freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای صاحب قدرت در جهان بدلیل مخفی‌کاری ذاتی‌شان، همواره از موضوعات مورد علاقه بودند و بزرگترین بمب‌های خبری جهان نیز به افشای عملیات و فعالیت‌های سرویس‌های اطلاعاتی اختصاص داشته است.

MI6

سرویس اطلاعات مخفی موسوم (MI6) (Military Intelligence, Section 6) است که در سال 1909 با اجاره دفتر کوچکی در لندن آغاز به کار کرد. البته در واقع اولین مامور اطلاعاتی انگلیس سر "فرانسیس والسینگهام" در دوره الیزابت بود که با شنود و کشف طرح‌­های وی، علیه ملکه دسیسه و فتنه می­‌کرد. با اینکه این سازمان شباهت زیادی به همتای آمریکایی خود دارد، اما بسیار محرمانه­‌تر از آن عمل می­کند. MI6 معاونت خارجه سازمان مرکزی اطلاعات و امنیت انگلیس به شمار می­‌رود. وظیفه این نهاد، جمع­‌آوری، تحلیل، و انتشار اطلاعات برون مرزی است. حیطه قدرت این نهاد مانند همتای آمریکایی خود مشخص نیست. مثلا مسئولیت ضد اطلاعات MI5 با MI6 است. عملیات­‌های جاسوسی بسیاری تابحال از این سازمان صورت گرفته است. 

M.I.6؛ پدرخوانده تروریست‌های سوری + تصاویر

این سرویس امنیتی، با ورود آمریکا به عرصه جنگ جهانی دوم، نیروهای اطلاعاتی این کشور را تحت آموزش قرار داد. با ظهور هیتلر و به قدرت رسیدن وی، MI6 تمرکز خود را بر اروپا، آمریکای لاتین و بیشتر بخش­‌های آسیا قرار داد. تا دهه 1990 نام رییس سازمان و جزییات عملیاتی آن به هیچ وجه در رسانه‌­ها شنیده و دیده نمی‌­شد و هنوز هم دستیابی جزییات مربوط به آن خیلی محدودتر از جزییات مربوط به MI5 ارائه می­‌شود. البته نباید از سرویس امنیت داخلی انگلیس موسوم به MI5 غافل شویم و یا این دو را با یکدیگر اشتباه بگیریم. با وجود اینکه حیطه وظایف این دو با یکدیگر متفاوت است، اما اشتراکاتی نیز دارند. این دو نهاد در سرتاسر جنگ­‌های جهانی و جنگ سرد، موازی با یکدیگر حرکت می‌­کردند. با اینکه MI5 ظاهرا سیاست فضای باز نسبت به جامعه انگلیس را از دهه 90 آغاز کرده، اما MI6 به دلیل اهمیت اطلاعات و نوع فعالیتش رویکردی کاملا بسته و محرمانه دارد. با اینکه سالیانه بودجه دو میلیارد پوندی این نهاد بطور روشن توسط دولت انگلیس تامین می­‌شود، اما در واقع MI6 به دلیل عملکرد فوق محرمانه‌­اش، در ظاهر هیچگاه وجود ندارد.

طبق گزارش روزنامه تلگراف، در رابطه با حمله داعش به عراق، نیروهای امنیتی کردستان عراق سازمان‌های CIA، MI6، و وزارت اطلاعات و امنیت عراق را از حمله قریب الوقوع داعش به عراق با خبر کرده بودند اما این موضوع خیلی جدی گرفته نشده بود.

M.I.6؛ پدرخوانده تروریست‌های سوری + تصاویر

"روز بهجت" Rooz Bahjat، در مصاحبه خود با این روزنامه، اذعان کرده بود که سرویس‌­های اطلاعاتی انگلیس و عراق را در جریان حمله قریب الوقوع داعش به عراق با جزییات آن قرار داده بود، اما آنها این موضوع را جدی نگرفته بودند. وی معتقد است که دیگر تقریبا تمامی طول مرز مشترک عراق با سوریه و اردن از دست دولت عراق خارج شده و داعش با تمرکز بر مسلمانان متولد شده در خارج از عراق، آنها را جذب می­‌کند. او، این نیروها را 4 هزار نفر خواند؛ که از این تعداد 400 الی 450 نفر آنها انگلیسی هستند. بهجت معتقد است که اتحاد نیروهای بعثی سابق با داعش موجب حمله این گروه به موصل و دیگر شهرها شد.

در حالیکه داعش در حال پیشروی در شهرهای عراق است، خبرها حاکی از بازگشت برخی از تروریست‌های انگلیسی تبار این گروه به خاک انگلیس است. هم اکنون دولت انگلیس به شدت نگران ورود 300 تروریست انگلیسی که اخیرا از خاک عراق بازگشته و وارد انگلیس شده­‌اند است و دیوید کامرون –نخست وزیر- از سرویس‌­های امنیتی این کشور خواسته تا پیش از آنکه انگلیس تبدیل به آماج حملات تروریستی شود، چاره­‌ای بیاندیشند.

از طرفی تمرکز MI6 برای یافتن هویت 500 تروریست­ انگلیسی که از درگیری‌­های سوریه خود را به لشگر داعش در عراق رسانده­‌اند، در حال حاضر از اولویت‌­های این سازمان است.

M.I.6؛ پدرخوانده تروریست‌های سوری + تصاویر

MI6 و حذف صدام

سیستم امنیت خارجی انگلیس موسوم بهMI6 در سال 2012 افشا کرد که تصمیم حذف صدام، ۱۸ ماه پیش از آغاز جنگ آمریکا و متحدان در سال ۲۰۰۳ گرفته شد و هدف نهایی دست یافتن به مخازن عظیم نفتی بود نه کنترل سلاح کشتار جمعی.

گفتنی است که "دیدو مانینگ" - مشاور امنیتی نخست وزیر وقت انگلیس- نیز در آن مقطع زمانی، طی چندین سفر به ایالات متحده هماهنگی لازم با مقامات کاخ سفید برای طراحی حمله به عراق را انجام داد. در همین باره «العرب آنلاین» به تشکیل گروه ویژه‌ای به نام SIS4 توسط MI6 اشاره کرد که برنامه‌های حمله به عراق را طراحی کرده و این موسسه اطلاعاتی، مشاور اصلی مقامات آمریکایی و انگلیسی در حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ بود.

همچنین یکی از اعضای تیم انگلیسی اعزامی به آمریکا به «دیلی میل» گفت که تمامی احتمالات حمله القاعده و طالبان به نیروهای انگلیسی و آمریکایی حمله کننده به عراق نیز بررسی شد و به این نتیجه رسیدیم که تنها در صورتی در عراق موفق خواهیم شد که حمله گاز انبری و از یک کشور دیگر آغاز شود و در این صورت صدام به سرعت سقوط خواهد کرد و نفت عراق به آمریکا و انگیس تعلق پیدا خواهد کرد.

M.I.6؛ پدرخوانده تروریست‌های سوری + تصاویر

طبق گزارش منتشر شده اتحادیه عرب در ژانویه 2012، MI6، CIA، و موساد نقش اصلی را در برنامه­‌ریزی برای نیروهای شورشی تروریست سوریه داشته‌­اند. این سازمان‌های اطلاعاتی و در راس آنها MI6 در ارتباط نزدیک با شورای ملی و ارتش آزاد سوریه بوده‌­اند و شبه نظامیان اخوان المسلمین که از سوی رژیم اسراییل و دولت‌های ترکیه و آمریکا حمیات مالی و نظامی می‌­شوند را به خاک سوریه انتقال داده‌­اند. یکی از مستندات این گزارش، گزارش نوامبر 2013 به قلم "وبستر تارپلی" در موردحوادث سوریه است.

از برنامه‌­های MI6 این بوده که تروریست­‌ها باید با تک تیرانداز مردم بیگناه را هدف شلیک قرار دهند تا بدینوسیله بی‌­ثباتی ایجاد گردد. تارپلی، در این گزارش اشاره می­‌کند که این یک جنگ داخلی نیست. بلکه برقراری جوخه‌­های مرگ و رژه­ جولان­دهی تروریست­‌ها است که همانا روش مورد علاقه این سرویس­‌های اطلاعاتی می‌­باشد.

نیکلاس دیویس –نویسنده وبلاگ مشهور «جنگ، جنایت است»- معتقد است که MI6 و CIA با افزودن بر تنش میان تروریست­‌ها و حکومت بشار اسد، با غلو و بزرگنمایی قصد متهم ساختن اسد به جنایات بزرگ را دارند. طبق گزارش مامور اعزامی اتحادیه عرب که از 24 دسامبر 2011 تا 8 ژانویه 2012 در سوریه بوده، اتفاقاتی نظیر انفجار خودروها و قطارهای حامل سوخت، بمب‌گذاری در مراکز شهری، مراکز تجاری، پ‌ل­ها، وسایل نقلیه عمومی، و ترور شخصیت­‌ها و مامورین پلیس و تخریب خطوط لوله سوخت، همه از برنامه‌­های از قبل تعیین شده برای سوریه بوده است.

M.I.6؛ پدرخوانده تروریست‌های سوری + تصاویر

 MI6 و لیبی 

ویلیام هیگ –وزیر خارجه کنونی انگلیس- در مصاحبه­‌ای که در 15 نوامبر 2011 صورت گرفت، نقش پررنگ MI6 در ظهور و افول معمر قذافی -دیکتاتور معدوم لیبی- را تایید کرد. پس از سقوط قذافی و به حاکمیت شورای انتقالی، بسیاری از اسناد محرمانه وزارت امنیت لیبی به دست رهبران این شورا افتاد. MI6 در اولین اقدام این شورا را تهدید کرد که در صورت افشا اسناد (که حاوی اطلاعات جامعی از طرحهای ترور و فسادهای مالی توسط این سرویس امنیتی در همکاری با قذافی بود)، خود را به دردسر می‌­اندازد. شورای انتقالی نیز پس از آن هیچگاه در مورد اسناد سخنی نگفت.

M.I.6؛ پدرخوانده تروریست‌های سوری + تصاویر

گفتنی است که ملاعمر و طالبان، بن لادن و القاعده، ابوبکر البغدادی و داعش، ابومحمد الجولانی و جبهة‌النصره و احمد معاذ‌الخطیب و ارتش‌آزاد ده‌ها گروهک تروریستی دیگر دنیا؛ همه و همه از دستپخت‌های MI6 برای دموکراسی و حقوق بشر جهان است. داعش که اساسا نهادی وابسته به القاعده است از سوی دستگاه امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و با حمایت MI6 انگلیس، موساد اسرائیل، تشکیلات امنیتی استخبارات عربستان سعودی تشکیل شد.

گزارش از حمیدرضا قربانی

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۴۸:۳۶ دیده شده : ۱۱۲بار نویسنده : admin

همیشه پای یک زن درمیان است همیشه پای یک زن درمیان است فیلم کامل همیشه پای یک زن درمیان است دانلود همیشه پای یک زن درمیان است اپارات دانلود فیلم همیشه پای یک زن درمیان است فيلم هميشه پاي يك زن درميان است نقد همیشه پای یک زن درمیان است دانلود فيلم هميشه پاي يك زن درميان است فیلم سینمایی همیشه پای یک زن درمیان است نقد فیلم همیشه پای یک زن درمیان است همیشه پای یک زن در میان همیشه پای یک زن در میان است Iranproud فیلم کامل همیشه پای یک زن درمیان است همیشه پای یک زن در میان است+download دانلود همیشه پای یک زن درمیان است همیشه پای یک زن در میان است کامل همیشه پای یک زن درمیان است به انگلیسی همیشه پای یک اشراقی درمیان است اینجا همیشه پاییز است صفر همیشه پایان نیست دانلود همیشه پای یک زن دانلود هميشه پاي يک زن در ميان است دانلود فیلم همیشه پای یک زن دانلود رایگان همیشه پای یک زن درمیان است دانلود رایگان فیلم همیشه پای یک زن درمیان است دانلود فیلم سینمایی همیشه پای یک زن درمیان است دانلود فیلم ایرانی همیشه پای یک زن درمیان است شیراز همیشه پایتخت عشق است حجاب همیشه پایدار وبلاگ همیشه پایدار خانه سرخ وبلاگ همیشه پایدار خانه ی سرخ در میان ابرها در میان ابرها دانلود در میان ابرها روح الله حجازی فیلم کامل درمیان ابرها بازیگران فیلم در میان ابرها تئاتر در میان ابرها مرگ در میان ابرها دویدن در میان ابرها فیلم در میان ابرها + دانلود سینمایی در میان ابرها در میان ستارگان در میان ستارگان کریستوفر نولان در ميان ستارگان در میان ستارگان (interstellar) در میان ستارگان دانلود در میان ستارگان نقد در میان ستاره ای در میان ستاره ها فيلم در ميان ستارگان فیلم در میان ستارگان 2014 در میان گلها در میان گلها دانلود در ميان گلها در میان گلها متن گلی در میان گلها تو در میان گلها شعر در میان گلها در میان همه گلهای نجیب گل در میان گلها نت در میان گلها در میان گذاشتن به انگلیسی دانلود فیلم در میان ابرها با لینک مستقیم دانلود فیلم در میان ابرها با کیفیت بالا دانلود فیلم سینمایی در میان ابرها دانلود فیلم در میان ابرها با کیفیت عالی دانلود رایگان در میان ابرها دانلود فیلم ایرانی در میان ابرها دانلود رایگان فیلم در میان ابرها دانلود فیلم دویدن در میان ابرها استخاره با قرآن استخاره با قرآن برای ازدواج استخاره با قرآن آنلاین استخاره با قرآن مکارم استخاره با قرآن بيتوته استخاره با قرآن چگونه است استخدام آموزش و پرورش استخدام آموزش و پرورش 95 استخدام آموزش و پرورش سال 95 استخدام آموزش و پرورش 94 استخدام آموزش و پرورش92 استخدام آموزش و پرورش 1394 استخدام آموزش و پرورش سال ۹۳ استخدام آموزش و پرورش سال 92 استخدام آموزش و پرورش خوزستان استخدام آموزش و پرورش اصفهان استعلام عن المخالفات استعلام عن المخالفات المرورية الكويت استعلام عن المخالفات قطر استعلام عن المخالفات مصر استعلام عن المخالفات المرورية بالتفصيل استعلام عن المخالفات المرورية قطر استعلام عن وافد استعلام عن وافد هارب استعلام عن وافد الجوازات استعلام عن وافد نقل كفاله استعلام عن وافد وزارة العمل استعلام عن وافد جديد استعلام عن وافد بالجوازات استعلام عن وافد في مكتب العمل استعلام عن وافد مقيم استعلام عن وافد بالاسم استخدام بانک پاسارگاد استخدام بانک استخدام بانک مهر اقتصاد استخدام بانک سامان استخدام بانک پارسیان استخدام بانک خاورمیانه استخدام بانک شهر استخدام بانک اقتصاد نوین استخدام بانک ملی استخدام بانک ملت استخاره آنلاین با قرآن استخاره آنلاین مکارم استخاره آنلاین تهرانی استخاره آنلاین با قرآن کریم استعلام خلافی استعلام خلافی ماشین استعلام خلافی موتور سیکلت استعلام خلافی ماشین اینترنتی استعلام خلافی موتور استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک استعلام خلافی از طریق پلاک استعلام خلافی اینترنتی استعلام خلافی رانندگی استعلام خلافی راهور استقلال تهران استقلال تهران ویکی استقلال تهران استقلال خوزستان استقلال تهران اخبار استقلال تهران نقل و انتقالات استقلال تهران عکس استقلال تهران قطره استقلال تهران ورزش استقلال تهران جدید استقلال تهران دسته سوم استخدام وزارت نیرو استخدام وزارت نیرو سال 94 استخدام وزارت نیرو93 استخدام وزارت نیرو94 استخدام وزارت نیرو 92 استخدام وزارت نیرو ۹۴ استخدام وزارت نیرو آب و فاضلاب استخدام وزارت نیرو ۹۳ استخدام وزارت نیرو خوزستان استخدام وزارت نیرو 91 استخدام نیروی انتظامی استخدام نیروی انتظامی زن استخدام نیروی انتظامی سال 95 استخدام نیروی انتظامی یگان ویژه 95 استخدام نیروی انتظامی ویژه خواهران استخدام نیروی انتظامی افسری 95 تصاویر زیبا تصاویر زیبا از طبیعت تصاویر زیبا عاشقانه تصاویر زیبا از تهران تصاویر زیبای پروفایل تصاویر زیبا از گل تصاویر زیبا از حیوانات تصاویر زیبا از ایران تصاویر زیبای متحرک تصاویر زیبای گل تصاویر عاشقانه تصاویر عاشقانه و رمانتیک تصاویر عاشقانه متحرک تصاویر عاشقانه با متن تصاویر عاشقانه متن دار تصاویر عاشقانه بوسه تصاویر عاشقانه شب بخیر تصاویر عاشقانه غمگین تصاویر عاشقانه دختر و پسر تصاویر عاشقانه زیبا تصاویر خنده دار تصاویر خنده دار+18 تصاویر خنده دار جدید تصاویر خنده دار و جالب تصاویر خنده دار خفن تصاویر خنده دار ایرانی تصاویر خنده دار متحرک تصاویر خنده دار فیسبوکی تصاوير خنده دار جديد تصاویر خنده دار 93 تصاویر سه بعدی تصاویر سه بعدی متحرک تصاویر سه بعدی زیبا تصاویر سه بعدی جادویی تصاویر سه بعدی عاشقانه تصاویر سه بعدی طبیعت تصاویر سه بعدی جدید تصاویر سه بعدی مکه تصاویر سه بعدی با عینک تصاویر سه بعدی کربلا تصاویر خفن تصاویر خفن و باحال تصاویر خفن بازیگران تصاویر خفن فیس بوک تصاویر خفن دختر تصاویر خفن عاشقانه تصاویر خفن خنده دار تصاویر خفن بازیگران ایرانی تصاویر خفن جام جهانی تصاویر خفن ایرانی تصاویر جالب تصاویر جالب فیسبوکی تصاویر جالب و دیدنی جهان تصاویر جالب المپیک ریو تصاویر جالب از المپیک ریو تصاویر جالب برای پروفایل تصاویر جالب برای تلگرام تصاویر جالب و دیدنی تصاویر جالب روز تصاوير جالب و خنده دار تصاویر غمگین تصاویر غمگین عاشقانه تصاویر غمگین با متن تصاویر غمگین تنهایی تصاویر غمگین جدایی تصاویر غمگین و عاشقانه تصاویر غمگین جدید تصاویر غمگین دخترانه تصاویر غمگین همراه با متن تصاویر غمگین متن دار تصاویر المپیک ریو تصاویر المپیک ریو 2016 تصاویر المپیک ریو بدون سانسور تصاویر المپیک ریو زنان تصاویر جشن حافظ تصاویر جشن حافظ 95 تصاویر جشن حافظ بازیگران تصاویر جشن حافظ 94 تصاوير جشن حافظ تصاویر جشن حافظ چهاردهم تصاویر جشن حافظ 93 تصاویر جشن حافظ ۹۴ تصاویر جشن حافظ سال 94 تصاویر جشن حافظ بازیگران 94 تصاویر متحرک تصاویر متحرک عاشقانه تصاویر متحرک زیبا تصاویر متحرک طبیعت تصاویر متحرک خنده دار تصاویر متحرک باران تصاویر متحرک گل تصاویر متحرک تولدت مبارک تصاویر متحرک بوسه تصاویر متحرک تبریک عید فطر همیشه پای یک زن در استخاره آنلاین همیشه پای یک M.I.6 در میان است + تصاویر

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۶۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۸
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها