freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۳۹۷۵۷۸

۱۷  بازدید

ماهنامه بازاریاب بازارساز - زهرا جورابلو: برخی از ویژگی ها در فروشندگان و بازاریابان کمیاب هستند و این در حالی است که مدیران به شدت به دنبال افرادی هستند که این ویژگی ها را داشته باشند. هر شرکتی برای خود ارزش هایی دارد.

هر مدیری دارای عقاید و اعتقادات منحصر به فردی است و هر تیمی شرایط کاری خود را دارد اما با تمام این تنوع ها و تفاوت ها یکسری از ویژگی ها هستند که برای مدیران فروش جذابیت بسیار بالایی دارند و این افراد خیلی دوست دارند فروشندگانی را استخدام کنند که دارای این ویژگی ها باشند.

بنابراین اگر به عنوان نیروی فروش سازمان بتوانیم این ویژگی ها را در خود تقویت کنیم، به فروشنده مورد علاقه مدیر تبدیل خواهیم شد و احتمال پاداش گرفتن و ارتقا یافتن مان افزایش خواهد یافت.


چگونه به فروشنده مورد علاقه مدیر خود تبدیل شویم؟
راه حل گرا بودن

مدیران دوست دارند فروشندگانی را در تیم خود داشته باشند که همیشه به دنبال پیدا کردن راه حل برای مسائلی باشند که تیم فروش را تهدید می کند. به عبارتی مدیران مایل هستند قبل از آن که مسئله به مشکل تبدیل شود و کار تیم فروش را مختل کند، فروشنده برای آن راه حلی پیدا کرده باشد.

به بیان دیگر فروشنده باید کنش گر باشد و نه واکنش گر. فروشنده واکنش گر منتظر است کار به وضعیت هشدار برسد و سپس به فکر عکس العمل نشان دادن بیفتد اما فروشنده کنش گر اجازه بزرگ شدن و حاد شدن مسئله را نمی دهد و خیلی سریع برای آن به دنبال بهترین راه حل می گردد.

انعطاف پذیر بودن

فروشندگان مورد علاقه مدیران در ارتباط با مسئولیت ها و محیط کاری شان از خود انعطاف پذیری نشان می دهند. در برخی موارد لازم است روی فروش یک کالای خاص برنامه ریزی شود.  در برخی از کوچه ها ممکن است امکان رفتن ماشین پخش وجود نداشته باشد و لازم باشد فروشنده سفارش مشتری را چند متر پیاده برای او ببرد. این موارد و مواردی مشابه همگی نیاز به انعطاف پذیر بودن فروشنده دارند و مدیران نیز به دنبال فروشندگانی هستند که از این ویژگی بسیار مهم برخوردارند.

مثبت اندیش بودن

مطمئن باشید آنقدر مسئولیت سر مدیر فروش ریخته که به هیچ وجه علاقه ای به شنیدن گله و شکایت شما ندارد. شکی نیست که فروشندگی کار سختی است و کمبودهایی هم در تمام شرکت ها وجود دارد اما فروشنده مثبت اندیش اجازه نمی دهد هیچ کدام از این موانع روی کار او تاثیر بگذارند.

مثبت اندیش بودن با بی خیال بودن تفاوت دارد. کارهای ساده ای مانند لبخند به لب داشتن و سلام و احوالپرسی گرم با همکاران می تواند فضای مثبتی را ایجاد و شما را به عنوان فردی پرانرژی معرفی کند. در این شرایط اگر مدیر به مشورت کردن درباره موضوعی نیاز داشته باشد، حتما سراغ شما خواهد آمد نه فروشنده ای که اعتراض کردن ورد زبانش باشد.

چگونه به فروشنده مورد علاقه مدیر خود تبدیل شویم؟
اعتماد به نفس داشتن

اعتماد به نفس داشتن به این دلیل مهم است که باعث می شود فروشنده برای تک تک تصمیم گیری های خود سراغ مدیرش نرود و قدری استقلال داشته باشد. همچنین اعتماد به نفس داشتن این شجاعت را به فروشنده می دهد که اگر در مورد خاصی ضعف داشت، بدون ترس آن را بیان کند و از مدیر خود درخواست راهنمایی و مشاوره داشته باشد.

برای مثال اگر مشتری سوالی داشته باشد و آن را برای فروشنده مطرح کند، فروشنده ای که اعتماد به نفس پایینی دارد، آنقدر در پاسخگویی تعلل می کند که موجبات شکایت و نارضایتی مشتری فراهم می شود اما فروشنده ای که اعتماد به نفس بالایی دارد به سرعت مسئله را پیگیری می کند و به سوال مشتری پاسخ مناسب و قانع کننده ای می دهد.

همچنین افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند راحت تر افکار خود را به زبان می آورند و به همین دلیل برای پست هایی مانند سرپرستی فروش افراد مناسبی هستند. از این رو مدیر با مشاهده اعتماد به نفس فروشنده خود، رفتار او را برای ارتقا یافتن به سرپرست فروش زیر نظر خواهد گرفت.

اشتیاق داشتن

ممکن است شما فروشنده خیلی خوبی باشید و آمار فروش تان هم این موضوع را تاکید کند اما اگر نسبت به کار خود اشتیاق نداشته باشید، مدیرتان علاقه چندانی به کار کردن با شما نخواهد داشت. زمانی که مدیر فروش مشاهده می کند فروشنده اش با چه اشتیاق بالایی وظایفش را انجام می دهد احساس بسیار خوبی نسبت به او پیدا می کند حتی اگر حجم فروشش نسبت به همکار دیگری که بیشتر می فروشد ولی عاشق کارش نیست، کمتر باشد. اشتیاق داشتن یعنی متعهد بودن و در بلندمدت تعهد فرد است که باعث پیشرفت خود و سازمانش می شود.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۶:۳۴ دیده شده : ۷۷بار نویسنده : admin

چگونه بهترین باشیم چگونه بهترين باشيم چگونه بهترین همسر باشیم چگونه بهترین زن باشیم چگونه بهترین دوست باشیم چگونه همیشه بهترین باشیم چگونه بهترین فروشنده باشیم چگونه بهترین دختر باشیم؟ چگونه بهترین عروس باشیم چگونه بهترین شوهر باشیم چگونه به داعش بپیوندیم چگونه به داعش بپيونديم چگونه به داعش بپیوندم چگونه به گروه داعش بپیوندیم چگونه به هدف خود برسیم چگونه به هدف خود برسيم چگونه به اهداف خود برسيم چگونه میتوانیم به اهداف خود برسیم چگونه به اهداف بزرگ خود برسیم چگونه به هدف های خود برسیم چگونه میتوانیم به هدف خود برسیم چگونه به آرامش برسیم چگونه به آرامش برسيم چگونه به آرامش روحی برسیم چگونه به آرامش فکری برسیم چگونه به ارامش ذهنی برسیم چگونه به ارامش درون برسیم چگونه به آرامش قلبی برسیم چگونه به آرامش واقعی برسیم؟ روانشناسی چگونه به آرامش برسیم چگونه به آرامش روانی برسیم چگونه به انگلیسی چگونه به انگلیسی آدرس بنویسیم؟ چگونه به انگلیسی صحبت کنیم چگونه به انگلیسی بنویسیم چگونه به انگلیسی فکر کنیم چگونه به انگلیسی جمله بسازیم چگونه به انگلیسی سخنرانی کنیم چگونه به انگلیسی مقاله بنویسیم چگونه به زبان انگلیسی مسلط شویم چگونه به راحتی انگلیسی صحبت کنیم چگونه به کما برویم چگونه به عشق خود برسیم چگونه به عشق خود برسيم چگونه به خواب دیگران برویم چگونه به خواب دیگری برویم چگونه به خودشناسی برسیم چگونه به خودشناسي برسيم چگونه از خودشناسی به خداشناسی برسیم چگونه بهایی شویم چگونه یک بهایی شویم چگونه در ایران بهایی شویم دم+جنبانک+چگونه+بهایی+شویم علاقه بند مقدمات مدیریت آموزشی علی علاقه بند مقدمات مدیریت آموزشی مقدمات مدیریت آموزشی دکتر علاقه بند کتاب مقدمات مدیریت آموزشی علاقه بند کتاب مقدمات مدیریت آموزشی دکتر علاقه بند کتاب مقدمات مدیریت آموزشی علی علاقه بند مقدمات مدیریت آموزشی دکتر علی علاقه بند خلاصه مقدمات مدیریت آموزشی علاقه بند سوالات مقدمات مدیریت آموزشی علاقه بند خلاصه کتاب مقدمات مدیریت آموزشی علاقه بند مدیریت علاقه بند مدیریت آموزشی علاقه بند مديريت عمومي علاقه بند مدیریت عمومی دکتر علاقه بند مقدمات مدیریت آموزشی علاقه بند کتاب مدیریت عمومی علاقه بند مدیریت عمومی دکتر علی علاقه بند مدیریت عمومی علاقه بند اصول مدیریت علاقه بند کتاب مدیریت علاقه بند علاقه مهران مدیری به حیوانات علاقه مهران مدیری به آرمیتا اصول مدیریت آموزشی دکتر علاقه بند اصول مدیریت آموزشی دکتر علی علاقه بند کتاب اصول مدیریت آموزشی علاقه بند خلاصه کتاب اصول مدیریت آموزشی علاقه بند کتاب اصول مدیریت آموزشی دکتر علاقه بند خلاصه کتاب اصول مدیریت آموزشی دکتر علاقه بند اصول مدیریت آموزشی علاقه بند اصول مدیریت آموزشی علی علاقه بند مبانی و اصول مدیریت علاقه بند کتاب مدیریت آموزشی دکتر علاقه بند کتاب مدیریت عمومی دکتر علاقه بند کتاب مدیریت عمومی علی علاقه بند خلاصه کتاب مدیریت عمومی علاقه بند دانلود کتاب مدیریت آموزشی علاقه بند دانلود کتاب مدیریت عمومی علاقه بند کتاب مدیریت رفتار سازمانی دکتر علاقه بند چگونه به فروشنده مورد علاقه مدیر خود تبدیل شویم؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها