freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1363113/30  زمان: 12:57  1395/07/14  بازدید: 3,942

تاتنهام دو بر صفر، سیتی را برد. دقیقه 10 بازی بود؛ دو دقیقه پس از گل به خودیِ کولاروف، که گزارشگرِ شبکه اسکای اسپورت گفت: «این اشتیاق، این انرژی، این سماجت و میل به پیروزی که پوچتینو در استیل مربیگری‌اش دارد و به بازیکنان جوانش منتقل کرده، به خوبی در نمایش بازیکنان تاتنهام دیده می‌شود.»

به گزارش "ورزش سه"، گزارشگر اسکای اسپورت دقیقا در زمان اوج کیفیت بازی، این حرف را زد. تاتنهام-سیتی دست کم در نیمه اول، بازی‌ای بود که تماشایش از تلویزیون اصلا قابل قیاس با لذت درک جریان تاکتیکی در ورزشگاه نبود؛ یعنی آنچه ما از مانیتور دیدیم، نمای بسته‌ی نامفهومی بود از آنچه گزارشگر اسکای اسپورت و دیگر تماشاگران حاضر در ورزشگاه وایت هارت لین دیدند.

 

 

 

مایکل کاکس، تحلیلگر گاردین، یادداشت خود روی این بازی را چنین اغاز کرد: «مفهوم پرسینگ، هرگز در فوتبال انگلیس اینقدر مهم نبوده؛ اما در وایت هارت لین، مهمترین برنامه‌ی هر دو تیم، فشرده کردن فضای فعال بازی و پس گرفتنِ سریع توپ بود.» نیمه اول تاتنهام-سیتی یکی از تاکتیکی‌ترین بازیهای این فصلِ انگلیس بود؛ پوچتینو که یک بار در سال 2009 به عنوان سرمربی سوسیداد، بارسلونای گواردیولا را برده بود؛ این بار هم استراتژی‌اش برای مقابله با تیم گواردیولا، شبیه سال 2009 بود؛ اینکه پرس سنگین را از جلوترین منطقه ممکن؛ یعنی جایی که براوو گلر سیتی کار را آغاز می‌کند، بزند و چند مهره خط حمله سیتی را هم نفر به نفر ببندد تا براوو و مدافعان سیتی، گزینه‌های پاس را آزاد نبینند و در زمان گزینه‌ی پاس دادن، دچار اشتباه شوند. وقتی مقابل تیم گواردیولا، یک نیمه با کمترین اشتباه، چنین استراتژی‌ای اجرا شود، قطعا یک بازی «بزرگ» شکل می‌گیرد.

 

به همین دلیل است که در آغاز مطلب به تفاوت تماشای این بازی از مانیتور یا در ورزشگاه اشاره کردم. از نماهای معمول تلویزیونی، به خصوص نماهای نه چندان جالب ورزشگاه وایت هارت لین، تاتنهام-سیتی تنها یک برشِ کوچک و نامفهوم از آن بازی‌ای بود که در زمین جریان داشت. سینمایی‌ها همیشه یادآوری می‌کنند که برخی فیلم‌ها فقط ساخته شده اند برای تماشا روی پرده؛ مثلا کسانی که «ماجرا»ی آنتونیونی یا «پرسونا»ی برگمن را روی پرده دیده‌اند، معتقدند کسانی که این فیلم‌ها را از مانیتور کوچک دیده‌اند؛ تماشاگر فیلم دیگری بوده‌اند. تماشای تاتنهام-سیتی در ورزشگاه، فرصت بررسی رفتارهای فنی بازیکنان در مناطقی که توپ در آنجا جریان نداشته را فراهم می‌کرد. در این بازی، اکت‌های بدونِ توپ به اندازه بازی با توپ مهم بود. خوش به حالِ کسانی که در ورزشگاه بودند.

 

گلرها پاسور می‌شوند

در نیمه نخست، مالکیت توپ حدودا 55 به 45 با تاتنهام بود؛ اما در پایان بازی، مالکیت 56 به 44 با سیتی ثبت شد. تاتنهام پس از زدن گل دوم، از فشار بازی بدون توپ‌اش کم کرد؛ در واقع مجبور شد این فشار را کم کند، چون تغییر آرایش سیتی به 2-4-4 لوزی و حضور همزمان سانه و سیلوا و اگرو و ایناچو در زمین، کادر فنی تاتنهام را مجبور کرد یک هافبک دفاعی (دایر) را به ترکیب تیم‌ اضافه کند. همان حدود 60 دقیقه بازی پرفشار تاتنهام، سرنوشت بازی را تقریبا روشن کرده بود؛ اما یک نکته مهم در بازی سیتی، پیشرفت براوو، گلر سیتی بود، نه فقط به دلیل مهار پنالتیِ لاملا؛ بلکه به این دلیل که کم کم براوو دارد نشان می‌دهد چرا گواردیولا، جو هارت را کنار گذاشت. هارت در طول فصل گذشته متوسط 37 درصد پاس درست را ثبت کرده بود.

 

 

حالا به گراف‌ای که کنار نوشته هست، نگاه کنید. این گراف، پاس‌های براوو در جریان بازی با تاتنهام را نشان می‌دهد. براوو در بازی‌ای که حریف، بیش از یک نیمه پرس پرفشار از بالای زمین را اجرا می‌کرد، 44 پاس داد و 85 درصد از این پاس‌ها به مقصد رسید. می‌بینید که 5 پاس بلندِ براوو به مقصد نرسیده؛ اما دیگر پاس‌های او که اغلب هم زیر فشار انجام شده، به مقصد رسیده است.

 

پوچتینو و گواردیولا در یک زمینه مهم، یک اشتراک فکری دارند؛ اینکه می‌کوشند به جای برنامه‌ریزی برای کنترل فشار حریف، احتمال ایجاد فشار روی دروازه‌شان را کم کنند؛ به همین دلیل هر دو مربی، گلری را ترجیح می‌دهند که بتواند مثل سوییپر/پاسور کار کند. تیم پپ زمان زیادی از بازی را مالک توپ است و متوسط فاصله طولی خط دفاع تیم پپ از گلرش هم زیاد است.

 

پس گلر تیم پپ بیش از آنکه در طول فصل، به فکر سیو کردن یا نجات دروازه‌اش باشد، باید متمرکز بر بازی سازی و شکل دادن به حملات تیم‌اش باشد. هوگو یوریس گلر تاتنهام هم به تدریج دارد چنین کارکردی برای پوچتینو پیدا می‌کند. در بازی تاتنهام-سیتی، توان حفظ توپ و بازی سازی دو گلر همانقدر مهم بود که توان حفظ توپ و بازی سازی هافبک‌های دو تیم.

 

 

ناهار با فرگوسن، ادامه کار در وایت هارت لین

 

مهاجم کره‌یی تاتنهام، «سان» بیش از آنکه حرکات با توپش گره‌گشا باشد، مهاجمی است که جابه جایی‌های بدون توپش، به تیم کمک می‌کند. استیل بازی او شباهت زیادی به اگرو دارد؛ مهاجمی که نه 9 کلاسیک است، نه 10 کلاسیک؛ اما خصلت‌هایی از شماره 9 کلاسیک و 10 کلاسیک را در بازی‌اش دارد. تا یک سال پیش از آمدن پوچتینو به وایت هارت لین، این تیم دو بازیکن به اصطلاح 5 ستاره (گرت بیل و مودریچ) داشت؛ اما فوتبالی 3 ستاره بازی می‌کرد؛ فوتبال کلاسیک انگلیسی، بر اساس حرکت‌های طولی از کانال‌های کناری و ارسال‌های بلند. با پولی که از فروش گرت بیل به رئال به حساب تاتنهام ریخته شد، چندین بازیکن به وایت هارت لین رفتند و اغلب‌شان موفق نبودند. مطبوعات انگلیس به طعنه می‌نوشتند «بازیکنان 4 ستاره، به جای دو ابرستاره آمده‌اند و کاری ازشان ساخته نیست.»

 

 

 

حالا به تدریج، پوچتینو با همان مهره‌ها و چندین بازیکن 4 ستاره دیگر، در حال ساختن یک تیم 5 ستاره است. پوچتینو چند روز پیش از عقد قرارداد مورینیو با منچستریونایتد، در رستورانی در لندن، با الکس فرگوسن ناهار خورده بود. فرگوسن و پوچتینو فکر نمی‌کردند خبر جلسه ناهارشان لو رفته و چند عکاس بیرونِ رستوران کمین کرده باشند؛ اما اتفاق خاصی هم رخ نداده بود؛ پوچتینو می‌خواست پروژه‌ی مهم‌اش در تاتنهام را پیش ببرد.

 

فرزاد حبیب‌اللهی/آنالیزور تیم پرسپولیس و روزنامه‌نگار آزاد


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰:۵ دیده شده : ۱۱۸بار نویسنده : admin

Football 567 Football 567 Hackney Football 567 Kennington Football 567 Clapham Junction Football 567 Paddington Football 567 Stockwell Football 567 Fixtures Football 567 Ltd Football 567 Clapham Junction Monday Yemi Football 567 Football 5 A Side Football 5 A Side London Football 5 A Side Team Names Football 5 A Side Paralympics Football 5 A Side Classification Football 5 A Side Blind Football 5 A Side Rules Football 5 A Side Tactics Football 5 A Side Tips Football 5s Football 5s Dandenong Football 5s 3d Football 5star Football 5s Rules Football 5s 3d Games Football 5s World Championship Football 5s 3d Download Football 5sos Football 5s Melbourne Play Football 5s 3d Games Football 50p Football 50p Offside Football 50p 2004 50p Football Bet 50p Football Coin 2004 50 Plus Football Olympic Football 50p Value Olympic Football 50p Mistake Football 2012 50p Wheelchair Football 50p Football 5 Technique Football Defense 5-technique 5 Technique Football Wiki Play Football 5 A Side Rules Football Association 5 A Side Rules Football 5-a-side Paralympics Rules Indoor Football 5 A Side Rules American Football 5 A Side Rules 5 A Side Football Rules For Tournament 5 A Side Football Rules And Regulations 5 A Side Football Rules Pass Back 5 A Side Football Rules Powerleague Football 50 Yard Line Football 500 Football 50 Years Ago Football 500 Game Football 50/50 Football 50 Football 50 Defense Football 500 Great Goals Football 500 Club Football 500 Season Football 5000 500 Football Cards 5000 Football Cards 500px Football 50000 Football Simulations Football 5 Live Football 5 Live Radio Football 5 Live Tonight Bbc Football 5 Live Bbc Football 5 Live Podcast Football On 5 Live Extra Bbc Football 5 Live Extra Football Results 5 Live Football Scores 5 Live World Football 5 Live فقط برای امروز فقط برای امروز خشمگین نخواهم شد فقط برای امروز نارانان فقط برای امروز پرخوران گمنام فقط برای امروز زندگی کن فقط برای امروز اندروید فقط برای امروز الکلی ها فقط برای امروز پیام بهبودی فقط برای امروز دانلود دعای فقط برای امروز فقط برای تفریح فقط برای تفریح جادی کتاب فقط برای تفریح وبلاگ فقط برای تفریح دانلود فقط برای تفریح فقط تفریح فقط برای من بخون رمان معرفی و نقد رمان فقط برای من بخون فقط براي من بخون رمان رمان فقط برای من بخون موبایل رمان فقط برای من بخون جاوا دانلود رمان فقط برای من بخون دانلود رمان فقط برای من بخون اندروید خواندن رمان فقط برای من بخون دانلود رمان فقط برای من بخون با فرمت Pdf دانلود رمان فقط برای من بخون Apk فوتبال 5 ستاره تاتنهام؛ فقط برای تماشا درورزشگاه

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۵۳
  • تعداد حاضران : ۲۷۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها