freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


با حجم زیادی از اطلاعاتی که هر روز در معرض آن ها قرار می گیریم، چگونه می توان فهمید که چه چیزی مهم است و چه چیزی از اهمیت زیادی برخوردار نیست؟

یک مطالعه جدید نشان داده است که چگونه مغز اطلاعات مرتبط را از سایر اطلاعات جدا می سازد؟

خیلی مهم است که مغز ما اطلاعاتی که از اهمیت خاصی برخوردار هستند را مورد پردازش قرار دهد. در مدار عصبی بسیار پیچیده ای که در مغز قرار دارد، مکانیزمی وجود دارد که اطلاعات مهم را در زمان مناسب و در مکان مناسب مسیریابی می کند. تجزیه و تحلیل اطلاعات، براساس یک مدل محاسباتی انجام می شود که بر روی مهار نرون ها تمرکز دارد. پلیس های ترافیک مغز با سرکوب دیگر نورون ها، از پاسخ های عصبی مناسب به محرک های دریافتی مطمئن می شوند، و نورون های تحریک شده را متعادل می سازند و فعالیت های مغزی را سبب می شوند.

برای رسیدن به این هدف، مدل ما از عناصر اساسی مدار مغز استفاده می کند و نورون های مهاری متعددی را درگیر می کند. مدل محاسباتی مغزمان نشان می دهد که نورون های مهاری می توانند مدار عصبی را فعال کنند و در حالی که بقیه مسیرها را فیلتر می کند، مسیرهای خاصی برای اطلاعات مهم باز کند.

در مطالعه ای دیگر، محققان یک مدل از نقشه پیچیده تری را برای نورون های مهاری پیشنهاد داده اند. اجزای مورد نظر تیم پژوهشی، یک زیر گروه ویژه از نورون های مهاری است که هدفشان دندریت نورون های تحریکی است. این دندریت ها، بخشی از نورون هستند که از دیگر نورون ها ورودی ها را دریافت می کنند. این نورون های مهاری که هدفشان دندریت هاست، گیرنده هایی برای یک مارکر بیولوژیکی به نام سوماتوستاتین دارند.

پژوهشگران فکر می کنند که نه تنها نورون های مهاری ورودی های یک نورون را کنترل می کنند، بلکه ورودی هایی که از مسیرهای بینایی و شنوایی می آیند را به سمت یک نورون همگرا می سازند. این موضوع ممکن است به نظر سخت باشد، چرا که اتصالات نورون های مهاری به نورون های تحریکی متراکم و بدون ساختار است. اما پژوهشگران در این مطالعه کشف کردند که دروازه های مسیرهای خاصی توسط نورون های مهاری قابل شناسایی هستند.

پژوهشگران از مدل های محاسباتی برای نشان دادن اتصالات تصادفی بهره برده اند. این سلول های مغزی مهاری که دندریت را مورد هدف قرار می دهند، می توانند مسیرهای خاصی را با هم تراز کردن ورودی های تحریکی ایجاد کنند. نتایج این مطالعه نشان داد که این هم تراز سازی می تواند از طریق شکل گیری سیناپسی قابل تشخیص باشد. این شکل گیری سیناپسی مکانیزم یادگیری از طریق تجربه است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۰:۴۴ دیده شده : ۷۴بار نویسنده : admin

چگونه مغز را تقویت کنیم چگونه مغز را قوی کنیم چگونه مغز خود را تقویت کنیم چگونه مغز خود را قوی کنیم چگونه مغز خود را تقويت كنيم چگونه نیمکره راست مغز را تقویت کنیم چگونه مغز را فعال کنیم چگونه نیمکره چپ مغز را فعال کنیم چگونه نیمکره راست مغز را فعال کنیم چگونه سمت چپ مغز را فعال کنیم چگونه دو نیمکره مغز را فعال کنیم چگونه سمت راست مغز را فعال کنیم چگونه نیمکره های مغز را فعال کنیم چگونه هر دو نیمکره مغز را فعال کنیم چگونه مغزی فعال داشته باشیم چگونه مغزمان را فعال کنیم؟ چگونه سمت راست مغزمان را فعال کنیم چگونه نیمکره راست مغزمان را فعال کنیم چگونه سمت چپ مغزمان را فعال کنیم چگونه مغز خلاق داشته باشیم چگونه مغزی خلاق داشته باشیم چگونه مغز دیگران را بخوانیم چگونه فکر دیگران را بخوانیم چگونه فکر دیگران بخوانیم دانلود کتاب چگونه فکر دیگران را بخوانیم کتاب چگونه فکر دیگران را بخوانیم چگونه مغزمان را تقویت کنیم چگونه مغزمان را قوی کنیم چگونه مغز را ورزش دهیم اهمیت انسان شناسی اهمیت انسان شناسی در اسلام اهمیت انسان شناسی در قرآن اهمیت و ضرورت انسان شناسی اهمیت انسان در اسلام اهمیت نیروی انسانی در اسلام اهمیت انسان اهمیت انسان در سازمان اهمیت انسان از دیدگاه قرآن اهمیت منابع انسانی اهمیت نیروی انسانی اهمیت علوم انسانی اهمیت منابع انسانی در سازمان اهمیت نیروی انسانی در سازمان اهمیت نیروی انسانی در سازمان ها اهمیت منابع انسانی در سازمان ها اهمیت مدیریت منابع انسانی در سازمان اهمیت روابط انسانی در سازمان اهمیت روابط انسانی در سازمان های آموزشی اهمیت مدیریت منابع انسانی در سازمانها انسان شناسی چه اهمیتی دارد موضوعات رایتینگ آیلتس موضوعات رائعة للفيس بوك مواضيع رائعة للفيس بوك موضوعات رائعة فيس بوك مواضيع رائعة فيس بوك موضوعات رایتینگ تافل موضوعات Writing تافل دانلود موضوعات رایتینگ تافل موضوعات رادیویی موضوعات برنامه های رادیویی موضوعات رایتینگ تولیمو موضوعات رایتینگ Gre موضوعات جالب برای رایتینگ موضوعات رایتینگ راهنمای موضوعی وب موضوعات رایانش ابری موضوعات محاسبات ابری موضوعات پایان نامه رایانش ابری موضوعات مرتبط با رایانش ابری کتابخانه موضوعی راسخون موضوعات رائعة موضوعات رائعة للإذاعة موضوعات دينية رائعة موضوعات للفيس رائعة موضوعات اسلامية رائعة تحميل موضوعات رائعة راهنمای موضوعی راهنمای موضوعی تفسیر نمونه راهنمای موضوعی تفسیر المیزان راهنمای موضوعی چیست راهنمای موضوعی نشریات ایران راهنمای موضوعی حافظ شناسی راهنمای موضوعی سعدی شناسی راهنمای حفظ موضوعی قرآن فهرست راهنمای موضوعی المیزان چگونه مغز انسان اهمیت موضوعی را تشخیص می‌دهد؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۲۴
  • تعداد حاضران : ۱۶۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها