freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


وب‌سایت بازده: آیا می‌خواهید کسب و کار جدیدی شروع کنید ولی از شکست در آن می‌ترسید؟ در ادامه دلایل عمده‌ی شکست بسیاری از کسب و کارها به همراه راه‌های جلوگیری از آنها را برای‌تان خواهم گفت.


هر کارآفرینی که خطر شروع یک کسب و کار را به جان می‌خرد، در پس ذهن‌اش به سود فکر می‌کند. داشتن یک کسب و کار می‌تواند بسیار سودمند و در عین حال، بسیار پرخطر باشد. عوامل مشخصی وجود دارند که می‌توانند باعث شکست یک کسب و کار شوند، ولی عدم تحقیق مناسب و کافی در مورد سوددهی بازار پیش از چنین سرمایه‌گذاری پرخطری یکی از دلایل اصلی شکست در کسب و کار است.

شور و اشتیاق، کلید موفقیت در کسب و کار است ولی نمی‌تواند سوددهی را تضمین کند. اگر در مورد چیزی شور و اشتیاق داشته باشید ولی نتوانید از آن پول بسازید، و با این حال، خطر سرمایه‌گذاری را نیز در آن بپذیرید، آن‌گاه بیش‌تر شبیه یک خَیِر و کارآفرین اجتماعی هستید که بدون چشم‌داشت یا با حداقل سود می‌خواهد به دیگران خدمت کند.

پیش از قبول خطر و سرمایه‌گذاری در هر کسب و کاری، تحقیق جامع و مشورت با متخصصان، بسیار شایسته و مفید است. هیچ‌کس نمی‌خواهد کسب و کاری شکست‌خورده داشته باشد. افتخار هر کارآفرینی این است که شاهد رشد و سود پایدار کسب و کارش باشد.

برخی کارآفرینان کسب و کاری راه می‌اندازند ولی به دلیل برخی عوامل خاص، کسب و کارشان پس از مدت کوتاهی دچار شکست می‌شود. در ادامه به بحث در مورد برخی علل اساسی شکست کسب و کارها خواهم پرداخت.


۱. عدم نظرخواهی و مشورت از افراد حرفه‌ای

مهم نیست پیش خودتان فکر می‌کنید چه‌قدر خبره و مطلع هستید، وقتی می‌خواهید خط جدیدی را از کسب و کار راه‌اندازی کنید، بهتر است به دنبال نظرخواهی و مشورت با افراد حرفه‌ای باشید. این کار کمک‌ می‌کند بتوانید تشخیص دهید آیا این کسب و کار آن‌چنان که فکر می‌کردید سودده هست یا خیر. اغلب اوقات، کارآفرینان به این دلیل اقدام به راه‌اندازی یک کسب و کار می‌کنند که پیش‌تر شاهد سوددهی کسب و کاری مشابه برای دیگران بوده‌اند. آری، شاید چنین کسب و کاری برای دیگران سودده باشد، ولی شاید رازی نیز پشت این موفقیت نهفته باشد. شاید این راز مثلا مربوط موقعیت، خدمات مشتری خوب، آگاهی از منابع مناسب برای تامین مواد اولیه و غیره باشد.

داشتن یک مربی که همیشه شما را از ارتکاب اشتباهات احمقانه باز دارد، بسیار لازم و مفید است. مزیت دیگر مشورت با حرفه‌ای‌ها این است که، شما با آدم‌هایی ملاقات و گفت‌وگو می‌کنید که پیش‌تر، کسب و کار مشابه‌ی شما را راه‌ انداخته‌اند، اشتباهاتی مرتکب شده‌اند، و راه‌های جبران یا جلوگیری از آن اشتباهات را یاد گرفته‌اند.

برای مثال، بیل گیتس و سِر ریچارد برنسون دارای مربیانی نظیر وارن بافت و سِر فِرِدی لِیکر بودند. اگر آنها مشاور و مربی داشتند، شما چرا نداشته باشید؟

یکی از بهترین توصیه‌هایی که می‌توانم به هر آدمی در کسب و کار ارائه دهم این است که هرگز از یاد گرفتن دست نکشد؛ نه تنها باید در مورد بازاریابی در صنعت مربوط به خودتان مطالعه و کسب دانش کنید، بلکه در مورد چگونگی خرید و فروش خدمات و محصولات در دیگر صنایع، و هم‌چنین چگونگی اصلاح و بهبود اوضاع نیز کسب اطلاعات کنید.

۲. عدم توجه مناسب به مشتری

اولویت دادن و توجه به مشتری بسیار اهمیت دارد. کسب و کاری که خدمات و توجه مناسبی به مشتریان داشته باشد، حتما پیشرفت می‌کند. توجه مناسب به مشتری باعث بازگشت مشتریان می‌شود، و بازگشت مشتریان باعث وفادار شدن‌شان می‌شود. اگر رفتار بسیار خوبی با مشتریان نداشته باشید، آنها سمت رقبای‌تان کشیده خواهند شد. یاد بگیرید چگونه باید به مشتریان‌تان نشان دهید که برای‌تان محترم و ارزشمند هستند. همیشه در مورد کیفیت محصول‌تان از آنها سوال کنید و در قبال اظهار نظرشان درباره‌ی محصول، تخفیفاتی برای‌شان در نظر بگیرید (صرف‌نظر از این‌که نظرشان مثبت باشد یا منفی). اگر به اندازه‌ی کافی به مشتری نزدیک نشوید، اگر شبیه سایر فروشنده‌ها با آنها رفتار کنید، فقط وقتی سراغ‌تان می‌آیند که گزینه‌ی دیگری جز شما نداشته باشند. عدم توجه کافی به مشتری، بسیاری از کسب و کارها را نابود کرده است. واحد خدمات مشتریان‌تان معرف برند شما است.

۳. تقلید از دیگران

آن چه برای آقای الف نتیجه‌بخش است، شاید برای آقای ب کارساز نباشد. بسیاری از آدم‌ها به این دلیل وارد یک کسب و کار می‌شوند یا یک کسب و کار خاصی را انتخاب می‌کنند که شاهد موفقیت دیگران در این کسب و کار بوده‌اند و فکر می‌کنند اگر آنها نیز به این کار اقدام کنند، موفق خواهند شد. بهتر است این ایده‌ی خام را از طریق مشاوره‌های مناسب قوام بیاورید، و نقاط افتراق و تمایز خود را نسبت به دیگران بازشناسید. تقلید بدون مشورت به بن‌بست می‌رسد. هرگز تقلید نکنید، نوآوری کنید.

۴. فقدان تجربه

فقدان تجربه یکی از عوامل شکست کسب و کارها است. اگر بی‌تجربه باشید یا مدیریت‌تان خام و مبتدیانه باشد، کسب و کارتان محکوم به شکست است. هنگام شروع یک کسب و کار جدید، توصیه می‌شود از خدمات آدم‌ّهای باتجربه در آن زمینه بهره‌مند شوید. آنها می‌توانند شریک یا کارمندتان باشند. حتما از بازاریاب‌های باتجربه و کارمندان آموزش‌دیده در زمینه‌ی خدمات مشتریان استفاده کنید.

۵. عدم حساب و کتاب

باید حساب و کتاب هر ریالی را داشته باشید که در کسب و کارتان به‌دست می‌آورید. اغلب اوقات، بسیاری از کارآفرینان حساب و کتاب فروش‌های روزانه‌شان را ندارند. وقتی یک روز فروش می‌کنند، با این‌ فکر که فردا هم می‌توانند به هم میزان فروش کنند، سودشان را خرج نیازهای شخصی‌شان می‌کنند. اگر می‌خواهید در کسب و کارتان موفق شوید، باید حساب و کتاب هر ریال را از درآمدتان داشته باشد. حتما برای خرج‌های‌تان برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید، زیرا اگر می‌خواهید کسب و کارتان رشد کند، باید ۶۰ درصد از سودتان به کسب و کار برگردد؛ به علاوه، یک‌دهم از آن را نیز به عنوان مالیات باید کنار بگذارید.

۶. عدم رشد شخصی

بسیاری از کارآفرینان بر روی خودشان سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. آنها می‌خواهند خوب و موفق باشند، ولی مطالعه نمی‌کنند، تحقیق نمی‌کنند، و هم‌چنین در سمینارها و کارگاه‌هایی که باعث بالا رفتن سطح اطلاعات‌شان می‌شود، شرکت نمی‌کنند. پیشرفت شخصی در زمینه‌ی مهارت‌های رفتاری و ارتباطی یک ضرورت است. رسیدن به این مهارت دشوار و نیازمند نظم و دقت است. رسیدن به موفقیت بدون اصلاح و بهبود رفتارتان کار بسیار دشواری است. هیچ‌کس در زندگی بدون خودسازی و افزایش دانش خود پیشرفت نکرده است. هرگز دست از یادگیری بر ندارید.

۷. مکان نامناسب

یک کارآفرین تصمیم گرفت در یک منطقه‌ی محلی اقدام به تاسیس کافی‌شاپ کند. قهوه‌های آن کافی‌شاپ بسیار دلپذیر و با قیمت مناسب بودند. رابطه‌ی وی با مشتریان نیز بسیار عالی بود. ولی بعد از یک سال، کافی‌شاپ‌اش به اندازه‌ی کافی رشد نکرد و به سختی می‌توانست آن را اداره کند؛ بنابراین تصمیم به فروش کافی‌شاپ گرفت. بعد از آن، کارآفرین ۲۹ ساله‌ای که سرمایه‌ی کافی نیز در اختیار داشت، احساس کرد می‌تواند با تزریق پول به کافی‌شاپ، این کسب و کار را سودده و شیک و مد روز کند. وی نیز نتوانست این کافی‌شاپ را به سوددهی برساند. چرا؟ به دلیل موقعیت مکانی این کسب و کار. نتیجه این‌که نمی‌توانید در جایی کسب و کارتان را آغاز کنید که نیازی به خدمات شما نداشته باشند. شیک و مد روز کردن کسب و کار باعث نمی‌شود آدم‌ها نزدتان بیایند و به شما وفادار بمانند. پیش از انتخاب مکان تاسیس کسب و کار باید به خوبی آن منطقه را از لحاظ بازار بررسی کنید.

۸. عدم تمرکز

ممکن است کارآفرینان به راحتی به دلیل مشغله‌های جزئی بسیار زیاد از مسیر اصلی خود منحرف شوند. هر بار که تمرکزشان به یک سو جلب می‌شود، از قدرت تفکرشان کاسته می‌شود. یک کارآفرین یا تاجر خوب هرگز تمرکزش را از مسائل مهم و اولویت‌ها بر نمی‌دارند. ولی برخی‌ها گرفتار وسواس و کمال‌گرایی در مشغله‌های جزئی می‌شوند که به راحتی می‌توانند آنها را به افراد دیگر محول کنند. کارآفرین باید یاد بگیرد برخی کارها را به دیگران محول کند. کوته‌بینی یک آدم وقتی آشکار می‌شود که گرفتار وسواسی شده باشد که به جای کیفیت به دنبال کمیت کار باشد. پرمشغله بودن به معنی سازنده و موثر بودن نیست.

۹. انتظارات نادرست

برخی نوبنیادها (استارت‌آپ) فکر می‌کنند همین که وارد کار شدند، بدون هیچ تلاش و برنامه‌ای پول از در و دیوار به آنها هجوم می‌آورد. گاهی اوقات، مقصر فقط خودِ کارآفرینانی هستند که تنها آن‌چه را که دوست دارند می‌شوند و فکر می‌کنند بیش‌تر از دیگران می‌دانند. در نتیجه باید گفت، راه‌اندازی یک کسب و کار موفق، مثل دو صد مترِ سرعت نیست، بلکه مثل ماراتن است. اگر نمی‌خواهید در فقر و فلاکت بمیرید یا شاهد سقوط کسب و کارتان باشید، باید سخت بکوشید. هرگز از کاری که انجام نداده‌اید، انتظار پاداش نداشته باشید.

۱۰. به سرعت تسلیم شدن

این مهم‌ترین دلیل شکستِ بسیاری از کسب و کارها است. اگر پشتکار نداشته باشید؛ اگر مطالعه و تحقیق نکنید؛ اگر بعد از یک شکست بارها و بارها تلاش نکنید، شاید در کسب و کارتان موفق نشوید. اول باید بدانید رسیدن به نیمه‌های راه در کسب و کار هرگز به معنی موفقیت نیست. یکی دیگر از مشکلاتی که در همان آغاز، باعث تعطیلی کسب و کار می‌شود عدم تامین مالی یا کمبود بودجه است. بسیاری از کارآفرینان با راه‌اندازی کسب و کارشان با بودجه‌ی عملیاتی ناکافی، مرتکب اشتباه مهلکی می‌شوند. عمر چنین کسب و کارهایی آن‌چنان طولانی نیست زیرا موسسان آنها به راحتی ناامید و دلسرد می‌شوند؛ به ویژه اگر مجبور باشند با افراد قوی رقابت کنند.

توصیه می‌کنم، پیش از شروع هر کسب و کاری، این جمله را ملکه‌ی ذهن‌تان کنید: "‌هر کاری می‌کنم (کار مثبت) که به موفقیت برسم‌”‌؛ و همین جمله به تنهایی می‌تواند آغاز موفقیت‌تان باشد. این طرز فکر کمک‌تان می‌کند به گستره‌ی وسیع‌تری برای کسب و کارتان بیندیشید. تلاش کنید و تلاش کنید و باز هم تلاش کنید.

نتیجه‌گیری

عوامل و دلایل دیگری نیز برای شکست کسب و کار یک کارآفرین وجود دارد، ولی بر اساس سال‌ها تجربه‌ام در کسب و کار، ۱۰ مورد بالا جزء عوامل اصلی شکست در کسب و کار به حساب می‌آیند. اگر بتوانید بر این مشکلات غلبه کنید، تا موفقیت در کسب و کار مورد نظرتان راه زیادی ندارید.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۹:۰ دیده شده : ۲۷۴بار نویسنده : admin

10 دلیل برای جوش اوردن خودرو 10 دلیل جوش اوردن خودرو 10 دلیل خیانت زنان 10 دلیل خیانت مردان 10 دلیل برای روت 10 دلیل برای خوردن توت فرنگی 10 دلیل همکاران سیستم 10 دلیل قطع قاعدگی 10 دلیل خلقت زن ده دلیل اصلی شکست مدیران علت اصلی شکست توطئه کشف حجاب علت اصلی شکست توطئه کشف حجاب در ایران عامل اصلی شکست نهضت ملی علت اصلی شکست نور کارآفرینان در ایران کارآفرینی در ایران کارآفرینی در ایران+pdf کارآفرینی در ایران و جهان کارآفرین در ایران کارآفرینی در ایران و سایر کشورها کارآفرینی در ایران Doc کارآفرینان موفق در ایران کارآفرینان زن در ایران مشکلات کارآفرینان در ایران کارآفرینی در منزل كارآفريني در منزل انواع کارآفرینی در منزل بهترین کارآفرینی در منزل آموزش کارآفرینی در منزل کارآفرینی زنان در منزل راههای کارآفرینی در منزل کارآفرینی کار در منزل ایده های کارآفرینی در منزل کارآفرین در منزل كارآفريني در ايران موانع کارآفرینی در ایران تاریخچه کارآفرینی در ایران کارآفرینی زنان در ایران کارآفرینی در کشاورزی کارآفرینی در کشاورزی چالشها و راهکارها کارآفرینی در کشاورزی Pdf کارآفرینی در زمینه کشاورزی کارآفرینی در صنعت کشاورزی نشریه کارآفرینی در کشاورزی کارآفرینی کشاورزی کارآفرینی کشاورزی و روستایی پروژه کارآفرینی در مورد کشاورزی کارآفرین در کشاورزی کارآفرینی در ورزش کارآفرینی در ورزش Pdf کارآفرینی در ورزش مقاله کارآفرینی در ورزش Ppt مقالات کارآفرینی در ورزش نقش کارآفرینی در ورزش کارآفرینی در زمینه ورزش کارآفرینی ورزشی كارآفريني ورزشي كارآفريني ورزش کارآفرینی در روستا كارآفريني در روستا کارآفرینی روستایی در ایران کارآفرینی روستایی در هند کارآفرینی روستایی کارآفرینی روستایی+pdf کارآفرینی روستایی چیست؟ کارآفرینی روستایی در چین کارآفرینی روستایی در اروپا نمونه کارآفرینی در روستا کارآفرینی در اسلام کارآفرینی در اسلام Pdf مقاله کارآفرینی در اسلام کارآفرینی اسلامی فرهنگ کار و کارآفرینی در اسلام کارآفرین در اسلام کارآفرینی اجتماعی در اسلام اهمیت کارآفرینی در اسلام کارآفرینی زنان در اسلام نقش کارآفرینی در اسلام کارآفرینی در معماری کارآفرینی در معماری چیست کارآفرینی در رشته معماری کارآفرینی در زمینه معماری کارآفرینی معماری پروژه کارآفرینی در مورد معماری پروژه کارآفرینی در معماری کارآفرینی در مورد معماری کارآفرینی و پروژه در معماری پروژه کارآفرینی در رشته معماری کارآفرینی در صنایع غذایی کارآفرینی صنایع غذایی کارآفرینی در رشته صنایع غذایی پروژه کارآفرینی در صنایع غذایی کارآفرینی صنایع غذایی بهروز کارآفرین صنایع غذایی كارآفريني در خانه انواع کارآفرینی در خانه طرح کارآفرینی در خانه ایده کارآفرینی در خانه کارآفرینی خانه کارآفرینی با سرمایه کم در خانه کارآفرینی زنان در خانه آموزش کارآفرینی در خانه خانه کارآفرینی در تهران کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار خانگی کسب و کار سکه کسب و کار جدید کسب و کارهای کوچک کسب و کار نوین ایرانیان کسب و کار اینترنتی در ایران کسب و کار در ایران کسب و کار در منزل کسب و کار اینترنتی در منزل کسب و کار اینترنتی چیست کسب و کار اینترنتی در خانه کسب و کار اینترنتی موفق کسب و کار اینترنتی کلیکی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه کسب و کار اینترنتی مقاله کسب و کار اینترنتی Pdf کسب و کار خانگی پردرآمد کسب و کار خانگی چیست کسب و کار خانگی+مقاله کسب و کار خانگی در چین کسب و کار خانگی با سرمایه کم کسب و کار خانگی موفق کسب و کار خانگی اینترنتی کسب و کار خانگی خیاطی کسب و کار خانگی زنان کسب و کار جدید در ایران کسب و کار جدید در تهران کسب و کار جدید با سرمایه کم کسب و کار جدید خانگی کسب و کارهای جدید کسب و کارهای جدید در دنیا کسب و کارهای جدید در ایران کسب و کارهای جدید اینترنتی ایده کسب و کار جدید کسب و کارهای کوچک پرسود کسب و کارهای کوچک در کانادا کسب و کارهای کوچک در ایران کسب و کارهای کوچک خانگی کسب و کارهای کوچک با سرمایه کم کسب و کارهای کوچک موفق کسب و کارهای کوچک پردرآمد کسب و کارهای کوچک اما پر درامد کسب و کارهای کوچک محلی شرکت کسب و کار نوین ایرانیان کسب و کارهای اینترنتی در ایران مشکلات کسب و کار اینترنتی در ایران موانع کسب و کار اینترنتی در ایران جایگاه کسب و کار اینترنتی در ایران کسب و کار اینترنتی ایرانی کسب و کارهای موفق اینترنتی در ایران مشکلات و موانع کسب و کار اینترنتی در ایران کنفرانس ملی کسب و کار اینترنتی ایران کسب و کار اینترنتی موفق در ایران کسب و کار در ایران را تحلیل کنید بهترین کسب و کار در ایران کسب و کار پردرآمد در ایران کسب و کار موفق در ایران کسب و کار خانگی در ایران فضای کسب و کار در ایران فرهنگ کسب و کار در ایران انواع کسب و کار در منزل کسب و کار کوچک در منزل فهرست کسب و کار در منزل معرفی کسب و کار در منزل کسب درآمد و کار در منزل کسب کار در منزل راه اندازی کسب و کار در منزل کسب و کار پر درآمد در منزل کار در منزل کار در منزل کرج کار در منزل اصفهان کار در منزل با کامپیوتر کار در منزل رشت کار در منزل تبریز کار در منزل بسته بندی پاکت پول کار در منزل شیراز کار در منزل مشهد کار در منزل برای بانوان کرج کار در ترکیه کار در ترکیه 2016 کار در ترکیه استانبول کار در ترکیه 2015 کار در ترکیه با جای خواب کار در ترکیه با حقوق بالا کار در ترکیه 2014 کار در ترکیه برای پناهندگان کار در ترکیه مهندس عمران کار در ترکیه 93 کار در خانه کار در خانه با اینترنت کار در خانه برای خانمها کار در خانه بسته بندی کار در خانه بانوان کار در خانه تبریز کار در خانه اصفهان کار در خانه با کامپیوتر کار در خانه کرج کار در خانه مشهد کار یابی کار یابی در تهران کار یابی در دانمارک کاریابی رشت کاریابی تهران کاریابی اصفهان کاریابی در تبریز کاریابی در ترکیه کاریابی مشهد کاریابی کرج کار در تهران کار در تهران با جای خواب کار در تهران با مدرک دیپلم کار در تهران با حقوق بالا كار در تهران کار در تهران برای دانشجو کار در تهرانسر کار در تهران پاره وقت کار در تهران و کرج كار در تهران با جاي خواب کار در کرج کار در کرج برای خانم کار در کرج و تهران کار در کرج با جای خواب کار در کرج 93 کار در کرج با مدرک دیپلم کار در کرج 94 کار در گرجستان کار در کرج فردیس کار در کرج پاره وقت کار در عسلویه کار در عسلویه 95 کار در عسلویه 93 کار در عسلویه 94 کار در عسلویه 92 کار در عسلویه برای مهندس عمران کار در عسلویه برای مهندس برق کار در عسلویه 1392 کار در عسلویه برای خانمها کار در عسلویه مهندس مکانیک کار افرینی کارافرینی در منزل کارآفرینی در خانه کارآفرینی چیست کارآفرینی و پروژه کارآفرینی با سرمایه کم کارآفرینی امید کار افرینی زنان کارآفرینی جدید کار پاره وقت کار پاره وقت در اصفهان کار پاره وقت در منزل کار پاره وقت دانشجویی در تهران کار پاره وقت در مشهد کار پاره وقت در تبریز کار پاره وقت حسابداری کار پاره وقت اصفهان کار پاره وقت در شیراز کار پاره وقت در رشت کار اینترنتی کار اینترنتی در منزل کار اینترنتی با حقوق ثابت کار اینترنتی با حقوق روزانه کار اینترنتی بدون سرمایه کار اینترنتی برای دانشجویان کار اینترنتی در خانه کار اینترنتی با حقوق کار اینترنتی پردرآمد کار اینترنتی کلیکی 10 دلیل اصلی شکست کارآفرینان در کسب‌ و کار

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۳۷
  • تعداد حاضران : ۱۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها