات زمان است، تصریح کرد: ما با متغیرهای زیادی روبرو هستیم. مقام معظم رهبری می فرماید به مقدسات اهل سنت توهین نکنید. بیان این مسئله فلسفه‌ای دارد. خدمت به اهل بیت(ع) هزاران راه دارد. چهار نوع اهل سنت داریم یک گروه همچون حماس و جهاد اسلامی فلسطین با ما هم پیمان‌اند، دسته دوم اهل سنت سنتی در کشورهای پاکستان، افغانستان، اندونزی و مالزی دلهای‌شان با ماست و دعا می کنند که نظام مقدس جمهوری اسلامی بتواند شاخ آمریکا را بشکند بنابراین امیدشان ما هستیم.


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دسته سوم اهل سنت سکولار هستند که با ما درگیر نیستند و تنها فرقه وهابی و تکفیری با ما درگیر هستند و هر چهار دسته خلیفه اول، دوم و سوم را مقدس می دانند بنابراین وقتی برخی منبری ها، نویسندگان و مداحان به اهل سنت توهین و حمله می کنند باید بدانند که این موضوع دوست داشتن و خدمت به اهل بیت (ع) نیست.


حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان اینکه تکنولوژی موشک فجر 5 در غزه به دست توانای فرزندان کشور ما انتقال داده شده است، تاکید کرد: همه این مسئله را می دانند و این خدمت به اهل بیت(ع) است چرا بعضی ها این مسئله را نمی فهمند و به آن توجه ندارند.    


وی افزود: باید در عزاداری های خود تحولاتی را ایجاد کنیم چرا که متأسفانه عزاداری های ما دارد به سمت های دیگری می‌رود. مقتضیات عوض شده‌اند و دیگر افکار پنهان نمی‌مانند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: این عالمی که امروز ما را با ژاپن و آلمان مقایسه می‌کند و می‌گوید این دو کشور سلاح خود را کنار گذاشته‌اند و به دنبال علم و صنعت رفته‌اند و منظورش این است که ما هم همین کار را انجام دهیم، مگر ما چه نسبتی با آلمان پس از جنگ جهانی داریم؟ این چه مقایسه ای بین ما و آن دو کشور است؟ این دو کشور هم اکنون صندوق پول آمریکا هستند.


سعیدی تصریح کرد: آن چیزی که انقلاب اسلامی را حفظ کرده است، لبخند دیپلمات‌ها نبود بلکه غرش موشک‌های فرزندان رشید اسلام بوده است.


وی ادامه داد: یکی دیگر از عامل پیشتازی روحانیت در جامعه شناخت جریانات، تحولات، جرأت و شجاعت در بیان نظر و اعلام مواضع است. روحانیت باید به عنوان دیده بانان جامعه و پاسداران مغزها  تحولات را رصد کنند، به موقع از مواضع رهبری حمایت و اعلام نظر کنند و زمینه آشنایی و آگاهی مردم و افکار عمومی جامعه را فراهم کنند.


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که اعلام مواضع در برابر دشمنان و بیگانگان یکی از اصول پیشتازی روحانیت است، خاطرنشان کرد: برخی از ائمه جمعه و بزرگان دیگر استانها طی تماس‌هایی با بنده اعلام می‌کردند که سپاه با ما مشکل دارد که بعد از پیگیری موضوع می گفتند بعد از هشت ماه از فتنه 88 هنوز خطیب جمعه ما تاکنون یک کلام در این رابطه صحبت نکرده است.


سعیدی افزود: اعلام موضع در برابر مواضع انحرافی برخی از دولتمردان و مسئولان یکی دیگر از اصول پیشتازی روحانیت است چرا که در طول 37سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی با چالش ها و موضع گیری هایی روبرو بودیم که با خطوط امام و رهبری سازگاری نداشتند. این مسائل را روحانیت باید به مردم بگویند و در مقابل آنها اعلام موضع کنند.


وی با اشاره به اینکه اعلام موضع در برابر احزاب و جریان های انحرافی چهارمین معیار پیشتازی روحانیت است، تصریح کرد: در روزنامه‌ها و سایت ها احزاب مواضعی را اعلام می کنند که این مواضع انحراف و خطاست. چرا برخی ها موضع نمی گیرند؟ یکی دیگر از این معیارها جریان شناسی است. برخی حوادث و پدیده ها موردی و بدون عقبه هستند و برخی نیز پشت صحنه و روی صحنه دارند که باید اینها را شناخت. داشتن عقبه، پشت صحنه و روی صحنه، پیچیدگی، قابلیت تکرار شدن و زمان بر بودن از ویژگی های حوادث جریانی است که می توان از نمونه های آن به حادثه عاشورا و فتنه 88 اشاره کرد.


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:  فتنه 88 که جز حوادث جریانی است شناخته نشد و هم اکنون همان کسانی که  این فتنه را طراحی کردند روی صحنه در حال کار کردن برای مسائل بعدی و آینده هستند. غرب گرایی در ایران پیشینه و عقبه دارد باید نگاه کرد، چه کسانی دنبال این بودند که ایران را به کام غرب ببرند؟ این مسئله در دوره مشروطیت، نهضت ملی و دولت موقت وجود داشت و این مسئله همینطور ادامه داشت.


سعیدی با بیان اینکه یکی ار طبقاتی که در این جامعه مظلوم واقع شده، روحانیت بوده است، اضافه کرد: روزی تصور این بود که 1500شهید روحانی در کشور داریم اما تاکنون 4300 شهید روحانی در کشور شناسایی شده است. نقش روحانیت در دفاع مقدس را تدوین خواهیم کرد و در این زمینه موزه ای در تهران ایجاد و راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱:۹ دیده شده : ۸۱بار نویسنده : admin

انقلاب را تعریف کنید انقلاب اجتماعی را تعریف کنید انقلاب اسلامی را تعریف کنید انقلاب راس الخيمة انقلاب راس الخيمه 2010 الانقلاب راس الخيمة الانقلاب في راس الخيمه انقلاب راس الجنين في الشهر السابع انقلاب راس الجنين في الشهر التاسع انقلاب راس الجنين في الشهر الثامن انقلاب رأس الجنين انقلاب راس الجنين في الشهر السادس انقلاب راس الجنين في الشهر الرابع انقلاب راس الجنين في الشهر الخامس علامات انقلاب راس الجنين وقت انقلاب راس الجنين اعراض انقلاب راس الجنين انقلاب رافعات انقلاب راب انقلاب رابتر انقلاب رابعة العدوية انقلاب رابعة رابطه انقلاب اسلامی با نهضت عاشورا رابطه انقلاب اسلامی و مهدویت رابطه انقلاب و عاشورا انقلاب فورد رابتر رابطه انقلاب اسلامی با انقلابهای منطقه رابطه انقلاب اسلامی و غرب انقلاب رافعه انقلاب رافعة في شعب انقلاب راجح الشمري غرش موشکهای ایران غرض رفتن است نه رسیدن غرض رفتن است نه رسيدن سیبی است نهاده برسر سرو انسان روح است نه جسد انسان روح است نه جسد دانلود انسان روح است نه جسد Pdf انسان روح است نه جسد نوشته دکتر رئوف عبید دانلود انسان روح است نه جسد Pdf دانلود كتاب انسان روح است نه جسد خلاصه کتاب انسان روح است نه جسد دانلود رایگان انسان روح است نه جسد کتاب انسان روح است نه جسم كتاب انسان روح است نه جسم دانلود رایگان کتاب انسان روح است نه جسد Pdf حجاب مصونیت است نه محدودیت حجاب مصونیت است نه محدودیت از کیست حجاب مصونیت است نه محدودیت مطهری حجاب مصونیت است نه محدودیت یعنی چه ؟ حجاب مصونيت است نه محدوديت جمله حجاب مصونیت است نه محدودیت از کیست خواهرم حجاب مصونیت است نه محدودیت چرا حجاب مصونیت است نه محدودیت امام خمینی حجاب مصونیت است نه محدودیت جمله حجاب برای مصونیت است نه محدودیت از کیست دانلود کتاب انسان روح است نه جسد Pdf دانلود رایگان کتاب انسان روح است نه جسد دانلود رايگان كتاب انسان روح است نه جسد دانلود رایگان کتاب انسان روح است نه جسد رئوف عبید دانلودکتاب انسان روح است نه جسم دانلود انسان روح است نه جسم حق گرفتنی است نه دادنی حق گرفتني است نه دادني حدیث حق گرفتنی است نه دادنی حق گرفتنی است نه دادنی امام علی نه انسان است نه حیوان نه انسان است نه حیوان اسمش در قرآن آمده نه انسان است نه حیوان نامش در قران امده نه انسان است و نه حیوان اسمش در قرآن آمده نه انسان است و نه حیوان زمان خط است نه دایره زمان خط است نه دايره انقلاب راس الخيمه انقلاب راس الجنين انقلاب را غرش موشک‌ها حفظ کرده است نه لبخند دیپلمات‌ها

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۷
  • تعداد حاضران : ۲۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها