freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این نشست که صبح روز شنبه در کوالالامپور برگزار شد، گفت: دنیای اسلام نیازمند وحدت، امنیت و توسعه است و خشونت و افراطی‌گری  و یاس و عدم خودباوری آینده جهان اسلام را تهدید می‌کند.

روحانی با تبیین چهار اصل سیاست منطقه‌ای ایران گفت: مبارزه میدانی با تروریسم تکفیری، کمک موثر به صلح، آتش بس و کمک رسانی انسان دوستانه به مردم، عدم تجزیه کشورها و تغییر مرزهای جغرافیایی و تکیه بر صندوق های رای و حاکمیت مردم بر امور کشورهایشان از اصول سیاست منطقه‌ای ما است.

رییس جمهوری اظهارداشت: ما معتقدیم تروریسم امروز یک معضل در منطقه ماست و باید با تروریست‌های تکفیری در کل منطقه مبارزه شود و نباید اجازه دهیم این راه غلط و کشتار و آدم کشی در منطقه ما ادامه یابد و باید جلوی این فاجعه را بگیریم.

روحانی درباره ضرورت تلاش برای صلح و آتش بس نیز گفت: باید در یمن و سوریه آتش بس برقرار شود و کمکهای انساندوستانه سریعا در اختیار مردم آن کشورها قرار گیرد. در منطقه نباید مرزهای جغرافیایی تغییر کند، تجزیه کشورها غلط و خطرناک  است و می‌تواند مشکلات را چند برابر کند و جنگ های منطقه‌ای را دامن بزند. باید حاکمیت ملی کشورها محترم شمرده شود. نباید برای مردم منطقه از بیرون حکومت تعیین شود و هر فردی که با رای مردم به قدرت می‌رسد، باید مورد احترام همگان باشد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اگر به دولت های عراق و سوریه کمک نمی کردیم چه بسا امروز شاهد گروهی به نام داعش نبودیم بلکه دو دولت بزرگ داعشی در عراق و سوریه شکل می‌گرفتند، گفت: در چنین وضعیتی، در منطقه و حتی در سطح بین الملل با جنگ بی پایانی مواجه می‌شدیم.

روحانی همچنین  با بیان اینکه دنیای اسلام و جهان در حال توسعه طی دهه‌ها و قرون گذشته با مشکلات فراوانی به لحاظ سیاسی، امنیتی و فرهنگی مواجه بوده اند، گفت:شاید انتظار بود که پس از دوران استعمار و استقلال کشورهای اسلامی و در حال توسعه، جهان با مشکل بزرگی مواجه نشود و کشورهای استقلال یافته و در حال توسعه بتوانند مسیر پیشرفت را برای رسیدن به جایگاه مطلوب و در راستای اهداف ملی خود ادامه دهند، اما متاسفانه چنین نشد.

روحانی اظهارداشت: جهان غرب هنوز تصمیم ندارد که از سلطه گری خود بر دنیا دست بردارد و این تصمیم تغییر نخواهد کرد مگر زمانی که آنها احساس کنند جهان در حال توسعه به یک وحدت، مسیر واحد و حرکت پوینده دست یافته است.

رییس جمهوری تلاش جهان غرب را حفظ  سلطه خود بر جهان دانست و گفت: آنها نه تنها می‌خواهند به سلطه علمی و فناوری خود ادامه دهند بلکه می‌خواهند همچنان از لحاظ فرهنگی، فرهنگ اول و مسلط بر جهان باشند؛ از بعد نظامی، قدرت برتر و از لحاظ اقتصادی، اقتصاد مسلط باشند و تا زمانی که این اهداف مورد توجه قدرتهای جهانی است، کشورهای در حال توسعه که می‌خواهند از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و نظامی و علمی  در سطح برابر با آنها قرار گیرند، با مشکلات فراوانی مواجه می‌شوند.

روحانی به موضوع تروریسم در جهان اشاره کرد و افزود: شاید هیچ زمانی در دنیای اسلام با این همه کشتار، خشونت و حضور گروه های تروریستی که متاسفانه به نام اسلام  دست به جنایت می‌زنند، مواجه نبودیم و امروز معضل تروریسم حتی دامن خود آنهایی را که این مسیر را علیه اسلام و جهان در حال توسعه طراحی کردند، فرا گرفته است.

رییس جمهوری وظیفه نخبگان، صاحبنظران و روشنفکران جهان اسلام را در مقطع زمانی کنونی بسیار سنگین خواند و اظهارداشت:متاسفانه جوانان در جهان اسلام در چنین فضایی به تدریج به دو سمت خطرناک، خشونت و افراطی گری و یا یاس و عدم خودباوری کشانده می‌شوند که هر دو اینها،می تواند برای نسل امروز و آینده ما خطرناک باشد.

روحانی با تاکید بر اینکه به جای گفتمان تخریب و یاس باید گفتمان وحدت و توسعه در دنیای اسلام گسترش یابد، گفت: راهی جز این نداریم که از همه توانمان برای تغییر گفتمان در میان نسل جوان دنیای اسلام استفاده کنیم. به جای گفتمان تخریب، خشونت و یا یاس، باید گفتمان توسعه، پیشرفت و گفتمانی جایگزین شود که حاصل آن، وحدت و یکپارچگی دنیای اسلام و جهان در حال توسعه در برابر قدرتهای بزرگ باشد.

رییس جمهوری با ابراز خرسندی از اینکه همچنان بخش مهمی از دنیای اسلام، پیرو اسلام اعتدالی و فرهنگ میانه روی است، اظهار کرد:  امروز اسلام رحمت، امت وسط و دین همزیستی مسالمت آمیز در افکار عمومی بخش بزرگی از دنیای اسلام از جمله مالزی و ایران حاکم است.

روحانی تقویت جایگاه و قدرت دنیای اسلام را در سایه علم و فناوری دانست و گفت: ما در شرایطی هستیم که باید صاحب قدرت بشویم و قدرت ما در سایه علم و فناوری  است و ضروری است که در این عرصه یکدیگر را یاری کنیم .کشورهایی نظیر ایران و مالزی در سال‌های گذشته در بسیاری از زمینه های علمی و فناوری حرکتهای خوبی داشته اند و باید از توانمندی خود به نفع هم استفاده کرده و یکدیگر را برای رسیدن به هدف بلند توسعه یاری کنند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه راهی جز وحدت دنیای اسلام نداریم و باید اختلافات را کنار گذاشت، تصریح کرد: باید پیروان مذاهب مختلف اسلامی به منافع مشترک بیاندیشند و امروز هر کس در دنیای اسلام، شکاف و تفرقه‌ای ایجاد و یا بر شکاف های گذشته می‌افزاید، بی تردید قصد خدمت به دنیای اسلام را ندارد و عمل او به نفع و خیر مسلمانان نخواهد بود.

روحانی وحدت، امنیت و توسعه را نیاز امروز دنیای اسلامی برشمرد و با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ابزار ارتباطات برای پیوند بیشتر میان مسلمانان، گفت:در شرایط امروز جهانی همه باید احساس مسوولیت بیشتری کنند و از تمام توان و قدرت قلم، بیان و نفوذ خود در دانشگاه‌ها و افکار عمومی استفاده کرده و در جهت توسعه و پیشرفت جهان اسلام تلاش کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز برای نجات دنیای اسلام راهی جز اعتدال و مبارزه با خشونت نمی بینم، افزود: به همین دلیل سه سال پیش به کشورهای عضو سازمان ملل  پیشنهاد کردم به قطعنامه‌ای رای دهند که مفهوم آن جهان عاری از افراطی گری و خشونت باشد که درنهایت معروف به قعطنامه ویو شد و امیدوارم همه بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم تا شاهد همزیستی جدید در دنیای اسلام و وحدت بیشتر باشیم.

روحانی با تاکید بر اینکه ترور و تروریسم هیچ نسبتی با اسلام ندارد، اظهارداشت:  مسلمانان که در طول تاریخ قربانی جنگ های ناخواسته و تروریسم بوده اند، نباید امروز متهم به تروریسم بشوند. پیامبر ما (ص) پیامبر مهربانی و رحمت برای همه جهانیان بوده و ترور هیچ نسبتی با اسلام و آیات قرآن مجید ندارد.

رییس جمهوری شناسایی عوامل ریشه‌ای خشونت و تروریسم را ضروری خواند و اظهارداشت: افراطی گری و تروریسم تکفیری دارای ریشه های متعددی است که از جمله آنها می‌توان به فقر، جهل، تبعیض، اشغالگری، حکومت های ناعادلانه و دخالت های خارجی اشاره کرد.

 روحانی با بیان اینکه مساله فرقه گرایی و دامن زدن به این نوع مباحث برای اسلام خطرناک است، گفت:  اگر در گوشه‌ای از منطقه ما، یک حرکت افراطی انجام گیرد نمی گویند شیعه و یا سنی افراطی  انجام داده بلکه می‌گویند اسلام افراطی و به عبارتی به گرایش مذهبی توجه نمی کنند و خشونت‌ها بدروغ به نام اسلام تمام می‌شود.

رییس جمهوری بزرگترین صدمه تروریسم را ضربه به حیثیت و چهره اسلام دانست و گفت: در اقدامات تروریستی، بیشتر به جنایات تروریست‌ها توجه می‌شود اما ضربه اصلی تروریست‌ها به چهره اسلام و تخریب و تحریف آن نزد جهانیان است و این ظلمی است که تروریسم علیه فرهنگ اعتدالی و همزیستی در منطقه ما ایجاد کرده است.

روحانی حضور و فعالیت آزادانه پیروان همه ادیان و مذاهب در کشورهایی همانند ایران و مالزی را مثال زدنی دانست و گفت: ایران بدنبال توسعه طلبی مذهبی نیست. طبعا هر کشوری دارای افکار و اعتقاداتی هست و علاقه مند است آن را بیان کند، آنچه که زشت و غلط است، تلاش برای تحمیل آن افکار و برنامه ریزی برای نوعی سلطه است. آنچه قابل قبول نیست افزودن شکاف میان جوامع اسلامی است و حضرت امام (ره) هفته‌ای را به نام هفته وحدت نام نهاده اند و ما همیشه در ماه تولد پیامبراسلام(ص) این هفته را گرامی می‌داریم.

روحانی مساله وحدت و اتحاد میان مذاهب مختلف را بسیار با اهمیت برشمرد و افزود:همه باید در مسیر وحدت بکوشیم و اگر کسی حرف تفرقه انگیزی می‌زند حتما محکوم است و رهبر معظم انقلاب اخیرا گفتند که پیروان همه مذاهب باید به هم و مقدسات و چهره های برجسته یکدیگر احترام بگذارند و نباید کسی جمله‌ای بگوید که مسلمانان دیگر احساس اهانت کنند.

رییس جمهوری با بیان اینکه قابل پذیرش نیست کشوری بخواهد تفکری را به دیگران تحمیل کند، اظهارداشت: گسترش تحمیلی افکار و ایدئولوژی‌ها می‌تواند مشکلاتی را برای مناطق مختلف ایجاد کند. محور وحدت جهان اسلام، کتاب الهی، سنت نبوی و اخلاق اسلامی است و پیگیری مسیر ایجاد اختلاف می‌تواند در شرایط امروز، بسیار خطرناک باشد.

روحانی درباره روابط ایران و مالزی نیز گفت: ما خواهان یک رابطه بسیار دوستانه و نزدیک با مالزی هستیم و در مذاکرات دیروز با نخست وزیر، این اراده را در طرف مالزیایی دیدیم. آنها هم خواهان روابط نزدیکتر میان دو دولت هستند و دوره پساتحریم فرصتی مناسب برای تعمیق این همکاری‌ها و روابط، فراهم کرده است.

رییس جمهوری تقویت همکاری های بانکی، روابط مراکز دانشگاهی و علمی، تقویت گردشگری و سرمایه گذاری مشترک را از جمله مسیرهای توسعه همکاریها میان تهران - کوالالامپور برشمرد و افزود: معتقدیم رابطه نزدیکتر ایران و مالزی به نفع دو ملت و دو دولت و منطقه و جهان اسلام است.

پیش از سخنان رییس جمهوری نیز جمعی از نخبگان مالزی در حوزه فرهنگ، دانشگاه‌ها و رسانه‌ها دیدگاهها و نظرات خود را مطرح کردند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۴۷:۴۹ دیده شده : ۶۴بار نویسنده : admin

خشونت و افراطی گری تعریف خشونت و افراطی گری جهان علیه خشونت و افراطی گری جهان عاری از خشونت و افراطی گری کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی گری کنفرانس خشونت و افراطی گری جهان بدون خشونت و افراطی گری جهان ضد خشونت و افراطی گری جهانی عاری از خشونت و افراطی گری جهان عاری از خشونت و افراطی گری چیست گردش گری یاسوج جاذبه های گردشگری یاسوج مناطق گردش گری یاسوج جاذبه گردش گری یاسوج جاهای گردش گری یاسوج جازبه های گردش گری یاسوج U Line U Line Ice Maker U Line Boxes U Line Wine Cooler U Line Canada U Line Appliances U Line Bags U Line Ice Maker Parts U Line Jobs U Line Arena U Lock U Lock Holder U Lock Holster U Lock Kryptonite U Lock Target U Lock Walmart U Lock With Cable U Lock Mounting Bracket U Lock Bracket U Lock Bic Pen Trick U Lied To Me U Lied To Me Lyrics U Lied To Me Rayy Dubb U Lied To Me Lyrics Rayy Dubb U Lied To Me Rayy Dubb Download U Lied To Me Clean U Lied To Me Instrumental U Lied To Me Poems U Lied To Me Download U Lied To Me Quotes U Logo U Logo Blue U Logo Vector U Logo Quiz U Logo On Food U Logo Name U Logo Png U Logos Design U Logo With Feathers U Logo Company U Lyrics U Lyrics Majid Jordan U Lyrics Gareth U Lyrics Super Junior U Lyrics Austin Mahone U Lyrics Pearl Jam U Lyrics Arrested Development U Lyrics Paula Abdul Ulink Ulink Lafayette Ulink Ull Ulink Moodle Ulink Unity Ulink2 Ulink U Of L Ulink New Ulink Banner Ulinka Rublack U Lied U Lied Lyrics U Lied Rayy Dubb Download U Boot Lied Lyrics U Boat Lied Lyrics Because U Lied Lyrics Shaggy You Lied Lyrics Becca You Lied To Me Lyrics Thank God U Lied Lyrics I Said U Lied Lyrics Love The Way U Lie Lyrics U Lucky Dog U Lucky Dog Pueblo Co U Lucky Dog Pueblo U Lucky Dog Daycare & Boarding Denver Co U Lucky Dog Grooming U Lucky Dog U Newnan Ga U Lucky Dog Movie U Lucky Dog Reviews U Lucky Dog Pet Salon U Lucky Dog Chicago U Like U Like Buffet U Like Chinese U Like Me U Like Blender Ulike Maths Class 9 Ulike Class 9 Ulike Sample Papers U Like Fort Lee U Like Menu جهان اسلام جهان اسلام Isc جهان اسلام کجاست جهان اسلامی جهان اسلام اخبار جهان اسلام غرب و استعمار جهان اسلام نشریات جهان اسلام مجلات جهان اسلام روزنامه جهان اسلام مجله پایگاه جهان اسلام Isc مقالات جهان اسلام Isc سایت جهان اسلام Isc علوم جهان اسلام (isc) مجلات جهان اسلام Isc نمایه جهان اسلام Isc پايگاه استنادي جهان اسلام (isc) پايگاه استنادی جهان اسلام (isc) پایگاه استنادی جهان اسلام Isc جهان بینی اسلامی جهان بینی اسلامی شهید مطهری جهان بینی اسلامی مطهری جهان بینی اسلامی Pdf جهان بینی اسلامی 1 جهان بینی اسلامی 1 انسان وایمان جهان بینی اسلامی چیست دانشنامه جهان اسلامی کشورهای اسلامی جهان اخبار جهان اسلام 2 اخبار جهان اسلام فیسبوک اخبار جهان اسلام اهل سنت اخبار جهان اسلام Islamworldnews Com اخبار جهان اسلام شفقنا اخبارتحولات جهان اسلام اخبارتازه جهان اسلام اخباری جهان اسلام کتاب جهان اسلام غرب و استعمار دانلود نمونه سوالات جهان اسلام غرب و استعمار مجلات جهان اسلام دارای ضریب تاثیر دلم را تهدید کرده ام داعش ایران را تهدید کرد داعش ایران را تهدید کرده داعش ايران را تهديد كرد ایا داعش ایران را تهدید کرده است گروه داعش ایران را تهدید کرد داعش ایران تهدید کرد گروه تروریستی داعش ایران را تهدید کرد داعش ایران رو تهدید کرد ایا داعش ایران را تهدید کرده داعش ایران را هم تهدید کرد عربستان ایران را تهدید کرد عربستان ایران را تهدید به جنگ کرد عربستان ایران را تهدید نظامی کرد رهبر ایران عربستان را تهدید کرد عربستان هم ایران را تهدید به حمله نظامی کرد ایران ترکیه را تهدید کرد روسیه عربستان را تهدید کرد روسیه ایران را تهدید کرد روسیه تلویحاً ایران را تهدید کرد ایران اسرائیل را تهدید کرد ایران اسراییل را تهدید کرد اسرائیل ایران را تهدید به حمله کرد اسرائیل ایران را به حمله نظامی تهدید کرد امارات ایران را تهدید کرد داعش آمریکا را تهدید کرد روسیه امریکا را تهدید کرد می کند می کند به انگلیسی می کند یا میکند می کند انگار چشمش طلوع میکند آن آفتاب پنهانی کمیسر متهم میکند عسل چاق می کند؟ هربی پرواز می کند ذرت چاق می کند؟ ژله چاق می کند؟ تقدیم میکند به انگلیسی هدف وسیله را توجیه میکند به انگلیسی چه فرقی می کند به انگلیسی می کند انگار چشمش باز غوغایی دگر شعر می کند انگار چشمش باز غوغایی دگر طلوع ميكند آن آفتاب پنهاني شعر طلوع میکند آن آفتاب پنهانی طلوع میکند آن آفتاب پنهانی زسمت مشرق جغرافیای عرفانی کمیسر متهم میکند کامل کمیسر متهم میکند 1 کمیسر متهم میکند دانلود کمیسر متهم میکند (دوبله فارسی) کمیسر متهم میکند 2 کمیسر متهم میکند قسمت دوم کمیسر متهم میکند اهنگ فیلمهای کمیسر متهم میکند کمیسر مولدوان متهم میکند عسل چاق میکند یا لاغر عسل چاق ميكند ؟ آیا عسل چاق می کند فیلم هربی پرواز می کند دانلود هربی پرواز می کند دانلود فیلم هربی پرواز میکند بازیگران فیلم هربی پرواز می کند دانلود فیلم سینمایی هربی پرواز میکند سینمایی هربی پرواز می کند فیلم سینمایی هربی پرواز می کند دانلود رایگان فیلم هربی پرواز می کند پخش آنلاین فیلم هربی پرواز می کند آیا ذرت چاق می کند ایا ذرت بوداده چاق می کند آیا ژله چاق می کند؟ ژله صورت را چاق میکند آیا ژله صورت را چاق می کند؟ خشونت، افراطی گری، یاس و عدم خودباوری آینده جهان اسلام را تهدید می کند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۷
  • تعداد حاضران : ۱۴۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها