freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به تصویب سندی در کمیته روابط خارجی اتحادیه اروپا درباره تعامل با ایران پس از برجام طرف اروپایی را به واقع بینی دعوت کرد.

قاسمی: نمایندگان پارلمان اروپا واقع بین باشندبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی با جام‌جم در واکنش به تصویب سند راهبردی تحت عنوان "استراتژی اتحادیه اروپایی در قبال جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته‌ای" در کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا، با مثبت خواندن برخی نکات مطرح شده در این سند، بخش‌هایی از آن را غیرواقعی و متاثر از تبلیغات سوء محافل ضد ایرانی دانست.

* برخی تحلیلگران، سند تصویب شده در کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا را گامی مثبت در راستای عادی‌سازی روابط این اتحادیه با ایران می‌دانند. ارزیابی شما از این قطعنامه چیست و چقدر آن را مثبت می‌دانید؟

- هرچند نکات مثبت و امیدوارکننده‌ای در این قطعنامه وجود دارد که می‌تواند به گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپایی کمک کند و افق جدیدی را در روابط فیمابین بگشاید؛ اما در متن این مصوبه مواردی بخصوص در زمینه وضعیت حقوق بشر در ایران وجود دارد که با واقعیت‌های موجود مطابقت ندارد و بخشی از آن متاثر از تبلیغات سوء محافل ضد جمهوری اسلامی ایران است‌.

*  طرح ادعاهای اتحادیه اروپا علیه ایران در زمینه حقوق بشر در حالی صورت می‌گیرد که جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن رد این ادعاها، برای گفت‌وگو با اروپا در خصوص حقوق بشر اعلام آمادگی کرده است. با وجود ادامه رویکرد گذشته از سوی اتحادیه اروپا در زمینه حقوق بشر، چشم‌انداز گفت‌وگوهای حقوق بشری را چگونه می‌بینید؟

- در حالی‌که قرار است در آینده نزدیک گفت‌وگوهای حقوق بشری بین ایران و اتحادیه اروپایی برگزار شود، اینگونه موضع‌گیری‌ها، سوال‌برانگیز و غیرسازنده می‌باشد و هیچ کمکی به ارتقای گفتمان حقوق بشری نمی‌کند و به شائبه دخالت در امور داخلی کشورمان دامن می‌زند‌.

* آیا زمانی برای گفت‌وگوهای حقوق بشری میان ایران و اروپا تعیین شده است؟

- خیر، هنوز تاریخی برای آغاز این گفت‌وگوها تعیین نشده است.

* با توجه به اینکه مصوبات پارلمان اروپایی، ضمانت اجرایی نداشته و صرفا جنبه توصیه‌ای دارد طرح برخی نکات منفی در قطعنامه این پارلمان چقدر در آینده روابط تاثیرگذار است؟

- با آنکه مصوبات پارلمان اروپایی جنبه توصیه‌ای دارد اما بهتر است با واقع‌بینی بیشتر و آینده‌نگرانه‌تر باشد. ما از نمایندگان پارلمان اروپایی و اعضای کمیته روابط خارجی آن پارلمان انتظار داریم با واقع‌بینی هر چه بیشتر به اینگونه مسایل توجه کنند و از پرداختن به موضوعات نادرست و غیر واقع‌بینانه که توسط محافل ضد ایرانی القا می‌شود، با هوشیاری بپرهیزند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۶:۱۳ دیده شده : ۶۳بار نویسنده : admin

پارلمان اروپا پارلمان اروپا نسل کشی ارامنه پارلمان اروپا در بروکسل پارلمان اروپا در تهران پارلمان اروپا در ایران پارلمان اروپا چیست پارلمان اروپایی پارلمان اروپا فتنه پارلمان اروپا چيست پارلمان اروپا فلسطین نماینده پارلمان اروپا در تهران هیات پارلمانی اروپا در تهران هیئت پارلمانی اروپا در تهران حجاب نماینده پارلمان اروپا در تهران عکس نماینده پارلمان اروپا در تهران نماینده پارلمان اروپا در ایران هیئت پارلمانی اروپا در ایران عکس نماینده پارلمان اروپا در ایران حضور نماینده پارلمان اروپا در ایران نماينده پارلمان اروپا در ايران قطعنامه اخیر پارلمان اروپا در مورد ایران نمایندگان پارلمان اروپا در ایران عکس پارلمان اروپا در ایران نماینده پارلمانی اروپا در ایران قطعنامه پارلمان اروپا چیست دیدار پارلمان اروپا با فتنه دیدار پارلمان اروپا فتنه هیئت پارلمانی اروپا فتنه دیدار پارلمان اروپا با فتنه گران دیدار پارلمان اروپا سران فتنه واقع بین واقع بینی واقع بینی چیست واقع بین یعنی چه واقع بین باشیم واقع بینی وزندگی شاد واقع بین بودن واقع بین در جدول واقع بینی در زندگی واقع بینی در ازدواج واقع بینی سیاسی واقع بینی در نهج البلاغه واقع بینی در قرآن واقع بینی ویکیپدیا واقع بینی قبل از ازدواج چگونه واقع بین باشیم چطور واقع بین باشیم واقع بين بودن Fha Loan Fha Loan Calculator Fha Loan Limits Fha Loan Qualifications Fha Loan Guidelines Fha Loan Credit Score Fha Loan Limits 2016 Fha Loan Mn Fha Loan Florida Fha Loan Income Requirements قاسمی: نمایندگان پارلمان اروپا واقع بین باشند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها