freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، باتوجه به به درخواست شعبه کلیسای انجیلی برلین، برای اجرای یک برنامه فرهنگی – هنری در معرفی حضرت امام حسین (ع)، محرم و عاشورا، اولین فعالیت مشترک رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان با کلیسای انجیلی برلین در سال جاری شب گذشته با برنامه‌ای تحت عنوان مرثیه سرایی در ایران Iranische klagelieder در برلین پایتخت آلمان برگزار شد.

سیدعلی موجانی، رایزن فرهنگی کشورمان با ابراز قدردانی از نوع رویکرد کلیسای انجیلی برلین در ارتقاء سطح شناخت پیروان این کلیسا از اسلام و تشیع، گفت: یکی از مراسم مذهبی شیعیان ایران که همه ساله جامعه مسیحی – ارمنی ایران هم در آن مشارکت صمیمانه داشته و دارند، ایام سوگ حسینی در محرم و صفر است، حتی شاهد نذورات آنها در این ایام هستیم.

وی ادامه داد: شاید تاثیر عمیق باورمندان به حضرت مسیح(ع) و حضرت امام حسین(ع) به نقش و مقام شفاعت جویانه این دو شخصیت است که سبب می‌شود، مسیحیان معتقد رمزی را در پیوستگی این دو وجود مبارک دریابند و مشتاقانه در برنامه سوگواره شیعیان و محبان اهل بیت(ع) ما را همراهی کنند. از این رو پذیرش درخواست کشیش میخائیل فنتسل پاسخی است به این همدردی و همبستگی بین دینی.

این رایزن فرهنگی کشورمان همچنین تاکید کرد که اکنون 1376 سال است که فضای ایران و دنیای تشیع مقارن این ایام در ماتم حسینی شکل خاصی را به خود گرفته و این امر بر تمام موارد حیات فردی و اجتماعی ما تاثیر نهاده به توصیف نقش مرثیه سرایی و مجالس ذکر که نوا و ریتم تعزیت را در شکلی خاص عرضه می کند توجه داد.

کشیش میخائیل فنتسل نماینده کلیسای انجیلی هم که خود سابقه چهار سال اقامت در ایران را داشته در ادامه این برنامه گفت: نخستین ماه سال هجری قمری، محرم نام دارد. در واقع ما می دانیم که در بین مسلمانان سال مذهبی بر اساس هجرت پیامبر اسلام [ص] و با تقویم قمری تحول پیدا می کند. محرم، یک مناسبت مهم در دنیای اسلام است که شاید در تصور برخی آغاز سال نو و عید قلمداد گردد اما این ماه از جایگاه ویژه و متفاوتی در فرهنگ شیعیان برخوردار است.

وی ادامه داد: معنی لغوی آن که حتی برای من شخصا زیباست، «محافظه گر» و «نگهدارنده» است. محرم از جمله ماههایی که انسانها در آن باید محافظت شوند، همه از جنبه فردی و هم اجتماعی، در آن هیچ جنگ و خشونت نباید میان انسانها باشد. 10 روز اول این ماه و همچنین روز عاشورا از جمله پراهمیت ترین روزها برای مسلمانان شیعه است. در سنت اسلام نیز آمده که این روز، روز مهمی است. بنظر می رسد عاشورا از جهتی در سنت مذهبی یهود هم روز مهمی است.

فنتسل خاطرنشان کرد:  در زندگی ما زمانهای است که ما باید به خطاهایمان رجوع کنیم و محرم می تواند با تحفظ خود مصداقی برای آن باشد. دومین دلیلی که این ماه، ماه تحفظ است این است که در این روز یعنی عاشورا یک جدایی میان ما و امام حسین[ع]، یک انسان پاک و کسی که نقش نجات دهنده ملت خود را داشت، اتفاق می افتد، زیرا او در قتلگاه کربلا کشته می شود. تا امروز این واقعه جزء ناگوارترین وقایع در میان شیعیان است. غم از دست دادن فردی که جایگاه والایی در اسلام دارد، مهمترین دلیل عزاداری آنها در ماه محرم است. محرم زمانی است در زندگی انسان که آدمی به خود، به زندگیش و زندگی امام[ع] می اندیشد و از این رو برای او عزاداری می کند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴:۳۸ دیده شده : ۸۸بار نویسنده : admin

برگزاری شب شعر برگزاری شب شعر در مریوان چگونگی برگزاری شب شعر اهداف برگزاری شب شعر محل برگزاری شب شعر در تهران هدف از برگزاری شب شعر برگزاری شب قدر برگزاری مراسم شب قدر مکانهای برگزاری شب قدر چگونگی برگزاری مراسم شب قدر برگزاری شبهای قدر برگزاری شبستان برگزاری شبستان کردستان برگزاری شب یلدا برگزاری مراسم شب یلدا علت برگزاری شب یلدا چگونگی برگزاری مراسم شب یلدا برگزاری جشن شب یلدا برگزاری مراسم شب یلدا در مدارس چگونگی برگزاری شب یلدا برگزاری آیین شب یلدا نحوه ی برگزاری شب یلدا سوگ حسینی کلیسایی در پاریس نام کلیسایی در پاریس کلیسایی در اصفهان در جدول کلیسایی در اصفهان درحل جدول كليسايي در اصفهان کلیساها در اصفهان کلیسایی در کرمان کلیسا در کرمانشاه کلیسا در کرمان کلیسای در کرمان کلیسایی در جلفا کلیسا در جلفا كليسا در جلفا کلیسای در جلفا کلیسایی در تهران کلیسا در تهران كليسا در تهران کلیساها در تهران کلیسایی در استانبول کلیسا در استانبول کلیسایی دیدنی و مشهور در استانبول کلیسای سن استپانوس در جلفا کلیسای جلفا کلیسای جلفای اصفهان كليساي جلفا کلیسای جلفای تبریز کلیسای جلفا ارس کلیسای در تبریز کلیسا در تبریز کلیسای مریم مقدس در تبریز کلیسای کاتولیک ها در تبریز کلیساها در تبریز کلیسای کاتولیک در تبریز کلیسایی در بلژیک کلیسا در بلژیک انفجار در کلیسای جامع کتاب انفجار در کلیسای جامع دانلود کتاب انفجار در کلیسای جامع کلیسایی در اصفهان برگزاری شب سوگ حسینی در کلیسای انجیلی برلین

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۶۲
  • تعداد حاضران : ۲۶۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها