freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان موفق به تولید ماده‌ای شدند که قدرت رایانه‌ها را تا 100 برابر افزایش داده و همچنین میزان مصرف انرژی بسیار پایینی دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از اینترنشنال بیزینس تایمز، این ماده که چندفروئیک مگنتو الکتریک magnetoelectric multiferroic نام دارد، توسط محققان در دانشگاه میشیگان ساخته شده و می‌تواند قدرت نسل بعدی رایانه‌ها را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

این ماده خواص الکتریکی و مغناطیسی را در دمای اتاق و طی فرآیندی به نام “planar rumpling” ترکیب می‌کند.

magnetoelectric multiferroic با ترکیب لایه‌های تکی اتم مواد، یک فیلم نازک تولید می‌کند که دارای قطب مغناطیسی بوده و از طریق پالس‌های کوچک برق از مثبت به منفی تغییر می‌کند.

محققان این پژوهش اظهار کردند که امروزه، در حدود پنج درصد از کل مصرف انرژی جهان صرف لوازم الکترونیک می‌شود که این میزان تا سال2030 به 40 تا 50 درصد می‌رسد و اگر هیچ پیشرفت چشمگیری در این زمینه کاهش مصرف انرژی صورت نگیرد، این روند رو به رشد همچنان ادامه خواهد داشت.

این پژوهش در مجله Nature منتشر شده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴:۵۲ دیده شده : ۷۷بار نویسنده : admin

ماده ای در عایق کاری ماده ای در عایق کاری در جدول نام ماده ای در عایق کاری ماده ای در ادرار ماده ای سمی ماده ای سمی درجدول ماده ای سمیدر حل جدول ماده ای در صابون سازی ماده ای در صابون سازی در جدول ماده ای در صابون سازی در حل جدول ماده ای خوشبو ماده ای خوشبو از شکم ماهی ماده ای خوشبو درجدول ماده ای درون خمیر دندان ماده ای درون خمیر دندان در جدول ماده اي درون خمير دندان ماده ای در برگ چای ماده ای در برگ چای وجود دارد ماده ای در برگ چایی ماده ای در شکلات ماده ای فیزیکی فوق هادی بازاری که کسادی ندارد قیامت که بازار مینو دهند شبکه بازار شبکه بازاریابی بیز شبکه بازاریابی شبکه بازاریابی بادران شبکه بازاریابی تات شبکه بازار پخش زنده شبکه بازار اندروید شبکه بازار کشاورزی شبکه بازاریابی پنبه ریز شبکه بازار تلویزیون رشته هایی که بازار کاردارند که خزف میشکند بازارش زین تغابن که خزف می شکند بازارش معنی زین تغابن که خزف می شکند بازارش بازاري كه لار كه له بازاري كه ر بازار قیامت که بازار مینو نهند چگونه کامپیوترها را شبکه کنیم چگونه کامپیوترهای گیم نت را شبکه کنیم چگونه كامپيوترها را شبكه كنيم؟ چگونه دو كامپيوتر را شبكه كنيم چگونه چند كامپيوتر را شبكه كنيم ماده ای که بازار کامپیوترها را متحول می‌کند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۴۴۳
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها