freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، جواد کاظم نسب در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس اظهار کرد:‌ طبق اصل سوم قانون اساسی دولت مکلف به رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه و همچنین ایجاد رفاه  ،رفع فقر  و برطرف کردن هر نوع محرومیت است و تذکر من به رئیس جمهور، درباره‌ی پاسداشت سلامت شهروندان و نفی هرگونه تبعیض و ضرر از آنان است.

وی افزود: قانون اساسی حفاظت محیط زیست را وظیفه‌ی عمومی تلقی کرده است از این رو فعالیت‌های اقتصادی که با آلودگی محیط زیست یا تخریب آن ملازمه پیدا کند ممنوع است. متاسفانه در اثر سوء مدیریت منابع طبیعی ، آب و خاک و اجرای طرح‌های مخرب، انتقال آب و خشک شدن تالاب‌های  هورالعظیم به دلیل عملیات حفاری و استخراج نفت و کاهش آب ورودی به کمترین میزان ممکن ونابودی کشاورزی و نخیلات استان در اثر بی آبی ناشی از نحیف شدن کارون،کرخه و دز به مردم خوزستان 13 سال است درگیر ریزگردها هستند.

این نماینده مجلس با اشاره به  تاثیرات ریزگردها خاطر نشان کرد: گسترش انواع بیماری‌های تنفسی، ابتلا به سرطان، کاهش نرخ امید به زندگی و مهاجرت از استان از تاثیرات ریزگردها است. در روزهای گذشته هزار شهروند خوزستانی راهی مراکز درمانی شدند و امروز خوزستان جایگاه نخست دارنده بیشترین بیمار سرطانی را به خود اختصاص داده است.

کاظم نسب یاد آور شد: مقابله با ریزگردها همچون جنگ با دشمن خارجی نیازمند بسیج تمام امکانات کشور و استان و  طراحی نقشه‌های عملیاتی است. متاسفانه علی رغم دستور رهبری در سال 93 برای بررسی این موضوع  و همچنین اتخاذ تصمیمات خوب در نشست‌های دولت این مصوبات اجرا نشده و اعتباری به خوزستان تخصیص نیافته است.

نماینده مردم اهواز در پایان با بیان اینکه سیاست‌های مخرب محیط زیست از سوی وزارت‌خانه‌های نفت، نیرو، و طرح‌های نیشکر در حال اجرا است خطاب به مسئولان دولتی گفت: به داد مردم خوزستان برسید و آنها را در جنگ با ریزگردها تنها رها نکنید.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴:۳ دیده شده : ۱۱۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۰۰
  • تعداد حاضران : ۱۶۸
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها