freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


خودروهای الکتریکی به خودروهای بی‌صدا مشهورند و این موضوع به‌همان اندازه که برای محیط شهری مفید است می‌تواند برای جان عابران مضر باشد اما ولوو با اتوبوس هوشیار به جنگ این خطر رفته است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌نقل از Engadget، اتوبوس‌های الکتریکی ولوو هم‌اکنون در برخی شهرهای پیشرفته اروپا و از جمله در خود کشور سوئد در حال جابه‌جا کردن مسافران هستند و به دلیل بی‌صدا بودن، رضایت ساکنان اطراف خطوط اتوبوس‌رانی را به‌همراه داشته‌اند. این اتوبوس‌های الکتریکی در واقع آنقدر کم‌صدا هستند که وقتی یک عابر سر به‌ هوا یا سر به‌ گوشی وارد مسیر آنها می‌شود، حرکت بی‌صدای اتوبوس می‌تواند به‌ قیمت جانش تمام شود.

ولووو که بزرگ‌ترین خودروساز سوئد و یکی از موفق‌ترین‌ خودروسازان در حوزه خودروهای الکتریکی و هوشمند است، برای حل این مشکل یک سیستم هوشمند هشدار طراحی کرده است. در این سیستم دوربین و حسگرهایی به‌ طور دایم اطراف اتوبوس را رصد می‌کنند و هرگاه متوجه حضور عابر یا دوچرخه‌سواری در مسیر اتوبوس شوند، با یک صدای بیپ در خارج و یک بیپ در داخل اتوبوس، تلاش می‌کند عابر یا دوچرخه‌سوار و راننده اتوبوس را متوجه این موضوع کند.

این سیستم به‌ شکلی طراحی شده است که تشخیص دهد آیا خطر تصادف وجود دارد یا خیر. در صورتی که خطر تصادف را جدی ببیند، با یک صدای خرناس مانند بلند، به عابر هشدار می‌دهد و راننده را نیز از خواب غفلت احتمالی بیدار می‌کند.

ولوو تضمین کرده است که این صداها از مجموع صداهایی که اتوبوس‌های بنزینی و گازوئیلی ایجاد می‌کنند، بسیار کم‌تر خواهد بود در همین حال از جان عابران حفاظت می‌کند. قرار است از سال 2017 این سیستم که در یک ویدئو از آن رونمایی شده است، به آپشن‌های اتوبوس‌های ولوو بیفزاید و روی اتوبوس‌های فعال شهری نیز نصب شود.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱:۴۵ دیده شده : ۴۷بار نویسنده : admin

اتوبوس های ولوو قیمت اتوبوس های ولوو اتوبوسهای جدید ولوو عکس اتوبوس های ولوو قیمت اتوبوس های ولوو و اسکانیا فروش اتوبوس های ولوو تعداد صندلی های اتوبوس ولوو جدیدترین اتوبوس های ولوو صندلی های اتوبوس ولوو مدل های اتوبوس ولوو قیمت اتوبوسهای ولوو قیمت اتوبوسهای ولوو اسکانیا قیمت اتوبوسهای ولوو و اسکانیا قیمت روز اتوبوسهای ولوو قیمت انواع اتوبوسهای ولوو به هر عابری سلام کنیم به هر عابري سلام كنيم پس به هر عابری سلام کنیم تا به هر عابری سلام کنیم عشق را وارد کلام کنیم تابه هر عابری سلام کنیم شعر به هر عابری سلام کنیم به سلامتی پل عابر قوانین مربوط به عابر پیاده قوانین مربوط به تصادف با عابر پیاده کارت عابربانک به انگلیسی برگشت پول به عابر بانک انتقال وجه به عابر بانک ملی انتقال وجه به عابر بانک ملت انتقال وجه به عابر بانک انتقال وجه کارت به کارت عابر بانک ملی انتقال پول به کارت عابر بانک ملی انتقال وجه از عابر بانک تجارت به عابر بانک ملی انتقال وجه از عابر بانک به جاری طلایی انتقال وجه کارت به کارت از طریق عابر بانک انتقال وجه از عابر بانک ملی به ملت انتقال وجه از عابر بانک ملی به ملی زیبا ناوک و راننده تریلی زیبا ناوک و راننده های تریلی راننده و روباه مستند راننده و روباه فیلم راننده و روباه دانلود فیلم مستند راننده و روباه نقد راننده و روباه دانلود فیلم راننده و روباه راهنمایی و راننده گی راهنمایی راننده گی سایت راهنمایی و راننده گی دختر و راننده دختر راننده دختر راننده پورشه دختر راننده کامیون استخدام راننده ومحافظ شخصی داستان انیشتن و راننده اش استخدام نگهبان و راننده استخدام نگهبان راننده استخدام راننده و نگهبان در عسلویه استخدام راننده و محافظ استخدام راننده محافظ اتوبوس‌های ولوو به عابر و راننده هشدار می‌دهد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۸۴
  • تعداد حاضران : ۱۸۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها