freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کمپانی خودروسازی BYD چین شرکت خودروسازی است که تنها ۱۳ سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد اما نیامده در کمی فراتر از یک دهه با جوینت ونچر ۵۰-۵۰ با کمپانی دایملر آلمان و استفاده از تکنولوژی روز آلمانی در زمینه طراحی، گسترش، تولید و توزیع خودروهای سواری و اتوبوس جاپای خود را در مهم‌ترین کشورهای جهان محکم کرده است. همچنین تولید خودروهای هایبریدی و برقی نیز یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های برند خودروساز BYD است.

این برند چندی است که با مدل شاسی بلند S6 از سوی شرکت کارمانیا در کشورمان به دیده عموم گذاشته شده است و امروز تنها در گذر کمتر از 2 سال خبر از ورود نمونه برقی یکی از محصولات تولیدی این برند یعنی خودرو تمام برقی e6 از کلاس ون‌‌های کوچک (Compact MPV) و یا کراس اوور کامپکت به بازار کشور به گوش می‌رسد. e6 را بشناسید

خودرو e6 را پیش از آن که یک کراس اوور کامپکت بدانیم باید آن را بر اساس سبک طراحی یک ون 5 در MPV جمع و جور خطاب کنیم که طول کلی 4560، عرض 1822 و ارتفاع 1645 میلی‌متر به همراه فاصله محور 2830 میلی‌متری است که ارتفاع آن از سطح زمین به 150 میلی‌تر محدود است. نمای خارجی بسیار ساده و محافظ کارانه است و حتی با وجود چراغ‌های روشنایی در روز زیر سپر جلو همچنان پیچیدگی ظاهری چشمگیری در آن دیده نمی‌شود. این خودرو برای اولین بار در سال 2011 یعنی دو سال دیرتر از زمان اولیه اعلام شده از سوی کمپانی به عنوان خودروهای ناوگان تاکسیرانی به بازار وارد شد. آمار فروش این خودرو از می سال 2010 تا ژوئن 2016 آمار فروش 23483 دستگاه را شامل می‌شود. از سال 2016 به بعد نیز این خودرو در کشورهای دیگری چون کلمبیا، بلژیک، ایالات متحده آمریکا (نیویورک و شیکاگو) و بریتانیا در ناوگان تاکسیرانی استفاده می‌شود.

 آشنایی با اولین خودرو تمام برقی ایران

 آشنایی با اولین خودرو تمام برقی ایران

ویژگی‌های فنی

e6 یک خودرو تمام برقی با آلایندگی تئوری صفر است چرا که برای پیشرانش خود تنها از انرژی الکتریکی استفاده می‌کند. این خودرو به پک باتری لیتیوم آهن فسفات به قدرت 75 کیلووات ساعت (80 و یا 90 کیلووات ساعت بر اساس منابع مختلف) استفاده می‌کند که از طریق برق 220 ولت 10 آمپر شهری تغذیه شده و بر اساس ادعای کمپانی BYD ظرف 2 ساعت شارژ می‌شود. این باتری از سوی برند BYD تا 10 سال تحت پوشش خدمات پس از فروش قرار دارد. نیرو تولیدی این باتری بر اساس سفارش در اختیار یک و یا دو موتور برقی سینکرون آهنربا دائم (Brushless) قرار می‌گیرد که چهار مجموع قدرت کلی برای این خودرو را فراهم می‌آورد. این چهار مجموع قدرت بر اساس آپشن سفارشی برای موتورها به ترتیب معادل 101، 104+54، 2015 و 215+54 اسب بخار است که تنها گشتاور ثابت تولیدی قدرتمندترین موتور آن معادل 450 نیوتن.متر است. مجموعه فنی این خودرو در مجموع وزن نهای 2380 کیلوگرم را برای خودرو e6 به همراه دارد اما این به آن معنا نیست که e6 خودرو کندی است. این خودرو به دلیل استفاده از موتور الکتریکی و ذات این نوع موتورها به جهت ارائه ماکزیمم گشتاور ثابت در تمامی دورها (از دور صفر تا دور ماکزیمم) با توجه به تایرهای 235 در هر چهار چرخ شتاب درخور توجه حدود 8 ثانیه‌ای (برای قدرتمندترین نمونه ویژه بازار آمریکا) را به همراه می‌آورد و قادر است به حداکثر سرعت 160 کیلومتر بر ساعت دست یابد که برای خودرو برقی با کاربردی درون شهری سرعت کاملا مناسبی است. با مد نظر قراردادن مصرف انرژی کمتر از 18 کیلووات ساعت در هر 100 کیلومتر برای این خودرو حد اکثر برد مفید آن معادل 300 کیلومتر بر ساعت عنوان شده است. البته باید خاطر نشان کرد که در خودروهای برقی شرایط جوی و محیطی دو عامل بسیار تاثیر گذار در برد مفید خودروهای برقی است و از این رو این رقم در شرایط مختلف و همچنین وابسته به ستاپ نهایی و سفارش بخش فنی خودرو می‌تواند به اندازه قابل توجهی بیشتر و یا کم‌تر باشد.

 آشنایی با اولین خودرو تمام برقی ایران

 آشنایی با اولین خودرو تمام برقی ایران

ویژگی‌های جانبی

خودرو تمام الکتریکی e6 با سایر خودروهای پیشرفته امروزی در بسیاری از آپشن‌ها کاملا مشترک است. این خودرو دارای شش کیسه ایمنی هوا و کمربند ایمنی پیش کشاننده در بخش ویژگی‌های ایمنی است. سایر سیستم‌های ایمنی چون سیستم کنترل پایداری (ESP) ترمز ضد قفل (ABS) و سیستم تقسیم نیرو ترمز (EBD) و البته سیستم کمکی پارک را نیز نباید از خاطر برد. صندلی‌های خودرو دارای پوشش چرم است و صندلی راننده بصورت برقی در شش جهت قابل تنظیم است و روشن و خاموش شدن سیستم‌های کنترلی کلی خودرو نیز با یک کلید استارت/استاپ از روی داشبرد انجام می‌شود.

نیاز به وجود زیرساخت‌های شارژ یکی از بزرگ‌ترین مشکلات خودروهای برقی در سراسر دنیا است. بر اساس ادعای کمپانی BYD پک باتری خودرو e6 درصورت قرارگیری در وضعیت شارژ سریع تنها در طی 15 دقیقه تا حدود 80 درصد شارژ شده و تا رسیدن به حداکثر ظرفیت شارژ تنها 45 دقیقه زمان نیاز دارد. ضمن آن‌که سیستم ترمز دیسکی بوستردار این خودرو به سامانه بازیابی قدرت ترمز نیز مجهز است و از هربار ترمز گرفتن برای شارژ کردن پک باتری کمک می‌گیرد.

 آشنایی با اولین خودرو تمام برقی ایران

 آشنایی با اولین خودرو تمام برقی ایران

جایگاه e6 در ایران

خودروهای برقی در سراسر جهان هنوز هم به آن جایگاهی که از آن‌ها انتظار می‌رود دست نیافته‌اند اما با این اوصاف لزوم استفاده از این خودروها در آینده نزدیک صروری خواهد بود و چه بهتر که هرچه زودتر ایران نیز به جرگه کاربران خودروهای برقی بپیونند تا مشکلات زیرساخت آن به مرور زمان برطرف شود. بزرگ‌ترین مانع فراگیر شدن استفاده از این خودروها در جهان معضل قیمت اولیه بالا و زیرساخت‌های کاربری دائم نظیر عدم دسترسی به ایستگاه‌های شارژ است که مدل e6 و کشور ایران نیز از این قواعد مستثنی نخواهند بود. قیمت e6 چیزی در حدود فراتر از 40 هزار دلار آمریکا قیمت می‌خورد که برای خودرو برقی با مشکلات فراوان ناشی از زیرساخت‌ها هزینه قابل توجهی است.

 آشنایی با اولین خودرو تمام برقی ایران

 آشنایی با اولین خودرو تمام برقی ایران

منبع:عصر خودرو

منبع : Car_ir ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۴۰:۴۶ دیده شده : ۸۲بار نویسنده : admin

بررسی اجمالی بررسی اجمالی مبانی اقتصاد اسلامی بررسی اجمالی چیست؟ بررسی اجمالی صورتهای مالی بررسی اجمالی مبانی اقتصاد اسلامی دانلود بررسی اجمالی در حسابرسی بررسی اجمالی مهریه بررسی اجمالی نهضت های اسلامی بررسی اجمالی توسعه پایدار بررسی اجمالی 2410 بررسی اجمالی مبانی اقتصاد اسلامی مطهری بررسي اجمالي مباني اقتصاد اسلامي کتاب بررسی اجمالی مبانی اقتصاد اسلامی دانلود کتاب بررسی اجمالی مبانی اقتصاد اسلامی چک لیست بررسی اجمالی صورتهای مالی بررسی اجمالی حسابرسی بررسی اجمالی نهضت های اسلامی در صد ساله اخیر دانلود کتاب بررسی اجمالی نهضت های اسلامی استاندارد بررسی اجمالی 2410 اولین خودرو جهان اولين خودرو جهان اولین خودرو جهان با شیشه نشکن اولين ماشين جهان اولین خودرو دنیا اولین خودرو در جهان اولین خودرو ساز جهان اولین خودروسازی جهان عکس اولین خودرو جهان اولین شرکت خودرو سازی جهان اولین خودرو در ایران اولین مجله تصویری خودرو در ایران اولين خودرو در ايران اولین خودرو ساخته شده در ایران اولین خودرو ساخت ایران اولین خودرو برقی ایران اولین خودرو ساز ایران اولین تصادف اتومبیل در ایران اولین ماشین چاپ در ایران اولین ماشین ظرفشویی در ایران اولین خودرو اولین خودروی ایران اولین خودرو با شیشه نشکن اولین خودروساز جهان اولین خودروی جهان اولين خودروي دنيا اولین خودرو ساز دنیا اولین شرکت خودرو سازی دنیا اولین خودرو ساخته شده در دنیا اولین اتومبیل در جهان اولین سازنده خودرو در جهان ساخت اولین خودرو در جهان اولین خودروی جهان با شیشه نشکن اولین تولید کننده خودرو در جهان اولین خودروی ساخت ایران اولین ماشین ساخت ایران اولین ماشین کاروان ساخت ایران اولین اتومبیل ساخت ایران اولین خودروی برقی ساخت ایران ساخت اولین خودرو در ایران اولین خودروی ایرانی اولین خودروی فرمول یک ایرانی اولین خودروهای ایرانی اولین خودروی برقی ایران اولين خودرو با شيشه نشكن اولین ماشین با شیشه نشکن اولین خودروساز بزرگ جهان اولین شرکت خودروسازی جهان اولین خودروساز دنیا خودرو تمام برقی تازاری فروش خودرو تمام برقی تازاری آغاز شد خودروی تمام برقی خودروی تمام برقی تازاری خودروهای تمام برقی خودرو تمام برقی جارو برقی تمام اتوماتیک پکیج تمام برقی استاکر تمام برقی قیمت استاکر تمام برقی فر تمام برقی اخوان خودرو تمام برقی ایرانی ماشین تمام برقی فر تمام برقی داعش در ایران تصاویر تصاویر جنایات داعش در ایران تصاویر گروه داعش در ایران تصاویر دستگیری داعش در ایران تصاویر جنایت داعش در ایران تصاویر حضور داعش در ایران تصاویر امیر داعش در ایران تصاویر از داعش در ایران تصاویر داعش در مرز ایران تصاویری از جنایات داعش در ایران رونی کلمن در ایران تصاویر تصاویرحضور رونی کلمن در ایران تصاویری از رونی کلمن در ایران تصاویر از رونی کلمن در ایران تصاویر جدید رونی کلمن در ایران شیطان پرستی در ایران تصاویر شیطان پرستی در ایران عکس تصاویر نمادهای شیطان پرستی در ایران تصاویر از شیطان پرستی در ایران بررسی اجمالی اولین خودرو تمام برقی در ایران+تصاویر

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها