freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


آخرین دستاورد رباتیک موسسه تکنولوژی ماساچوست، یک پوست ضربه‌گیر و نرم برای ربات‌ها و دیگر وسایل است که از آسیب زدن و آسیب دیدن آنها جلوگیری می‌کند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌نقل از MIT، ربات‌ها هر روز در حال پیشرفت و نزدیک شدن به انسان‌ها هستند و این در حالی‌ است که نگرانی‌ها درباره احتمال آسیب زدن آنها به اربابانشان شدت گرفته است. یک ربات یا به اصطلاح قدیمی «آدم آهنی»، از جنس فلز یا پلیمرهای سخت ساخته می‌شود و در صورتی که کنترل‌کننده‌های سرعت و دقت آن درست عمل نکنند، می‌تواند با نیروی خود به انسانی، که در نزدیکی‌اش است، آسیب برساند.

این مشکل درباره خود ربات‌ها نیز وجود دارد. شکنندگی جنس ساختار ربات موجب می‌شود که در مقابل زمین خوردن یا برخورد با دیوار و اشیاء سخت، آسیب‌پذیر باشد و بخشی یا تمام توان کار خود را از دست بدهد که در این صورت یک تعمیر گران‌قیمت روی دست صاحبش خواهد گذاشت.

MIT پوست ربات‌هایش را لطیف کرد

MIT پوست ربات‌هایش را لطیف کرد

محققان در مرکز CSAIL دانشگاه MIT موفق شدند با استفاده از پرینت سه‌بعدی و ترکیبی از مواد مختلف که شامل مایع، جامد و یک پوشش پلیمری شبیه لاستیک به نام مستعار TangoBlack+ است، پوستی برای ربات پرینت بگیرند که این مشکلات را کلا برطرف می‌کند. به گزارش آنا، این پوسته لطیف، نشستن ربات‌ها را چهار برابر نرم‌تر و امن‌تر می‌کند و از هرگونه آسیب‌زایی تماس با ربات جلوگیری می‌کند. چنین ویژگی‌ای در ربات‌های امداد و نجات که با افراد مصدوم سروکار خواهند داشت و مرتباً هم در معرض زمین‌ خوردن و ضربه خوردن قرار دارند، بسیار حیاتی‌ است.

MIT پوست ربات‌هایش را لطیف کرد

ویژگی منحصر به فرد دیگر این پوست این است که با استفاده از پرینت سه‌بعدی و موادی که ارزان و در دسترس هستند به سادگی می‌توان آن را ساخت و نیازی به مهندسی شیمی پیشرفته و صرف هزینه و زمان ندارد. محققان امیدوارند با استفاده از این پوسته نه تنها ربات‌های آینده را ارتقاء دهند، بلکه تولید کلاه‌های ایمنی، گوشی‌های هوشمند و دیگر وسائل را نیز بهبود بخشند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۵:۳ دیده شده : ۶۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها