freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محبوبیت چاپگرهای بی‎سیم به دلیل سهولت بیشتر در استفاده روز به روز بین کاربران افزایش پیدا می‎کند، زیرا آنها می‎توانند از طریق لپ‎تاپ یا موبایل خود در حالی که در یک اتاق دیگر از خانه و یا بخش دیگری از محل کار خود هستند، کار چاپ را نیز انجام دهند. در این روش به دلیل عدم نیاز به سیم و دردسرهای اتصال آن دیگر نیاز نیست کامپیوتر دسكتاپ و لپ‎تاپ شما در یک مکان باشند. شما می‎توانید چاپگرهای بی‎سیم را با چندین دستگاه به اشتراک گذاشته و در هر محلی که در محدوده تحت پوشش امواج وای‎فای قرار داشته باشد کارهای مربوط به چاپ را انجام دهید.

استفاده از چاپگرهای بی‎سیم با وجود مزایای زیادی که دارد مشکلات خاص خود را هم دارند. مثل هر فناوری دیگری که ممکن است اشکالات مربوط به خود را ایجاد کند، چاپگرها (باسیم یا بدون سیم) نیز با یک سری خطا و مشکل در کارکرد خود مواجه می‎شوند. در چنین شرایطی اگر چاپگر بی‎سیم شما با مشکلی مواجه شد می‎توانید قبل از خبر کردن تکنسین‎های شرکت سازنده این موارد را بررسی کنید:

چگونه مشکل اتصال چاپگرهای بی‌سیم به شبکه وای‌فای را برطرف کنیم

ری‎استارت

اگر دستگاه شما کار چاپ را انجام نمی‎دهد یا ناگهان در میانه کار متوقف می‎شود، همه چیز را از جمله دستگاه متصل به شبکه، خود چاپگر و روتر را خاموش کرده و بعد از چند ثانیه دوباره روشن کنید. انجام این کار و راه‌‎اندازی مجدد مراحل اتصال ممکن است مشکل شما را برطرف کند.

از برقراری صحیح اتصالات بی‎سیم اطمینان حاصل کنید

اگر مشکل همچنان باقی است، وضعیت اتصال بی‎سیم را بررسی کرده و ببینید آیا چاپگر شما به شبکه متصل شده است یا خیر. همچنین نحوه برقراری اتصال کامپیوتر یا لپ‎تاپ خود به شبکه را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید كه آنها نیز به درستی به شبکه وصل باشند. می‌توانید وارد پنل مدیریتی روتر بی‌سیم شوید و ببینید آیا به چاپگر یک آدرس آی‌پی اختصاص یافته است و آدرس MAC دستگاه چاپگر را مشاهده کنید. اگر چاپگر در روتر بی‌سیم شناخته نشده باشد؛ پس مشکل از چاپگر است و باید با راه‌اندازی مجدد سعی کنید چاپگر را به وای‌فای متصل کنید. 

چگونه مشکل اتصال چاپگرهای بی‌سیم به شبکه وای‌فای را برطرف کنیم

فایروال و آنتی‌ویروس خود را بررسی کنید

بعد از این که مطمئن شدید دو روش اول مشکل چاپگر شما را برطرف نمی‎کند، فایروال و آنتی ویروس خود و همین طور هر نرم‌افزاری را که اخیرا نصب کرده‎اید را بررسی کنید، زیرا بعضی از برنامه‎ها هستند که اجازه نمی‎دهند بین چاپگر و کامپیوتر به درستی ارتباط برقرار شود.

پیکربندی مجدد

اگر هیچ کدام از موارد بالا کمکی به رفع مشکل چاپگر بی‎سیم شما نکرد، پیکربندی مجدد چاپگر ممکن است راه‌گشا باشد. سعی کنید چاپگر را دوباره نصب کنید. 

چگونه مشکل اتصال چاپگرهای بی‌سیم به شبکه وای‌فای را برطرف کنیم

اگر این کار هم نتیجه‎ای به همراه نداشت، شما می‎توانید آدرس ای‎پی چاپگر را در کامپیوتر تغییر دهید زیرا ممکن است به هر دلیلی این آدرس ای‎پی تغییر پیدا کرده باشد و به همین دلیل چاپگر نتواند به درستی کار خود را انجام دهد.

و در نهایت این که می‎توانید با مراجعه به وب‎سایت تولیدکننده چاپگر خود آخرین درایور و نرم‌افزارهای کمکی مرتبط با مدل چاپگر را دانلود کنید یا اسناد و مراحل عیب‌یابی که توسط آنها ارائه شده است را امتحان کنید. 

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷:۵۰ دیده شده : ۱۰۲بار نویسنده : admin

چگونه مشکلات را حل کنیم چگونه مشکل ویچت را حل کنیم چگونه مشكلات را حل كنيم چگونه مشکلات زناشویی را حل کنیم چگونه مشکلات مالی را حل کنیم چگونه مشکلات خود را حل کنیم چگونه مشکلات خانوادگی را حل کنیم چگونه مشکلات زندگی را حل کنیم چگونه مشکلات کامپیوتر را حل کنیم چگونه مشکلات ویندوز را حل کنیم چگونه مشکلات را شکلات کنیم کتاب چگونه مشکلات را شکلات کنیم دانلود کتاب چگونه مشکلات را شکلات کنیم چگونه مشکلات خود را شکلات کنیم چگونه مشکلاتمان را حل کنیم چگونه مشکلاتم را حل کنم چگونه مشکلاتمان را با همسرمان حل کنیم چگونه مشکلات را مدیریت کنیم چگونه مشکلات را فراموش کنیم چگونه مشکلات گذشته را فراموش کنیم چگونه مشکل زودانزالی راحل کنیم چگونه مشکل ریپورت حل کنیم چگونه مشکل زیرنویس را حل کنیم چگونه مشکل زیرنویس چگونه مشکلم را حل کنم؟ چگونه مشکلم را با همسرم حل کنم چگونه مشکلات را تحمل کنیم بی سیم به انگلیسی بيسيم به انگليسي بیسیم به آینده مسابقه بیسیم به آینده بیسیم به زبان انگلیسی بهترین بیسیم دستی بهترین مدل بیسیم دستی بهترین بیسیم های دستی بهترین بیسیم موتورولا بیسیم پلیس به انگلیسی تلفن بیسیم بهترین بهترین تلفن بیسیم پاناسونیک بهترین تلفن بیسیم زیمنس بهترین تلفن بی سیم خانگی بهترین تلفن بیسیم دو خط بهترین تلفن بیسیم در ایران بهترین تلفن بیسیم با برد بالا بهترین تلفن بیسیم بازار بهترین تلفن بیسیم دنیا بهترین تلفن بیسیم برد بالا تاکسی بیسیم بهشهر ارسال تصویر بیسیم به تلویزیون شبکه وای فای شبکه وای فای برای موبایل شبکه وای فای شهری شبكه واي فاي کارت شبکه وای فای هک شبکه وای فای شبکه های وای فای مدیریت شبکه وای فای امنیت شبکه وای فای ایجاد شبکه وای فای هک شبکه وای فای با اندروید هک شبکه وای فای توسط گوشی اندروید هک شبکه وای فای در گوشی اندروید هک شبکه وای فای و بی سیم هک شبکه وای فای توسط گوشی اندروید شما هک شبکه وای فای اندروید هک شبکه های وای فای اموزش هک شبکه وای فای هک پسورد شبکه وای فای کارت شبکه وایفای قیمت کارت شبکه وایفای شبکه های وایفای شبکه های بی سیم وایفای ورود به شبکه وایفای ورود به شبکه وایفا چگونه قوز را برطرف کنیم؟ چگونه قوز پشت را برطرف کنیم چگونه قوز بینی را برطرف کنیم چگونه قوز کمر را برطرف کنیم چگونه قوز خود را برطرف کنیم چگونه قوز بینی را با ارایش برطرف کنیم چگونه نفخ را برطرف کنیم چگونه نفخ نوزاد را برطرف کنیم چگونه نفخ معده را برطرف کنیم؟ چگونه نفخ نوزادان را برطرف کنیم چگونه یبوست را برطرف کنیم چگونه يبوست را برطرف كنيم چگونه یبوست خود را برطرف کنیم چگونه یبوست نوزاد را برطرف کنیم چگونه یبوست برطرف کنیم چگونه اسهال را برطرف کنیم چگونه شک را برطرف کنیم چگونه شک خود را برطرف کنیم چگونه شک همسرم را برطرف کنم چگونه شک همسرمان را برطرف کنیم چگونه شک همسر خود را برطرف کنیم چگونه شک به همسر را برطرف کنیم چگونه دلتنگی را برطرف کنیم چگونه سرفه را برطرف کنیم چگونه سردرد را برطرف کنیم چگونه خستگی را برطرف کنیم چگونه خستگی چشم را برطرف کنیم؟ چگونه خستگی ذهن را برطرف کنیم چگونه خستگی شوهرم را برطرف کنم چگونه موخوره را برطرف کنیم کنیم به انگلیسی ببینیم و تعریف کنیم به انگلیسی کنیم قوجا تبریزیم چگونه مشکل اتصال چاپگرهای بی‌سیم به شبکه وای‌فای را برطرف کنیم

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۷
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها