freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


با استفاده از کلاس آپلود فایل می‌توانیم فایل‌های مورد نظر خود را در سرور آپلود کنیم. علاوه بر این می‌توان نوع فایل‌های مجاز و نیز حجم مجاز فایل‌‌ها را برای آپلود شدن تعیین کرد. در ادامه با زومیت همراه باشید تا شما را با روش گام به گام استفاده از کتابخانه‌ی آپلود فایل و قابلیت‌های این کتابخانه، آشنا کنیم. بدین طریق می‌توانید در صورت نیاز در اپلیکیشن‌های تحت وب خود به‌راحتی عملیات آپلود فایل را انجام دهید.

ابتدا نرم‌افزار زمپ را اجرا کرده و سرورهای آپاچی و مای‌اس‌کیو‌ال را در حالت فعال قرار دهید. سپس یک پوشه‌ی جدید در پوشه‌ی htdocs نرم‌افزاری Xampp ساخته و نام آن را به دلخواه خود تعیین کنید. ما نام این پوشه را codei-upload تعیین کرده‌ایم. 

حال یک نسخه از فریم‌ورک Codeigniter که در جلسات قبل دانلود کرده بودید را مجددا در این پوشه اکسترکت کنید. همچنین تنظیمات و پیکربندی‌های اولیه را طبق آموزش‌هایی که در جلسات اولیه داده بودیم، انجام دهید تا محیط فریم‌ورک آماده شود.

در مسیر application/view یک فایل جدید به نام Upload_form.php ایجاد کرده و کد زیر را در آن قرار دهید:

<html>
 
  <head> 
   <title>Zoomit Codeigniter Tutorial - Upload Form</title> 
  </head>
    
  <body> 
   <?php echo $error;?> 
   <?php echo form_open_multipart('upload/do_upload');?> 
        
   <form action = "" method = "">
     <input type = "file" name = "userfile" size = "20" /> 
     <br /><br /> 
     <input type = "submit" value = "upload" /> 
   </form> 
        
  </body>
    
</html>

در کد بالا با استفاده از دستورات ساده‌ی اچ‌تی‌ام‌ال یک فرم ایجاد کرده‌ایم و البته از کدهای مخصوص فایل‌های ویو فریم‌ورک نیز بهره گرفته‌ایم. با استفاده از کد 

<?php echo $error;?> 

خطاهای احتمالی را به کاربر نمایش خواهیم داد. همچنین با استفاده از کد

<?php echo form_open_multipart('upload/do_upload');?> 

همانطور که در جلسات قبل توضیح داده بودیم، یک فرم جدید ایجاد کرده و مسیر ارسال فرم را نیز upload/do_upload تعیین کرده‌ایم. دقت کنید که این فرم از نوع multipart است زیرا برای آپلود فایل نوع فرم باید حتما به این صورت تعریف شود. فرم اصلی نیز شامل یک فیلد از نوع file بوده و نهایتا یک دکمه برای ثبت فرم در نظر گرفته‌ایم. کاربر با کلیک بر روی فیلد فایل، می‌تواند فایل مورد نظر خود را برای آپلود انتخاب کند.

حال در مسیر application/view یک فایل جدید به نام Upload_success.php ایجاد کرده و سپس کد زیر را در این فایل قرار دهید:

<html>
 
  <head> 
   <title>Zoomit Codeigniter Tutorial - Upload Form</title> 
  </head>
    
  <body> 
   <h3>Your file was successfully uploaded!</h3> 
        
   <ul> 
     <?phpforeach ($upload_data as $item => $value):?> 
     <li><?php echo $item;?>: <?php echo $value;?></li> 
     <?phpendforeach; ?>
   </ul> 
        
   <p><?php echo anchor('upload', 'Upload Another File!'); ?></p> 
  </body>
    
</html>

کد بالا فایل ویویی است که پس از موفقیت آمیز بودن آپلود به کاربر نمایش داده خواهد شد. در این فایل ما یک پیام مبنی بر موفق بودن عملیات آپلود نوشته‌ایم و سپس اطلاعات فایل آپلود شده را با دستور foreach به کاربر نمایش می‌دهیم.

حال در مسیر application/controllers یک فایل جدید به نام Upload.php ایجاد کرده و سپس کد زیر را در آن قرار دهید:

<?php
 
  class Upload extends CI_Controller {
    
   public function __construct() { 
     parent::__construct(); 
     $this->load->helper(array('form', 'url')); 
   }
        
   public function index() { 
     $this->load->view('upload_form', array('error' => ' ' )); 
   } 
        
   public function do_upload() { 
     $config['upload_path']  = './uploads/'; 
     $config['allowed_types'] = 'gif|jpg|png'; 
     $config['max_size']   = 100; 
     $config['max_width']   = 1024; 
     $config['max_height']  = 768; 
     $this->load->library('upload', $config);
            
     if ( ! $this->upload->do_upload('userfile')) {
      $error = array('error' => $this->upload->display_errors()); 
      $this->load->view('upload_form', $error); 
     }
            
     else { 
      $data = array('upload_data' => $this->upload->data()); 
      $this->load->view('upload_success', $data); 
     } 
   } 
  } 
?>

در این مرحله باید یک پوشه‌ی جدید به نام uploads در ریشه‌ی فریم‌ورک ایجاد کنید. از آنجا که نام پوشه‌ی ما برای این پروژه codei-upload بوده، بنابراین این پوشه ریشه‌ی فریم‌ورک ما خواهد بود و در نتیجه پوشه‌ی uploads را نیز در این محل ایجاد می‌کنیم. این پوشه فایل‌های آپلود شده را نگه‌داری خواهد کرد و در واقع پس از انجام آپلود، فایل‌های ثبت شده در فرم در این محل ذخیره می‌شوند.

همانطور که می‌بینید در کد بالا یک متد به نام ()index ایجاد کرده‌ایم و در این متد فایل ویو مربوط به نمایش فرم را فراخوانی کرده‌ایم. علاوه بر این متد دیگری به نام ()do_upload ایجاد کرده‌ایم که پس از ثبت فرم این متد فراخوانی خواهد شد. در این متد تنظیمات مربوط به آپلود را با استفاده از قابلیت‌های ارائه شده در فریم‌ورک تعیین کرده‌ایم. در خط

$config['upload_path']  = './uploads/'; 

مسیر آپلود شدن فایل‌ها را تعیین کرده‌ایم. از آنجا که پوشه‌ی مورد نظر ما برای نگه‌داری فایل‌های آپلود شده uploads نام داشت، بنابراین در کد بالا مقدار upload_path را برابر با نام این پوشه قرار داده‌ایم.

با استفاده از کد

$config['allowed_types'] = 'gif|jpg|png';

نوع پسوند‌های مجاز برای آپلود شدن را تعیین کرده‌ایم. از آنجا که این پروژه فقط برای آپلود تصاویر ایجاد شده بنابراین نوع فایل‌های مجاز را gif و jpg و png تعیین کرده‌ایم. همانطور که احتمالا متوجه شده‌اید می‌توان فایل‌های دیگر را با اضافه کردن کاراکتر | و سپس نوشتن نام آن پسوند مورد نظر، به مقادیر فوق اضافه کرد.

با استفاده از کد

$config['max_size']   = 100;

حداکثر حجم مجاز برای فایلی که قرار است آپلود شود را بر حسب کیلوبایت تعیین کرده‌ایم. این ویژگی بسیار کاربردی است چراکه در تمامی پروژه‌ها با استفاده از آن می‌توان جلوی سواستفاده‌های احتمالی کاربران را گرفت. بدین طریق اگر فایلی بیش از ۱۰۰ کیلوبایت حجم داشته باشد، عملیات آپلود انجام نخواهد شد و پیغامی مناسب به کاربر نمایش داده می‌شود.

با استفاده از دو خط زیر

$config['max_width']   = 1024; 
$config['max_height']  = 768;

به ترتیب حداکثر عرض و حداکثر طول مجاز برای عکس‌هایی که قرار است آپلود شوند را تعیین کرده‌ایم.

با استفاده از کد 

$this->load->library('upload', $config);

کتابخانه‌ی آپلود را لود کرده و تنظیمات تعیین شده در بالا را که در آرايه‌ی config$ ذخیره شده‌اند، به این کتابخانه ارسال می‌کنیم. بدین طریق به فریم‌ورک Codeigniter می‌گوییم که کتابخانه‌ی آپلود باید بر اساس این تنظیمات کار کند.

در ادامه‌ نیز با یک دستور شرطی if عملیات آپلود را بررسی می‌کنیم. اگر آپلود به هر دلیلی با خطا مواجه شود، آن خطا به کاربر نمایش داده خواهد شد و در غیر این صورت (یعنی آپلود به درستی انجام شده است) فایل ویو موفقیت آمیز بودن آپلود که آن را در مراحل قبلی ساخته بودیم، اجرا خواهد شد.

فایل routes.php را در مسیر application/config/routes.php باز کرده و تغییرات زیر را در آن اعمال کنید. بدین منظور باید خط زیر را به انتهای کدهای موجود در این فایل اضافه کنید.

$route['upload'] = 'Upload';

حال اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید، پس از اجرای اپلیکیشن خود در مرورگر وب، باید فرم زیر را مشاهده کنید.

codeigniter upload from

از آنجا که پوشه‌ی این پروژه برای ما codei-upload است، پس آدرس این اپلیکیشن در سرور محلی زمپ به صورت زیر خواهد بود:

http://127.0.0.1/codei-upload/index.php/upload

پس از انتخاب یک فایل و کلیک روی دکمه‌ی upload در فرم بالا، عملیات آپلود انجام شده و فایل مورد نظر به پوشه‌ی uploads که آن را در ریشه‌ی فریم‌ورک ایجاد کرده بودیم منتقل خواهد شد و سپس نتیجه‌ی عملیات چیزی مشابه تصویر زیر به کاربر نمایش داده می‌شود.

codeigniter tuttorial

اگر سوالی در مورد مباحث مطرح شده در این جلسه دارید آن را از طریق بخش دیدگاه‌ها با زومیت به اشتراک بگذارید.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰:۱۳ دیده شده : ۱۶۱بار نویسنده : admin

آموزش Codeigniter آموزش Codeigniter از پایه آموزش Codeigniter فارسی آموزش تصویری Codeigniter دانلود آموزش Codeigniter کتاب آموزش Codeigniter آموزش کامل Codeigniter فیلم آموزش Codeigniter آموزش نصب Codeigniter آموزش فریم ورک Codeigniter دانلود آموزش تصویری Codeigniter دانلود فیلم آموزش Codeigniter دانلود کتاب آموزش Codeigniter دانلود فیلم آموزشی Codeigniter دانلود فیلم آموزش Php Codeigniter Framework کتاب آموزشی Codeigniter کتاب آموزش فریم ورک Codeigniter آموزش فارسی بسیار کامل Codeigniter آموزش کامل فریم ورک Codeigniter فیلم آموزشی Codeigniter فیلم آموزش فریم ورک Codeigniter جلسه اول خواستگاری جلسه اول خواستگاری چه باید گفت جلسه اول خواستگاری چه بگوییم؟ جلسه اول خواستگاری دهنوی جلسه اول خواستگاری چه بپرسیم جلسه اول خواستگاری دکتر فرهنگ جلسه اول خواستگاری چی بگم جلسه اول خواستگاری چی بپرسیم جلسه اول خواستگاری سوالات جلسه اول خواستگاري جلسه خواستگاری جلسه خواستگاری رسمی جلسه خواستگاری دروازه بان جلسه خواستگاری دکتر فرهنگ جلسه خواستگاری + سوالات جلسه خواستگاری موفق جلسه خواستگاری+سوال جلسات خواستگاری جلسه خواستگاري جلسات خواستگاری دکتر فرهنگ جلسه دوم خواستگاری جلسه دوم خواستگاری چه بگوییم؟ جلسه دوم خواستگاری دهنوی جلسه دوم خواستگاری چی ببریم جلسه دوم خواستگاري جلسه سوم خواستگاری جلسه سوم خواستگاری دهنوی سوالات جلسه دوم خواستگاری سوالات جلسه دوم خواستگاری دهنوی سوالات جلسه دوم خواستگاری دکتر فرهنگ جلسه هیات دولت جلسه هيات دولت امروز جلسه هیات دولت دیروز جلسه هیات دولت با استانداران جلسه هيات دولت جلسه هیات دولت چهارشنبه جلسه هیات دولت روحانی جلسه هیات دولت یازدهم جلسه هیات دولت یکشنبه جدیدترین جلسه هیات دولت جلسة وناسه جلسة وناسه 2016 جلسه وناسه راشد جلسه وناسه حاتم العراقي وقصي جلسه وناسه حلا الترك ومشاعل جلسة وناسه طني ورور جلسة وناسه راشد الماجد جلسة وناسه حلا الترك جلسة وناسه رابح صقر جلسة وناسه جميله طني ورور جلسه امروز مجلس جلسه امروز مجلس برای رای اعتماد جلسه امروز مجلس خبرگان جلسه امروز مجلس عراق جلسه امروز مجلس مطهری جلسات امروز مجلس جلسه علنی امروز مجلس جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نتیجه جلسه امروز مجلس گزارش جلسه امروز مجلس جلسه هیئت دولت جلسه هیئت دولت امروز جلسه هیئت دولت روز یکشنبه جلسه هيئت دولت امروز جلسه هیئت دولت دیروز جلسه هیئت دولت در مشهد جلسه هیئت دولت یکشنبه جلسه هیئت دولت در امروز جلسه هیئت دولت یازدهم جلسه هیئت دولت روحانی در جلسه اول خواستگاری چه بگوییم در جلسه دوم خواستگاری چه بگوییم در جلسه اول خواستگاری چه بگویم جلسه اول خواستگاری چه بگویم جلسة عود جلسة عود اعوفك جلسة عود يمني جلسة عود طرب جلسة عود يمنيه جلسة عود خالد عبدالرحمن جلسه عود حزينه جلسه عود خاصه جلسه عود مسكين يا قلبي جلسة عود نجران جلسه اول آشنایی جلسه اول آشنایی با دختر جلسه اول آشنایی برای ازدواج جلسه اول آشنایی دختر و پسر جلسه اول آشنایی چه بگوییم؟ جلسه اول آشنایی خواستگاری جلسه اول آشنایی ازدواج جلسه اول آشنایی خانواده ها جلسه اول آشنايي جلسه اول آشنايي+ازدواج فایل صوتی فایل صوتی دو قرن سکوت فایل صوتی صفحه آخر فایل صوتی بهرام مشیری فایل صوتی آموزش زبان انگلیسی فایل صوتی زیارت عاشورا فایل صوتی اعدام های 67 فایل صوتی دکتر هلاکویی فایل صوتی اعدام 67 فایل صوتی انرژی مثبت فایل گیر فایل گیر دات کام فایل فلش گیرنده دیجیتال فایل آپدیت گیرنده دیجیتال ایکس ویژن فایل آپدیت گیرنده دیجیتال مارشال فایل فلش گیرنده دیجیتال دنای فایل فلش گیرنده های دیجیتال فایل آپدیت گیرنده دیجیتال دنای فایل فلش گیرنده دیجیتال مارشال فایل فلش گیرنده دیجیتال ایکس ویژن فایل نیکو فايل نيكو فایل منیجر اندروید فایل منیجر اندروید 2.1 فایل منیجر اندروید Astro فایل منیجر اندروید 2 فایل منیجر اندروید فارسی فایل منیجر اندروید Htc فایل منیجر اندروید با قابلیت بلوتوث فایل منیجر اندروید سونی فایل منیجر اندروید Es فایل منیجر اندروید سونی اریکسون فایل منیجر آیفون کجاست دانلود فایل صوتی دو قرن سکوت فایل صوتی کتاب دو قرن سکوت دانلود فایل صوتی کتاب دو قرن سکوت فایل سل فايل سل فایل سلر فایل سلام تهران فایل صوتی سلام خاصه امام رضا فایل صوتی سلام بر حسین فایل Midi سلطان قلبها فایل صوتی برنامه سلامت باشید فایل صوتی سلام امام رضا فایل صوتی سلام فایل منیجر برای آیفون فایل منیجر آیفون بدون جیلبریک فایل منیجر گوشی سونی کجاست فایل منیجر اپل فایل منیجر جاوا فایل منیجر ویندوز فون 8 فایل منیجر برای ویندوز فون 8 فایل منیجر ویندوز فون فایل زیپ فایل زیپ اندروید فایل زیپ برای اندروید فایل زیپ باز نمی شود فایل زیپ چیست فایل زیپ شده فایل زیپ خراب فایل زیپ باز کن اندروید فایل زیپ پسورد فايل زيپ فایل فلش Y560-u02 فایل فلش Y560-u02 B104 جلسه وناسه جلسه عود فایل منیجر آموزش Codeigniter - جلسه نهم: آپلود فایل

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
 • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
 • تعداد نظرات : ۹۸۹۸
 • تعداد حاضران : ۲۵۵
 • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها