freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشت: سیاهپوستان همچنان از هیچ جایگاهی در سینما و تلویزیون انگلیس برخوردار نیستند.

گاردین: تبعیض نژادی علیه سیاهپوستان در صنعت فیلمسازی انگلیسبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، نتایج یک مطالعه در موسسه «بریتیش فیلم» انگلیس نشان می دهد، در شصت درصد از فیلم‌هایی که در انگلیس ساخته می شود، هیچ شخصیت سیاه پوستی وجود ندارد و به گفته یک بازیگر معروف، سیاه پوستان از تاریخ انگلیس حذف شده اند.

بررسی های اخیر نشان می دهد در شصت درصد از فیلم هایی که در ده سال اخیر در انگلیس ساخته شده‌اند، شخصیت سیاه پوستی به چشم نمی خورد و فقط در سیزده درصد از فیلم‌ها، شخصت اصلی به یک سیاهپوست داده شده است. نتایج بررسی بر روی هزار و صد و هفتاد و دو فیلم نشان می دهد فقط پانزده بازیگر که پنج نفر از آنان زن بوده‌اند، در یک دهه گذشته بیش از یک بار نقشی تاثیر گذار در فیلم ها را بازی کرده اند. بیش از نیمی از نقش های تاثیر گذار در فیلم ها تنها در چهل و هفت فیلم بوده که معمولا موضوع این فیلم‌ها نیز برده‌داری، نژاد‌پرستی، استعمارگری، جرم و جنایت و یا گروه‌های تبهکاری بوده است. 

«دیوید اویلوو،» بازیگر انگلیسی نیجریه‌ای تبار، در سخنانی در جشنواره فیلم لندن، اظهار داشت: مردم سیاهپوست از تاریخ انگلیس حذف شده‌اند و در پرده سینما نیز اثری از آنان نیست. وی که مانند برخی دیگر از بازیگران سیاهپوست، به تازگی مجبور به مهاجرت به آمریکا شده است در گلایه از همکاران خود گفت احساس من این بود که تنها مانده‌ام. از این فرار استعدادها جلوگیری کنید. باید ساخت بومی افراد تصمیم گیر تغییر یابد.

اظهارات این بازیگر سیاهپوست بارها از سوی دیگر همتایان وی درباره بی‌توجهی به سیاهپوستان در سینما و تلویزیون انگلیس و لزوم تغییر در تدوین سیاست‌ها و گرو‌ه‌های تصمیم‌گیرنده بیان شده است. این در حالی است که ماه فوریه نیز حذف تنها بازیگر سیاهپوست از فهرست نامزدهای دریافت جایزه اسکار بحث‌های زیادی را برانگیخت و درخواست شد نظام رأی‌گیری برای انتخاب بهترین‌ها تغییر اساسی پیدا کند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۴:۴۸ دیده شده : ۸۱بار نویسنده : admin

تبعیض نژادی علیه ایرانیان سیاهپوستان در امریکا سیاهپوستان امریکا سیاهپوستان در ایران سیاهپوستان ایران سیاهپوستان ایرانی درصد سیاهپوستان آمریکا صنعت فیلم سازی پورنو صنعت فیلمسازی صنعت فیلمسازی در ترکیه صنعت فیلمسازی در ایران صنعت فیلمسازی نیجریه صنعت فیلمسازی آمریکا صنعت فیلمسازی هالیوود صنعت فیلمسازی هند انگلیس پناهندگی پناهندگی انگلیس از ترکیه راهنمای پناهندگی انگلیس اخبار پناهندگی انگلیس اداره پناهندگی انگلیس پاسپورت پناهندگی انگلیس پناهندگی انگلیس 2014 پناهندگی انگلیس 2015 پناهندگی انگلیس ۲۰۱۵ انگلیس و پناهندگی انگلیس و اتحادیه اروپا انگلستان و اتحادیه اروپا انگلیس اتحادیه اروپا انگلیس در اتحادیه اروپا انگلیس به فارسی انگلیس به فارسی ترجمه انگلیسی به فارسی انگلیسی به فارسی ترجمه انگلیسی به فارسی ترجمه آنلاین انگلیسی به فارسی ترجمه متن انگلیسی به فارسی متن انگلیسی به فارسی دانلود فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی بابیلون انگلیسی به فارسی دیکشنری موبایل انگلیس ویکی پدیا انگلیسی ویکی پدیا اقتصاد انگلیس ویکی پدیا پوند انگلیس ویکی پدیا ملکه انگلیس ویکی پدیا لیگ انگلیس ویکی پدیا کشور انگلیس ویکی پدیا زبان انگلیسی ویکی پدیا اعداد انگلیسی ویکی پدیا لیگ برتر انگلیس ویکی پدیا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا انگلستان اتحادیه اروپا انگلیس ایسلند انگلیس و اسلواکی انگلیس اسلواکی انگلیس و ایسلند انگلیس یا کانادا انگليس يا كانادا انگلستان یا کانادا انگلیس بهتر است یا کانادا زندگی در انگلیس یا کانادا گاردین: تبعیض نژادی علیه سیاهپوستان در صنعت فیلمسازی انگلیس

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۴۳
  • تعداد حاضران : ۱۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها