freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


معمولاً کودکان برای اجابت خواسته‌هایشان گریه می‌کنند و سر و صدا راه می‌اندازند. خواستن بستنی و شکلات بیشتر جزو مواردی است که کودکان را وادار به گریه و سر و صدا می‌کند.

* بی توجهی به گریه کودک بهترین واکنش از طرف والدین

بهترین واکنش از طرف والدین بی‌توجهی به گریه بی مورد کودک است. برای حفظ سلامت جسمی و روانی کودک نمی‌توان به خواست غیرمنطقی او پاسخ مثبت داد. خوردن چندین بستنی یا شکلات آسیب جدی به سلامت کودک وارد می‌کند و از طرفی برآوردن خواسته‌های کودک او را از منظر روانی متوقع می‌کند.

توجه بیش از حد به کودکان باعث می شود آنها در بزرگسالی حس استقلال را از دست بدهند و به شدت به خانواده و بستگان و اطرافیان خود وابسته باشند. بررسی ها نشان می دهند توجه زیاد باعث می شود تا آنها در آینده فردی بی مسئولیت باشند و فردی پرخاشگر به وجود بیایند.

توجه کردن بیش از حد، فقط تا ۹ ماهگی قابل قبول است و پس از آن باید اجازه دهید تا کودکان خودشان از شما درباره کارهایشان راهنمایی بخواهند. گاهی برخی والدین برای از سر باز کردن کودک و جلوگیری از سر و صدای او در محیط به خواسته‌های غیرمنطقی‌اش پاسخ می‌دهند که این موضوع می‌تواند آینده کودک را تحت تاثیر قرار دهد

* موقع گریه کودک آئینه بزرگی را جلوی او بگیرید

نوحی گرفتن آئینه مقابل کودک را راه‌کار دیگری برای تغییر رفتار گریه کردن در کودک عنوان کرد و افزود: وقتی کودکی خیلی گریه می‌کند می‌توان آئینه بزرگی را مقابل او گرفت و از او خواست تا خودش را در آن تماشا کند. گفتن جمله‌هایی مانند نمی‌خواهیم چهره تو را این گونه که در آئینه دیده می‌شود ببینیم موجب تفکر کودک نسبت به رفتارش می‌شود. رفتاری که موجب در هم رفتن چهره‌اش شده است.

* دست‌های کودک را برای ۱۵ ثانیه بگیرید

راه دیگری هم برای کنترل پرخاشگری کودک وجود دارد. والدین می‌توانند دست‌های کودک پرخاشگر را به مدت ۱۵ ثانیه در دستشان گرفته و در چشمان او نگاه کنند. این رفتار باید خنثی و بدون اخم کردن والدین باشد. از طرفی نباید کلامی بین ۲ طرف رد و بدل شود.

هر چند بی‌توجهی می‌تواند موجب خاموشی رفتار پرخاشگرانه شود، اما ممکن است کودک پس از مدتی از این شیوه برای رسیدن به خواسته‌هایش استفاده کند. بنابراین توجه به گریه او می‌تواند دوباره رفتار نادرست گریه کردن برای رسیدن به خواسته‌ را در او به وجود آورد. توجه به رفتارهای پرخاشگرانه کودک می‌تواند موجب تثبیت آن شود بنابر این بهترین واکنش خنثی بودن است.

نکته: والدین به ویژه مادرها باید ساعاتی در روز را اختصاص دهند که فقط با کودک به ویژه نوزاد خود صحبت کنند. این کار باعث می شود تا آنها حس آرامش پیدا کنند و بدانند کسانی اطرافشان هست که از آنها حمایت می کنند این روند احساس اضطراب و استرس را از آنها دور می کند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵:۴۷ دیده شده : ۱۰۷بار نویسنده : admin

تکنیک هایی برای تقویت حافظه تکنیک هایی جهت تقویت حافظه تکنیک هایی برای فروشندگی موفق تکنیک هایی برای انزال زنان تکنیک هایی برای انزال خانمها تکنیکهای ثروتمند شدن تکنیک هایی برای تقویت تمرکز تکنیک هایی برای طراحی ناخن تکنیک هایی برای چاق شدن تکنیک هایی برای قلمی شدن تکنیک هایی برای افزایش قد کودک آزاری کودک آزاری به انگلیسی کودک آزاری در ایران کودک آزاری آپارات کودک آزاری در رشت کودک آزاری توسط مادر کودک آزاری در عربستان کودک آزاری استخر شیرودی کودک آزاری در اردبیل کودک آزاری اردبیل کودک به انگلیسی تخت کودک به انگلیسی معنی کودک آزاری به انگلیسی کودکان به انگلیسی مهد کودک به انگلیسی کودک درون به انگلیسی معنی کودک به انگلیسی ترجمه کودک به انگلیسی کلمه کودک به انگلیسی کودک درون کودک درون چیست کودک درون من کودک درون ویکی پدیا کودک درون دکتر هلاکویی کودک درونم را دوست دارم کودک درون Wiki كودك درون ويكي پديا کودک درونم کودک کار کودک کار شعر کودک کار و خیابان کودک کارتون کودک کاردستی کودکان کار کودکان کار در ایران کودکان کار و خیابان کاردستی کودک سیتی کارتن کودک ترجمه کودک آزاری به انگلیسی کودک ازاری به زبان انگلیسی منظور از کودک درون چیست کودک سیتی کودک سیتی کاردستی کودک سیتی بافتنی کودک سیتی سفره هفت سین کودک سیتی کیک تولد کودک سیتی نقاشی کودک سیتی زبان انگلیسی کودک سیتی جامدادی کودک سیتی شعر کودک سیتی شب یلدا کودک سوری کودک سوری عمران کودک سوری زیر آوار کودک سوری در آمبولانس کودک سوری غرق شده کودک سوری پیش از اعدام کودک سوری اعدام کودک سوریه ای کودکان سوریه کودکان سوری کودک سه ماهه کودک سه ماهه من كودك سه ماهه من کودکان سه ماهه وزن کودک سه ماهه خصوصیات کودک سه ماهه خواب کودک سه ماهه مدفوع کودک سه ماهه توانایی کودک سه ماهه رفتارهای کودک سه ماهه کودک چهار ماهه كودك چهار ماهه کودک چهار ماهه من كودك چهار ماهه من کودکان چهار ماهه وزن کودک چهار ماهه خصوصیات کودک چهار ماهه غذای کودک چهار ماهه تغذیه کودک چهار ماهه خواب کودک چهار ماهه تکنیکهایی برای ثروتمند شدن تکنیک هایی برای متوقف کردن گریه کودک

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۱
  • تعداد حاضران : ۲۲۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها