freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


افشین سلیمانی متخصص پوست و مو در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت: اسم علمی این بیماری "آلوپسی آره تار" است کچلی سکه ای نوعی بیماری خود ایمنی در بدن انسان است در آن فولکول های موی شما از بین نمی‌رود اما بدنتان موها را اضافی تلقی کرده و تیشه به ریشه آن می‌زند.

وی اظهار داشت: اگر ریزش موهایتان با خارش، سوزش و تورم همراه است در گروه مبتلایان کچلی سکه ای قرار نمی‌گیرید؛ اسم این نوع بیماری کچلی سکه ای است اما ریزش موها ربطی به اندازه سکه ندارد و همیشه محدود و گاهی اوقات نیز وسیع می باشد.

سلیمانی در ادامه گفت: اگر تمام موهای سر بریزد آن را نوع "توتالیس" می‌نامند. اگر ریزش در ناحیه غیر از سر مانند ریش، ابرو و یا بدن پیدا شود آنرا فرم "خارج جمجمه ای" و اگر تمام موی بدن بریزد نوع سرتاسری یا "یونیورسالیس" می نامند.

وی بیان کرد: در این نوع تمامی موهای بدن از جمله سر و بدن و حتی موهای بینی می ریزد

این متخصص پوست و مو بیان کرد: در برخی مواقع بعد از ریزش و رویش مجدد یک ناحیه، قسمت دیگری دچار کچلی می شود که برای درمان آن، پزشک با توجه به شدت بیماری شیوه درمانی مناسب را انتخاب می‌کند و با کمک داروهای خوراکی یا تزریق دوره ای دارو ها برای برطرف شدن مشکل تلاش می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر ناحیه کچلی محدود باشد از دوره های تزریق دارو جهت درمان استفاده می‌شود.

وی در خصوص اینکه آیا کودکان هم دچار ریزش سکه ای مو می شوند یا خیر، گفت: این بیماری به هیچ عنوان سن و سال نمیشناسد و از کودک سه یا هفت ساله گرفته تا بزرگسال را درگیر می کند.

هر چه بیماری زود تر شروع شود درمان آن دشوار تر و احتمال برگشت پذیری آن بالاتر است اما بیشترین سن شیوع آن 20 تا 45 سالگی است. از طرفی کچلی سکه ای خانوم و آقا نمی‌شناسد و میزان شیوع آن و سن شیوع آن در خانم ها و آقایان برابر است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۱:۰ دیده شده : ۸۲بار نویسنده : admin

موهایتان را بلند نکنید موهایتان را کوتاه نگه دارید موهایتان را خودتان کوتاه کنید خودتان موهایتان را درست کنید دوست دارید چگونه ارضا شوید شما دوست دارید چگونه ارضا شوید دوست دارید شب کجا بخوابید دوست دارید شب کجا بخوابید 1 تا 17 دوست داريد شب كجا بخوابيد دوست دارید وقتی ازدواج کردید چجوری بخوابید دوست دارید وقتی ازدواج کردید چطوری بخوابید دوست دارید وقتی ازدواج کردید چگونه بخوابید دوست دارید وقتی ازدواج کردید دوست دارید وقتی ازدواج کردید چه جوری بخوابید دوست دارید دنیا چگونه باشد موضوع انشا دوست دارید دنیا چگونه باشد دوست دارید چه کاره شوید دوست دارید در آینده چه کاره شوید؟ انشا در مورد دوست دارید در اینده چه کاره شوید انشا درباره ی دوست دارید در اینده چه کاره شوید انشا دوست دارید در آینده چه کاره شوید دوست دارید چگونه زندگی کنید این مطلب این مطلب مخاطب خاص دارد موید این مطلب لینک به این مطلب را بخوانید ذهن دیگران را بخوانید خدا را بخوانید افكار دیگران را بخوانید فکر دیگران را بخوانید این وبلاگ را بخوانید زیارت رجبیه را بخوانید معجزات موز را بخوانید دانلود کتاب ذهن دیگران را بخوانید کتاب ذهن دیگران را بخوانید چگونه ذهن دیگران را بخوانید چگونه فکر دیگران را بخوانید فكر ديگران را بخوانيد چگونه می توانید فکر دیگران را بخوانید فکر دیگران را به راحتی بخوانید چگونه می توانید فکر دیگران را بخوانید دانلود لطفا این وبلاگ را بخوانید موهایتان را دوست؟ دارید این مطلب را بخوانید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۱
  • تعداد حاضران : ۲۰۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها