freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


زمانی که خودروی اسپورت جدیدی عرضه می‌شود یکی از جذاب‌ترین مشخصات برای افراد میزان قدرت تولیدی آن خودرو است.

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

قدرت به عنوان یک هویت عبارت از میزان سریع بودن و توانایی یک خودرو در حرکت دادن یک خودرو به جلو مطرح است که این توانایی و اجبار به حرکت جلو به گشتاور تولیدی پیشرانه‌ی احتراق داخلی نیز بستگی دارد. این موضوع در مهندسی به‌طور عمومی میزان “کار” خودرو برای حرکت خوانده می‌شود؛ اما در نواحی مختلف جهان واحدهای یکسانی برای بیان میزان قدرت یک خودرو وجود ندارد ولی می‌توان با استفاده از فرمول‌های مختلف واحدها را به یکدیگر تبدیل کرد. بیایید با هم نگاهی به تفاوت واحدهای مختلف بیندازیم.

کیلووات Kilowatts

1kW = 1.341hp

از نظر فنی این فرم از اندازه‌گیری یکسان‌ترین روش محاسبه و اندازه‌گیری قدرت بوده و توسط هر مهندسی در هرکجای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. وات یک واحد SI (سیستم بین‌المللی) بوده به این معنی که همانند متر، کیلوگرم، ژول و ثانیه بر مبنای سیستم متریک شکل گرفته است. وات میزان انرژی ترانسفر شده در واحد زمان است که در واقع همان کاری است که پیشرانه‌ای احتراق داخلی انجام می‌دهد.

این واحد اکثراً در نیم‌کره‌ی جنوبی زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند توسط گشتاور چرخ در حال گردش و توسط این فرمول محاسبه شود:

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

کیلووات بیش‌ازپیش در ذکر قدرت خروجی پیشرانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و تعجبی نخواهیم کرد اگر که در اروپا نیز این واحد به عنوان استاندارد تعیین شود اگرچه که ممکن است آمریکایی‌ها فشار زیادی برای ممانعت از این کار وارد کنند.

اگرچه با عرضه‌ی روزافزون خودروهای الکتریکی استفاده از این واحد افزایش یافته اما توانایی پیشرانه‌های الکتریکی با استفاده از کیلووات ساعت kWh بیان می‌شود که در واقع بیانی از توانایی تولید بخش معینی از قدرت توسط آن پیشرانه است.

اسب بخار HP

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

این واحد که توسط پدر ماشین بخار آقای جیمز وات خلق شده تا به امروز هم کاربرد داشته و در اکثر نقاط دنیا از آن برای بیان قدرت خروجی پیشرانه استفاده می‌شود. اسب بخار یعنی حمل 14968 کیلوگرم جرم توسط یک اسب در یک دقیقه و به فاصله‌ی 30.5 سانتی‌متر. هیچ‌کسی نمی‌داند که آیا اسبی وجود دارد که بتواند این مقدار از بار را حمل کند یا خیر. این واحد قدرت به وات اجازه داد تا مقایسه‌ای مستقیم بین لوکوموتیو بخار خود و اسب‌های معمولی داشته باشد. تا زمانی که ماشین بخار اختراع نشده بود بخش اعظم حمل‌ونقل در سلطه‌ی اسب‌ها بود.

اسب بخار هنوز هم به عنوان واحد اصلی قدرت باقی مانده و در اکثر نقاط جهان نیز از همین واحد استفاده می‌شود. با استفاده از فرمول‌های زیر می‌توان تبدیلات مختص اسب بخار به دیگر واحد را انجام داد:

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

البته استفاده از اسب بخار نیز دردسرهای خاص خود را دارد. BHP (brake horsepower) به تجهیزات موردنیاز برای تست قدرت خروجی پیشرانه‌ها اشاره دارد. در ایالات‌متحده این مورد تنها با قطعات جانبی متصل به قوای محرکه اندازه‌گیری می‌شود و البته برخی موارد جانبی در نظر گرفته نمی‌شود؛ بنابراین اگر همه‌ی قطعات در جای خود باشند، اعداد اسب بخار HP آمریکایی‌ها بالاتر از BHP محاسبه شده توسط اروپایی‌ها به دست می‌آید.

WHP یا اسب بخار چرخ نیز نشان‌دهنده‌ی قدرت مفیدی است که پیشرانه تولید می‌کند و این واحد نیز با استفاده از گشتاوری که از طریق قوای محرکه به دست می‌آید محاسبه می‌شود.

PS

1PS = 0.986hp

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

این کلمه مخفف pferdestärke است که ترجمه‌ی ساده‌ی آن همان اسب بخار است اما برخی اصلاحات متریک در آن صورت گرفته تا مناسب حال قرن 21 باشد. اسب بخار متریک در اروپا به‌عنوان واحدی استاندارد برای اندازه‌گیری و بیان قدرت بکار می‌رود و احتمالاً در آینده‌ای نه‌چندان دور در انگلستان نیز به‌طور گسترده استفاده خواهد شد.

استاندارد مهندسی رسمی برای اندازه‌گیری اسب بخار متریک به میزان قدرت مورد نیاز برای بالا بردن 75 کیلوگرم جرم به اندازه‌ی یک متر و در یک ثانیه تعریف می‌شود. این واحد 1.4 درصد بیشتر از واحدهای امپریال قدیمی است.

حال که تعاریف و تفاوت‌های واحدهای مختلف قدرت را دانستیم بهتر است نگاهی به قدرت تولیدی برخی خودروهای مشهور بیندازیم:

Nissan Skyline GTR R34: 206kW = 276hp = 280PS

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

McLaren 570S: 419kW = 562hp = 570PS

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

Honda Civic Type-R FK2: 228kW = 306hp = 310PS

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

Bugatti Chiron: 1,103kW = 1,479hp = 1500PS

 تفاوت بین واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار

فکر می‌کنم که اکثر شما طرفدار اسب بخار باشید چراکه در کشور ما نیز این واحد بیش از همه بکار رفته است. این‌طور نیست؟

منبع:پدال

منبع : Car_ir ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۶:۴۷ دیده شده : ۱۰۰بار نویسنده : admin

چه تفاوتی بین شرکت بورس چه تفاوتی بین اجروخشت است چه تفاوتی بین آجر و خشت است چه تفاوت هایی بین آجر و خشت است اسب بخار اسب بخار آپارات اسب بخار یعنی چه؟ اسب بخار پراید اسب بخار 206 اسب بخار به وات اسب بخار ماکسیما اسب بخار سمند اسب بخار زانتیا اسب بخار چند وات است Hv Renegades Hv Renegades Roster Hv Renegades Score Hv Renegades Standings Hv Renegades Phone Number Hv Renegades Promo Code Hv Renegades Promotions Hv Renegades Ghub Hv Renegades Logo Hv Renegades Radio Hv Polo Hv Polo Breeches Hv Polo Size Guide Hv Polo Boots Hv Polo Nz Hv Polo Vest Hv Polo Bag Hv Polo Socks Hv Polo Gilet Hv Polo Saddle Cloth Hv To Hrc Hv To Hrc Conversion Chart Hv To Hrc Calculator Hv To Hrc Conversion Formula Hv To Hrc Pdf Hv Test Hv Tester Hv Test Kit Hv Testing Equipment Hv Test On Transformer Hv Testing Course Hv Test Standard Hv Test Technician Hv Test Leads Hv Tester Wikipedia Hv Cable Hv Cable Jointing Hv Cable Termination Hv Cable Jointing Jobs Hv Cable Ftb Hv Cable Testing Hv Cable Termination Kits Hv Cable Stripping Tools Hv Cable Jointing Tools Hv Cable Semiconductive Layer Hv Meaning Hv Meaning Slang Hv Meaning Text Hv Meaning Medical Hv Meaning In Chemistry Hv Meaning Hardness Hv Valve Meaning E=hv Meaning Hv 0.3 Meaning Hv Bolts Meaning Hv Transformer Hv Transformer Ftb Hv Transformer Tekkit Hv Transformer Testing Hv Transformer Maintenance Hv Transformer Installation Hv Transformer Immersive Engineering Hv Transformer Theory Hv Transformer For Sale Hv Transformer Oil Hv Craigslist Hv Craigslist Jobs Hv Craigslist Free Hv Craigslist Personals Hv Craigslist Cars Hv Craigslist Missed Connections Hv Craigslist Bikes Hv Craigslist Pets Hv Craigslist Boats Hv Craigslist Bicycles Hv Hardness Hv Hardness To Rockwell Hv Hardness Of Steel Hv Hardness Formula Hv Hardness To Brinell Hv Interval Hv Interval Pacemaker Hv Interval Electrophysiology Hv Interval Definition Hv Interval Cardiology Hv Interval In Rbbb Hv Interval Prolongation Hv Interval Wiki Hv Interval In Lbbb Hv Interval Abbreviation چه تفاوتی میان واحدهای کیلووات، PS و اسب‌بخار وجود دارد؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۳۲
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها