freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۳۹۹۶۷۳

۱۲  بازدید

وبسایت فرادید: جزیره "الیس" در ایالات متحده آمریکا در خلیج بالای نیویورک یکی از مناطق مهم تاریخ امریکا به شمال می‌رود چرا که از همینجا بیش از 12 میلیون مهاجر بین سال‌های 1892 تا 1934 وارد امریکا شدند.  
 
مورخان معتقداند بیش از 40 درصد از امریکایی‌ها اگر به دنبال اصل و نسب خود بگردند سر از جزیره "الیس" در خواهند آورد چرا که در سال 1892 میلادی، میلیون ها مهاجری که برای زندگی عازم این قاره می شدند می بایست از این نقطه وارد امریکا می شدند. گفته می شود بیش از 12 میلیون مهاجر از همین طریق وارد امریکا شدند.

گرچه امریکا در ابتدا دروازه های این جزیره را به روی همه مهاجران گشوده بود اما با وقوع جنگ جهانی اول ملاحظات نژادی برای صدور مجوز ورود به امریکا وضع شد و بسیاری با برچسب "رادیکال بیگانه" به دلیل تابعیت کشوری خاص یا نداشتن توان جسمی، بی سوادی، معلولیت و بیماری نتوانستند از دروازه "الیس" عبور کنند.

همزمان با این رویداد تاریخی اما منشی دفتر ثبت اسناد الیس که یک عکاس آماتور بود دست به ثبت تصاویری از این مهاجران زد که اکنون پس از بیش از یکصد سال به عنوان سندی تاریخی از مهاجران اولیه امریکا شناخته می شود. "آگوستوس شرمن" برای عکاسی از مهاجران آنها را با لباس‌های محلی خودشان در مقابل دوربین قرار می داد و پس از عکاسی از آنها اطلاعاتی مختصری از فرد را در پشت عکس یادداشت می کرد.   

او در سال 1907 شماری از عکس هایش را در نشریه نشنال جئوگرافیک به چاپ رساند و بعدها پرتره‌هایش را روی دیوار اداره کل خدمات مهاجرتی فدرال در منهتن آویخت. مجموعه با ارزش شرمن سال‌ها بعد به کتابخانه مرکزی نیویورک منتقل و در موزه آن نگهداری شد. به تازگی شماری از عکس های این مجموعه توسط نرم افزارهای پیشرفته رنگی شده که جلوه تازه‌ای به آنها بخشیده است.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۰:۶ دیده شده : ۱۲۳بار نویسنده : admin

پدر و مادر پدر و مادر عزیزم پدر و مادر جان اسنو پدر و مادر شیطان پدر و مادر علی سنبلی پدر و مادر سامان گلریز پدر و مادر دجال پدر و مادر لاله و لادن پدر و مادرم پدر و مادر شهید مشهدی پدر و دختر پدر و دختر به انگلیسی پدر و دختر شعر پدر و دختر اصفهانی پدر و دختر عکس پدر و دختر انتخابات پدر و دختر انیمیشن رابطه پدر و دختر داستان پدر و دختر روابط پدر و دختر پدر و پسر پدر و پسر شعر پدر و پسر خوش صدا پدر وپسر اولیه پدر و پسر بازیگر ایرانی پدر و پسر شهید پدر و پسر فردوس کاویانی پدر و پسر جنگلی پدر و پسر فلسطینی پدر و پسر خواننده پدر و مادر عزیزم دوستتان دارم پدر و مادر عزیزم دوستتون دارم پدر و مادر عزیزم دوستت دارم پدر و مادر عزیزم بوسه بر پاهاتون پدر و مادر عزيزم تقدیم به پدر و مادر عزیزم تقدیم به پدر و مادر عزیزم که تقدیم به پدر و مادر عزیزم پایان نامه با تشکر از پدر و مادر عزیزم نام پدر و مادر شیطان شعری در مورد پدر و پسر پدر پسر شعر شعر درباره پدر و پسر شعر زیبای پدر و پسر شعر برای پدر و پسر شعر در مورد پدر و پسر شعر در وصف پدر و پسر شعر راجع به پدر و پسر شعر سنگ قبر پدر و پسر پدر و مادران امریکایی‌ها چه‌شکلی بودند؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۳۷
  • تعداد حاضران : ۱۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها