freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


«مرد سوئیسی» که اشاره به چاقوی چندکاره‌ی‌‌‌ سوئیسی دارد، یکی از بهترین و عجیب‌‌ترین فیلم‌های ۲۰۱۶ و حتی سال‌های اخیر سینماست. خیلی کم پیش می‌آید به فیلمی برخورد کنیم که با جسارت و خلاقیت سازندگانش ما را در موقعیت غیرمنتظره‌‌ی قرار دهد و کاری کند که نفس تازه‌ای به دور از دنباله‌های پرتعداد هالیوودی و فرمول‌های تکرارشونده‌ی فیلم‌های استودیویی بکشیم. بعد از عاشقانه‌ی «آنومالیسا» که درباره‌ی مردی گرفتار در میان آدم‌هایی با چهره و صدای یکسان بود و علمی‌-تخیلی «خرچنگ» که به مسئله‌ی عشق در دنیایی می‌پرداخت که انسان‌ها در صورت مجرد بودن تبدیل به حیوان می‌شدند، حالا «مرد سویسی» نیز ایده‌ی داستانی دیوانه‌واری را رو کرده است. به‌طوری که حتی ممکن است در نگاه اول آن را جدی نگیرید: داستان درباره‌ی مرد جوانی به اسم هنک است که در یک جزیره‌‌ی دورافتاده گرفتار شده است. او در حال آماده شدن برای خودکشی است که ناگهان متوجه بدن بی‌حرکتی در ساحل می‌شود. هنک به این مرد که از قضا هری پاتر خودمان است نزدیک می‌شود و سعی می‌کند او را احیا کند. اما فقط یک مشکل وجود دارد. جنازه‌ی هری پاتر که هنک او را در ادامه مانی می‌نامند، مشکل جدی گوارشی دارد‍!

بله، در ابتدا اگر تصور کردید با فیلم زننده و مسخره‌ای که از تکنیک نخ‌نماشده‌ای برای خنده استفاده می‌کند طرف هستید، حق با شماست، اما وقتی هنک بر پشت جنازه‌ی مانی سوار شد و از مشکل او برای تبدیل کردنش به یک جت اسکی و فرار کردن از جزیره استفاده کرد، نظرتان عوض می‌شود و متوجه می‌شوید اگر فیلم با چنین اتفاق عجیبی شروع شده، پس در ادامه چه اتفاقات عجیب‌تری انتظارتان را می‌کشد! همین اتفاق هم می‌افتد. این فیلم هرگز از هیجان‌زده کردنتان دست نمی‌کشد. به‌طوری که بعد از اتمام فیلم، «مرد سوئیسی» به یکی از بامزه‌ترین، عجیب‌ترین، مفرح‌ترین، شگفت‌آورترین، عاطفی‌ترین و لذت‌بخش‌ترین فیلم‌هایی که پس از مدت‌ها تماشا کرده‌اید تبدیل می‌شود. خیلی کم پیش می‌آید که فیلمی این‌طوری تمام گزینه‌ها را تیک بزند، اما خب، «مرد سوئیسی» این کار را کرده است و به همین دلیل با اثر عمیق و در عین حال سرگرم‌کننده‌ای طرفیم که اگرچه از فیلم‌های گوناگونی الهام گرفته‌ است، اما دن کوان و دنیل شاینرت در اولین تجربه‌ی کارگردانی‌شان تمام این عناصر پراکنده، الهام‌ها و خلاقیت‌های خودشان را طوری در هم ذوب کرده‌اند که شبیه چیز دیگری نیست.

«مرد سوئیسی» قبل از هرچیز یک کمدی سورئالِ پرجنب و جوش با دیالوگ‌های خنده‌دار و زننده‌ای است که از کسی مثل لویی سی.کی انتظار داریم. موسیقی پرانرژی و مونتاژهای پرتعداد فیلم به ریتم جذاب و پرکششی ختم شده است. از همه مهم‌تر رابطه‌ی واقعا دیوانه‌وار هک و مانی است. همان‌طور که گفتم خیلی زود مشخص می‌شود مانی یک جنازه‌ی کبود و بوگندوی بی‌خاصیت که فقط به درد جت اسکی کردن بخورد نیست! بلکه او مثل یک چاقوی سوئیسی ابزارهای مخفی زیادی برای کمک کردن به هنک برای زنده ماندن دارد. از آنجایی که هنک پس از ماجرای جت اسکی با این جنازه رابطه‌ی احساسی برقرار کرده است، نمی‌تواند او را تنها بگذارد. بنابراین او را بر پشتش می‌اندازد و به دنبال خودش در جنگل می‌کشاند و در همین حین آرام آرام ویژگی‌های مختلف بدن مانی را کشف می‌کند.

‌ «مرد سوئیسی» قبل از هرچیز یک کمدی سورئالِ پرجنب و جوش با دیالوگ‌های خنده‌دار و زننده‌ای است که از کسی مثل لویی سی.کی انتظار داریم

ناگهان معلوم می‌شود با فشار دادن سینه‌ی مانی، از دهانش آب زلال بیرون می‌آید. یا می‌توان با قرار دادن سنگ در دهانش، از او به عنوان اسلحه استفاده کرد و غذا شکار کرد. یا از دستان او به عنوان تبری برای قطع کردن درختان بهره گرفت. این در حالی است که خودِ مانی هم از یک ابزار بی‌جان تبدیل به یک همدل و هم‌زبان برای هک می‌شود و علاوه‌بر نجات دادن جانش، او را از تنهایی هم در می‌آورد. هرچند مانی مثل بچه‌‌ی تازه متولد شده‌ای در پوست یک انسان بزرگ است که چیزی درباره‌ی دنیا نمی‌داند. نمی‌دانید چقدر خوشحال‌کننده است که پس از مدت‌ها با فیلم جدیدی روبه‌رو می‌شویم که کاراکترها و رابطه‌شان مصنوعی نیست و واقعا می‌توان جریان الکتریسته‌ای را که بین آنها جرقه می‌خورد و به مرور قوی‌تر و قوی‌تر می‌شود حس کرد. «مرد سوئیسی» با استفاده از این تنظیمات داستانی افسارگسیخته و کاراکترهای بامزه و بازی فوق‌العاده‌ی پائول دانو و دنیل ردکلیف به فیلم بسیار بسیار سرگرم‌کننده‌ای تبدیل می‌شود. در همه‌جای فیلم جنون و اتفاقات غافلگیرکننده موج می‌زند و این آن را به تجربه‌ی رنگارنگ و پراحساسی در میان سیل بلاک‌باسترهای عبوس و خاکستری این روزها تبدیل کرده است.

اما چیزی که «مرد سوئیسی» را به فراتر از یک کمدی بامزه‌ی معمولی سوق می‌دهد، این است که در زیر تمام جوک‌های مسخره‌ی فیلم، با یک درام روان‌شناختی و مطالعه‌ای در باب فلسفه‌ی زندگی طرف هستیم که می‌توان از آن به عنوان نسخه‌‌ی شاد و شنگول «۲۰۰۱: یک ادیسه‌ی فضایی» نام برد. ناگهان ایده‌ی مسخره‌ی جنازه‌‌ای با مشکل گوارشی که از دهانش آب بیرون می‌آید و نمی‌داند نت‌فلیکس چیست، تبدیل به استعاره‌ی عمیقی در باب دوستی، عشق، زندگی و تنهایی می‌شود. داستان لو نمی‌رود اگر بگویم خیلی زود مشخص می‌شود هنک به معنای فیزیکی در جزیره یا جنگلی دورافتاده گرفتار نشده است، بلکه او در لابه‌لای درختانِ فضای ذهنی خودش نمی‌تواند راهی برای بازگشت به جامعه پیدا کند. هنک آدم عجیبی است. از آنهایی که او را در مدرسه مسخره می‌کنند و در جامعه از او دوری می‌کنند. فقط به خاطر اینکه این آدم شبیه اکثریت نیست.

‌ در همه‌جای فیلم جنون و اتفاقات غافلگیرکننده موج می‌زند و این آن را به تجربه‌ی رنگارنگ و پراحساسی در میان سیل بلاک‌باسترهای عبوس و خاکستری این روزها تبدیل کرده است.

درست مثل خودِ فیلم که در مقابل محصولات جریان اصلی یک فیلم عجیب به حساب می‌آید، هنک هم یک خارجی است. همان‌طور که اکثر ما به دیدن فیلم‌های تکراری و بدون خلاقیت عادت کرده‌ایم، بسیاری از ما به معاشرت و دوستی با آدم‌های تکراری ادامه می‌دهیم و از کسی که رفتاری غیرمعلول داشته باشد فراری هستیم. درست همان‌طور که عده‌ای ممکن است در لحظات آغازین «مرد سوئیسی» بی‌خیال آن شوند. اما وقتی با این آدم (یا فیلم) غیرمعمول وقت می‌گذرانیم، متوجه می‌شویم که نه تنها همه‌ی ما به نوعی غیرمعمول هستیم و مشکلات و سرخوردگی‌ها و ناراحتی‌هایی داریم که در عمق وجودمان مخفی کرده‌ایم، بلکه حالا ویژگی‌های عجیب آن فرد چه رابطه‌ی جادویی و خارق‌العاده‌ی را رقم زده است. هنک مثل بچه‌ی معصومی است که از دنیای اطرافش عاصی شده است. از قضاوت مردم. از عدم درک متقابل. از عدم نشستن دو نفر در کنار هم و صحبت کردن بدون اینکه نگران چیز دیگری باشند.

مانی چیزی درباره‌ی نحوه‌ی کارکرد دنیای واقعی نمی‌داند و هنک به او هشدار می‌دهد که ما خیلی باید در برخورد با دیگران مواظب باشیم. چون خیلی راحت می‌توانیم مورد قضاوت آنها قرار بگیرم. بچه‌های مدرسه مسخره‌تان می‌کنند و در نتیجه مجبور می‌شوید محل زندگی‌تان را عوض کنید. اما هنک این قوانین من‌درآوردی را با لحن محزونی می‌گوید که انگار خودش آنها را تجربه کرده است. که انگار دوست ندارد دنیا این‌طور باشد. دوست دارد آدم‌ها بدون اینکه از بیرون ریختن عجایب درونشان بترسند، آنها را آزاد کنند و شخصیت واقعی خودشان باشند. نه چیزی که جامعه به آنها دیکته می‌کند. چون همان‌طور که پشتِ مشکل گوارشی مانی، معنای عمیقی خوابیده است، ویژگی‌های عجیب آدم‌ها هم به معنای مشکل روانی یا دیوانگی آنها نیست. بلکه به معنای انسان‌بودن آنهاست. هیچ انسانی کامل و ایده‌آل نیست و زندگی وقتی لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر می‌شود که بدانیم این درباره‌ی ما و دیگران صدق می‌کند. بنابراین اگر کسی کار عجیبی انجام داد، به جای اینکه تعجب کنیم و شاخ در بیاوریم و از او دوری کنیم، آن را به عنوان مدرک محکمی برای اثبات انسان‌بودن او برداشت کنیم.

هنک عکس دختری را در پس‌زمینه‌ی موبایلش گذاشته است. دختری که عاشقش است. روی کاغذ ممکن است اولین چیزی که به ذهن‌مان برسد این باشد که او حتما نقشه‌ی شومی برای این دختر کشیده است و به‌طرز مریضی به او علاقه دارد. اما کمی که با هنک وقت می‌گذرانیم متوجه می‌شویم که هنک یک مشکل ساده دارد. او نمی‌تواند احساساتش را به آن دختر ابراز کند. من عاشق داستان‌هایی هستم که از زاویه‌ی پیچیده و عمیقی به موضوع‌های پیش‌پاافتاده و کلیشه‌ای نزدیک می‌شوند. «مرد سوئیسی» درباره‌ی ترس ساده اما مهمی است. ترس از اینکه نکند دختر انسانیت پاک پشت غرابت او را تشخیص ندهد و از او دوری کند. ترس از اینکه نکند احساساتش را به درستی اعلام نکند. ترس از اینکه نکند همه‌چیز به آن شکل شاعرانه‌ای که در ذهنش طراحی کرده اتفاق نیافتد. بله، در برابر ترس‌های بزرگ‌تر بشر، چیز پیش‌پاافتاده و کم‌اهمیتی است. اما «مرد سوئیسی» خلاف آن را ثابت می‌کند. چه چیزی مهم‌تر از درک کردن اینکه مردی که در اتوبوس کنار من نشسته است، به اندازه‌ی من تجربه‌های درب‌و‌داغانی را از سر گذرانده است و چه چیزی مهم‌تر از در آغوش کشیدن بخش جادویی و عجیب‌مان. «مرد سوئیسی» فیلم رویاهای انسان‌های عجیب است و خوشحالم که من هم یکی از آنها هستم.  

شخصیت مانی می‌تواند خیلی چیزها باشد. یک نفر می‌تواند به مانی به عنوان کسی نگاه کند که مثل هنک یک جوان طردشده و مشکل‌دار بوده است که خودکشی کرده است. نشانه‌ای از اینکه که شاید کار هنک هم به اینجا کشیده شود. حالا مانی به زندگی برمی‌گردد و به‌طرز غیرمستقیمی سعی می‌کند هنک را از تبدیل شدن به جنازه‌ی به بن‌بست‌خورده ای مثل خودش نجات دهد. اما به‌شخصه فکر می‌کنم مانی تجسم فیزیکی بخشی از ذهن و شخصیت هنک است که جامعه به او یاد داده تا آن را فراموش کند. مثلا ببینید چگونه مانی خودش را بارها به عنوان آشغالی بی‌خاصیت خطاب می‌کند. ما چیز زیادی درباره‌ی گذشته‌ی هنک نمی‌دانیم، اما مشخص است که او طوری از دنیا بریده است که قصد حلق‌آویز کردن خودش را دارد. شاید به این دلیل که هنک با پیروی از عرف‌های خودنوشته‌ی جامعه، خود واقعی‌اش را فراموش کرده بوده و از ابراز آن وحشت و احساس شرم می‌کرده است و به مرور زمان به آدمی تبدیل شده بوده که شبیه خودش نبوده است، اما نمی‌دانسته که اشکال کار کجاست. اما هنک در لحظات پایانی زندگی‌اش متوجه این بخش از روانش در ساحلِ دریای ذهنش می‌شود.

همین‌طوری که فیلم جلو می‌رود هنک شروع به دوست داشتن این جنازه‌ می‌کند. استعاره‌ای از اینکه هنک کم‌کم دارد بخش گم‌شده‌ی ذهنش را که شخصیت واقعی‌اش را می‌سازد پس می‌گیرد و با وجود آن احساس زنده‌بودن می‌کند. او نه تنها آن را قبول می‌کند، بلکه متوجه جنبه‌ی شگفت‌انگیز و بااهمیت آن برای لذت بردن از زندگی هم می‌شود و می‌بینیم که او در پایان فیلم بدون توجه به نگاه تعجب‌برانگیز دیگران با تمام وجودش با مانی صحبت می‌کند. چون بالاخره هنک به این نتیجه رسیده است که آن نگاه‌ها دیگر اهمیت ندارند. این همان نگاه‌هایی بودند که باعث شدند هنک، مانی را گم کند. مثلا به صحنه‌ای که هنک و مانی بالاخره به جامعه برمی‌گردند نگاه کنید. مانی احساس شرمندگی می‌کند و به هنک یادآوری می‌کند که «من» در مقابل تمام محدودیت‌های جامعه قرار می‌گیرم و به همین دلیل تهوع‌آور هستم. اما هنک جواب می‌دهد که دیگر این حرف را تکرار نکند. انگار هنک دارد به خودش یادآوری می‌کند که اجازه ندهد باز دوباره جامعه او را به خاطر در آغوش کشیدن شخصیت واقعی‌اش مجبور به شرمندگی کند. این مشکل خودِ مردم است که از روی ظاهر قضاوت می‌کنند. بله، مانی یک جنازه‌ی پوسیده‌ی کثیف است، اما خیلی از ما فراموش می‌کنیم که همه‌ی ما جایی در اعماق ذهن‌مان یک جنازه‌ی پوسیده‌ی کثیف داریم و کسی زندگی لذت‌بخش‌تری خواهد داشت که به جای تنظیم کردن زندگی‌اش با نگاه و قضاوت دیگران، با افتخار آن جنازه‌ی پوسیده‌ی کثیف را پیدا کند و به شخصیت واقعی‌اش تبدیل شود.

در پایان مانی دوباره قدرت تکلمش را بر روی آن چمن‌زار از دست می‌دهد و می‌میرد. نشانه‌ای از اینکه جامعه باز دوباره شروع به آزار دادن هنک برای سرکوب کردن شخصیت واقعی‌اش کرده است. اما به محض اینکه آمبولانس قصد بردن جنازه‌ی مانی را دارد، هنک جلوی آنها را می‌گیرد و با مانی فرار می‌کند. استعاره‌ای از اینکه هنک دیگر نمی‌خواهد اجازه دهد تا جامعه شخصیتش را زیر پا له کند. در پایان اتفاق زیبایی می‌افتد: مانی دوباره به زندگی برمی‌گردد و همانند آغاز فیلم همچون یک جت اسکی در افق اقیانوس محو می‌شود. هنک خوشحال است. چون او دیگر به مانی احتیاج ندارد. حالا او و مانی در یکدیگر ذوب شده‌اند و کسی نمی‌تواند آنها را از هم جدا کند. حاضران نیز به جای اینکه از این صحنه‌ی جنون‌آمیز تعجب‌‌ کنند، لبخند می‌زنند. انگار آنها هم متوجه بخش عجیب اما واقعی شخصیت هنک شده‌اند و حالا می‌بینید چیزی که تا چند دقیقه پیش بد به نظر می‌رسید، به چه لحظه‌ی شگفت‌انگیزی منجر شده است: بازگشت یک فرد به درون کالبد واقعی‌اش. یا همان‌طور که آن رایس توصیف می‌کند: «کمر خم نکن؛ از قدرتش نکاه؛ سعی نکن منطقی باشی؛ روحت را براساس مُد تغییر نده؛ دیوانه‌وارترین مشغله‌های فکری‌ات را به‌طرز بی‌رحمانه‌ای دنبال کن».

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۸:۵۵ دیده شده : ۱۹۴بار نویسنده : admin

نقد فیلم فروشنده نقد فیلم فروشنده اصغر فرهادی نقد فیلم فروشنده فراستی نقد فیلم فروشنده فرهادی نقد فیلم فروشنده رائفی پور نقد فیلم نقد فیلم ماهی و گربه نقد فیلم لانتوری نقد فیلم بارکد نقد فیلم ملبورن نقد فیلم کوچه بی نام نقد فیلم من نقد فیلم پنج تا پنج نقد فیلم دختر نقد فیلم ماهی و گربه شهرام مکری نقد فیلم ماهی و گربه سعید عقیقی نقد فیلم ماهی وگربه مجید اسلامی نقد فیلم ماهی و گربه ایمان فانی نقد فيلم ماهی و گربه نقد فیلم ماهی و گربه مسعود فراستی بررسی فیلم ماهی و گربه نقد فیلم سینمایی ماهی و گربه نقد بررسی فیلم ماهی و گربه نقد فیلم لانتوری فراستی نقد فیلم بارکد فراستی نقد فیلم ملبورن فراستی نقد فیلم ملبورن نیما جاویدی نقد فيلم سينمايي ملبورن نقد فیلم سینمایی ملبورن نقد های فیلم ملبورن نقد و بررسی فیلم ملبورن نقد فیلم کوچه بی نام فراستی نقد فيلم كوچه بي نام نقد فیلم من سالوادور نیستم نقد فیلم من سهیل بیرقی نقد فیلم من دیگو مارادونا هستم نقد فیلم من پیش از تو نقد فیلم من همسرش هستم نقد فیلم من مادر هستم نقد فيلم من مادر هستم نقد فیلم من و زیبا نقد فيلم من ديگو مارادونا هستم نقد فیلم پنج تا پنج تارا اوتادی نقد فيلم پنج تا پنج نقد فیلم دختر دانمارکی نقد فیلم دختر رضا میرکریمی نقد فيلم دختر گمشده نقد فیلم دختری با روبان زرد نقد فیلم دختری با خالکوبی اژدها نقد فیلم دختر میلیون دلاری نقد فیلم دختری با گوشواره های مروارید نقد فیلم دختری با کفشهای کتانی نقد فیلم دختر از هم گسیخته Swiss Army Man Swiss Army Man Trailer Swiss Army Man Showtimes Swiss Army Man Review Swiss Army Man Full Movie Swiss Army Man Soundtrack Swiss Army Man Imdb Swiss Army Man Dvd Release Date Swiss Army Man Release Date Swiss Army Man Ending Swiss Army Knife Swiss Army Knife Tools Swiss Army Knife Amazon Swiss Army Knife Movie Swiss Army Knife Uk Swiss Army Knife Price Swiss Army Knife Parts Swiss Army Knife Can Opener Swiss Army Knife Canada Swiss Army Knife Man Swiss Army Man Trailer Song Swiss Army Man Trailer Red Band Swiss Army Man Trailer Youtube Swiss Army Man Trailer 2016 Swiss Army Man Trailer Download Swiss Army Man Trailer Release Swiss Army Man Trailer Reaction Swiss Army Man Trailer Review Swiss Army Man Trailer Hd Swiss Army Swiss Army Watches Swiss Army Backpack Swiss Army Man Showtimes Toronto Swiss Army Man Showtimes Chicago Swiss Army Man Showtimes Vancouver Swiss Army Man Showtimes San Antonio Swiss Army Man Showtimes Amc Swiss Army Man Showtimes Boston Swiss Army Man Showtimes Uk Swiss Army Man Showtimes London Swiss Army Man Showtimes St Louis Swiss Army Watches Amazon Swiss Army Watches Uk Swiss Army Watches Canada Swiss Army Watches Australia Swiss Army Watches Price Swiss Army Watches Sale Swiss Army Watches Repair Swiss Army Watches Ebay Swiss Army Watches Costco Swiss Army Backpack Target Swiss Army Backpack Laptop Swiss Army Backpack Costco Swiss Army Backpack Canada Swiss Army Backpack Walmart Swiss Army Backpack Amazon Swiss Army Backpack Uk Swiss Army Backpack Vintage Swiss Army Backpack Sams Club Swiss Army Man Review Ign Swiss Army Man Review New York Times Swiss Army Man Review Guardian Swiss Army Man Review New Yorker Swiss Army Man Review Variety Swiss Army Man Review Imdb Swiss Army Man Review Ebert Swiss Army Man Review Reddit Swiss Army Man Review Av Club Swiss Army Man Full Movie Online Swiss Army Man Full Movie Download Swiss Army Man Full Movie Download In Hindi Swiss Army Man Full Movie Stream Swiss Army Man Full Movie 2016 Swiss Army Man Full Movie Putlockers Swiss Army Man Full Movie Watch Online Free Swiss Army Man Full Movie Hd Swiss Army Man Full Movie Online Stream Swiss Army Man Soundtrack Download Swiss Army Man Soundtrack Vinyl Swiss Army Man Soundtrack Lyrics Swiss Army Man Soundtrack Zip Swiss Army Man Soundtrack Review Swiss Army Man Soundtrack Release Swiss Army Man Soundtrack Youtube Swiss Army Man Soundtrack Amazon Swiss Army Man Soundtrack Stream Man - Skepta Man - Skepta Lyrics Skepta Man Don't Care Devilman Skepta Devilman Skepta Diss Gingerbread Man Skepta Gingerbread Man Skepta Lyrics Devilman Skepta Diss Lyrics Skepta Megaman Plastic Man Skepta Man - Made Disasters Man Made Disasters In India Man Made Disasters Wikipedia List Of Manmade Disasters Man Made Disasters Information Man Made Disasters Definition Man Made Disasters Introduction Man Made Disasters Project Examples Of Manmade Disasters Man Made Disasters Ppt Man - Thing Man Thing Movie Man Thing Marvel Man Thing Trailer Man Thing 2005 Man Thing Imdb Man Thing Marvel Wiki Man Thing Agents Of Shield Man Thing Full Movie Man Thing Vs Hulk Man - Las Man Last Man Last Stand Man Last Walk On The Moon Man's Last Holiday Man Last On The Moon Laserman Man Las Flights Last Man On Earth Last Man Standing Season 3 Man - U Man - U News Man Utd Man Utd Transfer News Man Utd News Man Utd Fixtures Man Utd Transfer News Now Man Up Man Utd Tickets Man Utd Forum Man U News Now Man U News Transfer Man U News Now All Sources Man U News Now Transfer Man U News Net Man U News And Gossip Man U News Bbc Man U News Now Bbc Man - City Man City Fixtures Man City News Man City Transfer News Man City Vs Barcelona Man City Vs Chelsea Man City Fc Man City Vs Arsenal Man City Squad Man City Vs Liverpool Man - K Man Kills Wife Facebook Man Kind Mann Ki Baat Man Kunto Maula Man Kills Wife With Dutch Oven Man Kills Bigfoot Man Killed By Tiger Man Killed By Train Man Killed By Tiger In Zoo Man - Slow Motion Man Slow Motion Lp Man Slow Motion Discogs Man Slow Motion Review Man Slow Motion Amazon Man Slow Motion Rar Man Slow Motion Download Man Slow Motion Blogspot Man Slow Motion Album Man Slow Motion Ebay Man - Metropolitan Area Network نقد فیلم Swiss Army Man - مرد سوئیسی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۹۴
  • تعداد حاضران : ۱۷۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها