freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


ممکن است هر انسانی در هر شرایطی روزی با این پرسش قدیمی روبرو شود که با سقوط به درون یک سیاه‌چاله چه اتفاقی می‌افتد؟

ممکن است انتظار داشته باشید که خرد و له شوید و یا بدنتان از هم گسسته شود اما حقیقت بسیار عجیب‌تر از آن است.

به محض ورود به سیاه‌چاله، ممکن است واقعیت به دو صورت اتفاق بیفتد. در حالت اول فورا می‌سوزید و به خاکستر تبدیل می‌شوید و در حالت دیگر بدون هیچ صدمه‌ای وارد سیاه‌چاله می‌شوید.

سیاه‌چاله جایی است که قوانین فیزیکی شناخته شده در آن از کار می‌افتند. انیشتین در تئوری نسبیت عام به ما آموخت که گرانش فضا- زمان را تاب می دهد و آن را خمیده می کند. بنابراین یک جسم به اندازه کافی چگال چنان فضا- زمان را در درون خود تاب می‌دهد که چاله‌ای در بافت آن ایجاد می‌کند. ستاره‌های سنگینی که سوختشان تمام شده است می‌توانند چنین چگالی را فراهم کنند تا چنین چاله‌هایی خلق شوند. میدان گرانشی آن قدر قوی می‌شود که دیگر نور هم نمی‌تواند از آن بگریزد و منطقه‌ای کاملا تاریک را ایجاد می‌کند: یک سیاه‌چاله.

خمش فضا زمان

بیرونی‌ترین مرز سیاه‌چاله را افق رویداد می‌گویند، جایی که نیروی گرانشی، تلاش نور برای فرار از سیاه‌چاله را خنثی می‌کند و در درون سیاه‌چاله دیگر توانی برای گریز نیست.

انرژی زیادی افق رویداد را درخشان می‌کند. اثرات کوانتومی در مرز‌های سیاه‌چاله جریانی از ذرات داغ را ایجاد می‌کنند که با سرعت زیاد به خارج از سیاه‌چاله تابیده می‌شوند. این تشعشع، تابش هاوکینگ نام دارد زیرا فیزیکدان استیفن هاوکینگ این پدیده را پیش بینی کرده است. همچنین سیاه‌چاله در مدت زمان کافی تمام جرم خود را تابش می‌کند و ناپدید می‌شود.

تبخیر سیاهچاله

اما هر چه به عمق سیاه‌چاله بروید فضا- زمان خمیده‌تر می‌شود تا اینکه در نهایت خمیدگی آن بی‌نهایت می‌شود که به آن تکینگی می‌گویند. در اینجا فضا و زمان مفهوم خود را از دست می‌دهند و قوانین فیزیکی که تاکنون کشف کرده‌ایم دیگر کاربردی ندارد.

در این نقطه چه اتفاقی می‌افتد؟ جهانی دیگر است؟ فراموشی و مرگ است؟ پشت یک قفسه کتاب است؟ هیچکس نمی‌داند، این یک معما است.

سیاهچاله

بنابراین چه اتفاقی می‌افتد اگر به درون یکی از این سیاه‌چاله‌ها سقوط کنید؟ بیایید این سوال را از یک دوست فضایی به اسم آنا بپرسیم که وحشت زده شیرجه زدن شما به درون سیاه‌چاله را نظاره می‌کند اما خودش در کمال امنیت در بیرون از سیاه‌چاله به سر می‌برد.

از جایی که او نظاره‌گر است همه چیز عجیب به نظر می‌رسد. با شتاب گرفتن شما به سمت سیاه‌چاله، آنا شما را کشیده و چلانده می‌بیند چنانکه گویی شما را از درون یک ذره‌بین بزرگ می‌بیند و با نزدیک‌تر شدن شما به افق سیاه‌چاله، حرکت شما آهسته‌تر به نظر می‌رسد.

وقتی که به افق می‌رسید آنا می‌بیند که شما در جای خود میخکوب شده‌اید، مثل اینکه کسی کلید توقف را زده باشد و شما بدون حرکت و کشیده بر روی سطح افق باقی می‌مانید و حرارت شدیدی شما را در خود غوطه‌ور می‌کند.

از نظر آنا با کش آمدن فضا، شما به آرامی محو می‌شوید و با توقف زمان تابش هاوکینگ شما را به آتش می‌کشد و قبل از آنکه به درون تاریکی سیاه‌چاله برسید تبدیل به خاکستر می‌شوید.

black hole

بیایید آنا را کنار بگذاریم و همه چیز را از نقطه نظر شما بررسی کنیم. فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ هیچ اتفاقی.

شما بدون هیچ ضربه، آسیب، کش آمدن و یا سوزشی به درون شوم‌ترین مکان طبیعت حرکت می‌کنید چرا که به علت سقوط آزاد حتی تکان کوچکی را هم احساس نخواهید کرد.

البته اگر سیاه‌چاله کوچک باشد با مشکل روبرو خواهید شد. نیروی گرانش وارد شده به پاها بسیار بیشتر از  نیروی وارد بر سر شما است و شما مثل اسپاگتی کش می‌آیید. اما از بخت خوب شما این سیاه‌چاله میلیون‌ها بار سنگین‌تر از خورشید ما است چنانکه نیروی اسپاگتی کننده آن کم و قابل صرف نظر کردن است. در حقیقت اگر یک سیاه‌چاله به اندازه کافی بزرگ باشد می‌توانید بقیه عمر خود را به طور طبیعی سپری کنید اما هرگز نمی‌توانید برگردید و از سیاه‌چاله فرار کنید. اما اگر سیاه‌چاله به اندازه‌ای باشد که قبل از مرگ طبیعی به نقطه تکینگی برسید، بی‌شک سرنوشت شما مرگ خواهد بود.

در واقع سیاه‌چاله‌ها ‌آن چنان فضا- زمان را خمیده می‌کنند که درون افق رویداد جای فضا و زمان عوض می‌شود و این زمان است که شما را به سمت تکینگی می‌کشد. شما نمی‌توانید برگردید و از سیاه‌چاله فرار کنید، چرا که زمان همواره رو به جلو حرکت می‌کند و شما نمی‌توانید خلاف زمان رو به عقب حرکت کنید.

سیاه چاله

ممکن است در این لحظه از خود بپرسید، پس مشکل آنا چیست؟ چرا اصرار دارد که شما به وسیله یک تابش سوخته‌اید در حالی که شما به جز فضای خالی چیز دیگری احساس نکرده‌اید؟ شاید فکر کنید که آنا دیوانه شده است.

اما حرف‌های آنا کاملا منطقی است. از نظر او شما در افق کاملا می‌سوزید به گونه‌ای که او می‌تواند خاکستر شما را از سطح افق جمع کند و برای خانواده تان بفرستد.

در حقیقت این قوانین طبیعت است که ایجاب می‌کند آنا شما را بیرون از سیاه‌چاله ببیند. چرا که طبق قوانین فیزیک کوانتوم اطلاعات از بین نمی‌روند و تک تک بیت های اطلاعاتی که وجود شما را تصدیق می‌کنند باید خارج از افق باقی بمانند تا مبادا قوانین فیزیک از نظر آنا نقض شوند.

از طرف دیگر قوانین فیزیک ایجاب می‌کنند که شما بدون مواجهه با ذرات داغ یا هر اتفاق دیگری به سلامت از افق بگذرید و وارد سیاه‌چاله شوید.

بنابراین قوانین فیزیک باعث می‌شوند تا شما هم در خارج از سیاه‌چاله به خاکستر تبدیل شوید و هم در درون سیاه‌چاله زنده و سالم بمانید.

به هر حال قوانین فیزیک ما را به نتیجه‌ای غیر منطقی و بی‌معنی سوق می‌دهند که فیزیک‌دانان آن را پارادوکس اطلاعات می‌نامند. خوشبختانه این پارادوکس در دهه ۱۹۹۰ میلادی توسط لئونارد ساسکیند حل شد.

ساسکیند متوجه شد که پارادوکسی وجود ندارد. چرا که آنا تنها یکی کپی از شما را می‌بیند و شما تنها یک کپی از خودتان را می‌بینید و شما هرگز قادر نخواهید بود تا اطلاعات خود را با آنا مقایسه کنید. همچنین هیچ ناظر سومی هم وجود ندارد که بتواند همزمان درون و بیرون از سیاه‌چاله را ببیند تا به تناقض برسد. پس هیچ قانون فیزیکی نقض نخواهد شد.

سیاهچاله

شاید در این لحظه عصبی شده باشید و بپرسید پس کدام داستان درست است؟ شما واقعا مرده‌اید یا واقعا زنده‌اید؟ حقیقت چیست؟

حقیقت بستگی دارد به اینکه این سوال را از چه کسی بپرسید. یک حقیقت برای آنا وجود دارد و یک حقیقت هم برای شما و این بزرگترین رازی است که سیاه‌چاله ها برای ما باقی گذاشته‌اند. بنابراین حقیقت بستگی دارد به ناظری که رویداد را می‌بیند و حقیقت مطلقی وجود ندارد.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳:۳۹ دیده شده : ۶۰بار نویسنده : admin

اگر به خانه من آمدی ای مهربان چراغ بیاور اگر به خانه من آمدی فروغ فرخزاد اگر به خانه من آمدی برایم مداد بیاور اگر به خانه من آمدی ای مهربان چراغ بیار اگر به خانه من آمدی چراغ بیاور اگر به خانه من آمدي اگر به خانه من آمدي اي مهربان اگر به خانه ی من آمدی اگر به خانهی من آمدی ای مهربان اگر به خانهی من آمدی برایم مداد بیاور مداد سیاه اگر بهار بيايد اگر بهار بیاید ترانه ها خواهم خواند اگر بهار بیاید احمد ظاهر اگر بهار بیاید ترانه ها اگر بهار بیاید ترانه خواهم خواند اگر بدست من افتد فراق را بکشم اگر بدست من افتد،فراق را بکشم اگر به دست من افتد فراق را بکشم اگر به خانهی من آمدی اگر به خانهی من آمدی ای مهربان چراغ بیاور اگر به خانه من آمدی شعر اگر به خانه من امدی درون یک زن درون یک زن همیشه سه زن درون یک سلول درون یک فضاپیما چگونه است درون یک درخت پیر درون یک جنگل درون یک نقطه درون یک غار درون یک کلاس درس دانشگاه درون یک تبلت درون شکم یک تبلت یک شب درون قایق دلتنگ سیاه چاله سیاه چاله در قرآن سیاهچاله به زبان ساده سیاهچاله چیست سیاه چاله ها در قرآن سياه چاله چيست سیاه چاله افزایش بازدید سیاه چاله های ریاضی سیاه چاله ها چیستند سیاه چاله کهکشان راه شیری سیاه چاله قران سیاه چاله های نوترونی در قرآن سیاه چاله و قرآن سیاه چاله ها قرآن سیاهچاله فضایی چیست سیاهچاله ها چیستند درون سیاهچاله چیست سیاه چاله ها و قرآن سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی در قرآن سياه چاله فضايي چيست؟ سياه چاله فضايي چيست سیاه چاله افزایش بازدید رایگان کد سیاه چاله افزایش بازدید ساخت سیاه چاله افزایش بازدید آموزش ساخت سیاه چاله افزایش بازدید سیستم سیاه چاله افزایش آمار بازدید سیاه چاله مرکز کهکشان راه شیری سیاه چاله های کهکشان راه شیری سیاه چاله ی کهکشان راه شیری چه اتفاقی برای زن می افتد چه اتفاقی افتاده به انگلیسی چه اتفاقی برای نرگس محمدی افتاده چه اتفاقی برای بهداد سلیمی افتاد چه اتفاقی برای بهداد سلیمی افتاده چه اتفاقی برای سردار سلیمانی افتاده چه اتفاقی برای مادر زوکو افتاد چه اتفاقی برای مجری هواشناسی افتاد چه اتفاقی برای احسان علیخانی افتاده؟ چه اتفاقی برای سربازان افتاده چه اتفاقی برای ابراهیم تاتلیس افتاد می افتد می افتد یا میفتد گاهی اتفاق می افتد وقتی فشار می افتد شب فرو می افتد چرا ناخن می افتد معجزه اتفاق می افتد وقتی رحم می افتد چرا فشار می افتد بارداری چطوراتفاق می افتد مستند گاهی اتفاق می افتد فیلم گاهی اتفاق می افتد دانلود مستند گاهی اتفاق می افتد دانلود فیلم گاهی اتفاق می افتد وقتی فشار می افتد چه بخوریم وقتی فشار می افتد چه کنیم وقتی فشار خون می افتد چرا ناخن پا می افتد چرا کاشت ناخن می افتد چرا ناخن کودکان می افتد معجزه چگونه اتفاق می افتد معجزه کی اتفاق می افتد آیا معجزه اتفاق می افتد حاملگی چطوراتفاق می افتد چراپریودعقب می افتد اگر بدست من افتد اگر به درون یک سیاه چاله سقوط کنید، چه اتفاقی می افتد؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۴۳
  • تعداد حاضران : ۱۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها