freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


روحانی:برای نجات دنیای اسلام راهی جز اعتدال و مبارزه با خشونت نمی بینم
سرویس ایران- رییس جمهوری در دیدار نخبگان علمی، فرهنگی و رسانه ای مالزی، با فراخواندن همه مسلمانان به وحدت و تلاش برای ارتقاء جایگاه و قدرت جهان اسلام ، تصریح کرد: برای نجات دنیای اسلام راهی جز اعتدال و مبارزه با خشونت نمی بینم و هر فردی که شکافی در دنیای اسلام ایجاد کند ، در خط اسلام نیست.

به گزارش کردپرس، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست که صبح روز شنبه در کوالالامپور برگزار شد، گفت: دنیای اسلام نیازمند وحدت، امنیت و توسعه است و خشونت و افراطی گری  و یاس و عدم خودباوری آینده جهان اسلام را تهدید می کند.

دکتر روحانی با تبیین چهار اصل سیاست منطقه ای ایران گفت: مبارزه میدانی با تروریسم تکفیری، کمک موثر به صلح، آتش بس و کمک رسانی انسان دوستانه به مردم، عدم تجزیه کشورها و تغییر مرزهای جغرافیایی و تکیه بر صندوق های رای و حاکمیت مردم بر امور کشورهایشان از اصول سیاست منطقه ای ما است.

رییس جمهوری اظهارداشت: ما معتقدیم تروریسم امروز یک معضل در منطقه ما است و باید با تروریست های تکفیری در کل منطقه مبارزه شود و نباید اجازه دهیم این راه غلط و کشتار و آدم کشی در منطقه ما ادامه یابد و باید جلوی این فاجعه را بگیریم.

دکتر روحانی درباره ضرورت تلاش برای صلح و آتش بس نیز گفت: باید در یمن و سوریه آتش بس برقرار شود و کمکهای انساندوستانه سریعا در اختیار مردم آن کشورها قرار گیرد. در منطقه نباید مرزهای جغرافیایی تغییر کند، تجزیه کشورها غلط و خطرناک  است و می تواند مشکلات را چند برابر کند و جنگ های منطقه ای را دامن بزند. باید حاکمیت ملی کشورها محترم شمرده شود. نباید برای مردم منطقه از بیرون حکومت تعیین شود و هر فردی که با رای مردم به قدرت می رسد، باید مورد احترام همگان باشد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اگر به دولت های عراق و سوریه کمک نمی کردیم چه بسا امروز شاهد گروهی به نام داعش نبودیم بلکه دو دولت بزرگ داعشی در عراق و سوریه شکل می گرفتند، گفت: در چنین وضعیتی، در منطقه و حتی در سطح بین الملل با جنگ بی پایانی مواجه می شدیم.

دکتر روحانی همچنین  با بیان اینکه دنیای اسلام و جهان در حال توسعه طی دهه ها و قرون گذشته با مشکلات فراوانی به لحاظ سیاسی، امنیتی و فرهنگی مواجه بوده اند، گفت:شاید انتظار بود که پس از دوران استعمار و استقلال کشورهای اسلامی و در حال توسعه، جهان با مشکل بزرگی مواجه نشود و کشورهای استقلال یافته و در حال توسعه بتوانند مسیر پیشرفت را برای رسیدن به جایگاه مطلوب و در راستای اهداف ملی خود ادامه دهند، اما متاسفانه چنین نشد.

دکتر روحانی اظهارداشت: جهان غرب هنوز تصمیم ندارد که از سلطه گری خود بر دنیا دست بردارد و این تصمیم تغییر نخواهد کرد مگر زمانی که آنها احساس کنند جهان در حال توسعه به یک وحدت، مسیر واحد و حرکت پوینده دست یافته است.

رییس جمهوری تلاش جهان غرب را حفظ  سلطه خود بر جهان دانست و گفت: آنها نه تنها می خواهند به سلطه علمی و فناوری خود ادامه دهند بلکه می خواهند همچنان از لحاظ فرهنگی، فرهنگ اول و مسلط بر جهان باشند؛ از بعد نظامی، قدرت برتر و از لحاظ اقتصادی، اقتصاد مسلط باشند و تا زمانی که این اهداف مورد توجه قدرتهای جهانی است، کشورهای در حال توسعه که می خواهند از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و نظامی و علمی  در سطح برابر با آنها قرار گیرند، با مشکلات فراوانی مواجه می شوند.

دکتر روحانی به موضوع تروریسم در جهان اشاره کرد و افزود: شاید هیچ زمانی در دنیای اسلام با این همه کشتار، خشونت و حضور گروه های تروریستی که متاسفانه به نام اسلام  دست به جنایت می زنند، مواجه نبودیم و امروز معضل تروریسم حتی دامن خود آنهایی را که این مسیر را علیه اسلام و جهان در حال توسعه طراحی کردند، فرا گرفته است.

رییس جمهوری وظیفه نخبگان، صاحبنظران و روشنفکران جهان اسلام را در مقطع زمانی کنونی بسیار سنگین خواند و اظهارداشت:متاسفانه جوانان در جهان اسلام در چنین فضایی به تدریج به دو سمت خطرناک، خشونت و افراطی گری و یا یاس و عدم خودباوری کشانده می شوند که هر دو اینها،می تواند برای نسل امروز و آینده ما خطرناک باشد.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه به جای گفتمان تخریب و یاس باید گفتمان وحدت و توسعه در دنیای اسلام گسترش یابد، گفت: راهی جز این نداریم که از همه توانمان برای تغییر گفتمان در میان نسل جوان دنیای اسلام استفاده کنیم. به جای گفتمان تخریب، خشونت و یا یاس، باید گفتمان توسعه، پیشرفت و گفتمانی جایگزین شود که حاصل آن، وحدت و یکپارچگی دنیای اسلام و جهان در حال توسعه در برابر قدرتهای بزرگ باشد.

رییس جمهوری با ابراز خرسندی از اینکه همچنان بخش مهمی از دنیای اسلام، پیرو اسلام اعتدالی و فرهنگ میانه روی است، اظهارداشت:  امروز اسلام رحمت، امت وسط و دین همزیستی مسالمت آمیز در افکار عمومی بخش بزرگی از دنیای اسلام از جمله مالزی و ایران حاکم است.

دکتر روحانی تقویت جایگاه و قدرت دنیای اسلام را در سایه علم و فناوری دانست و گفت: ما در شرایطی هستیم که باید صاحب قدرت بشویم و قدرت ما در سایه علم و فناوری  است و ضروری است که در این عرصه یکدیگر را یاری کنیم. کشورهایی نظیر ایران و مالزی در سال های گذشته در بسیاری از زمینه های علمی و فناوری حرکتهای خوبی داشته اند و باید از توانمندی خود به نفع هم استفاده کرده و یکدیگر را برای رسیدن به هدف بلند توسعه یاری کنند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه راهی جز وحدت دنیای اسلام نداریم و باید اختلافات را کنار گذاشت، تصریح کرد: باید پیروان مذاهب مختلف اسلامی به منافع مشترک بیاندیشند و امروز هر کس در دنیای اسلام، شکاف و تفرقه ای ایجاد و یا بر شکاف های گذشته می افزاید، بی تردید قصد خدمت به دنیای اسلام را ندارد و عمل او به نفع و خیر مسلمانان نخواهد بود.

دکتر روحانی، وحدت، امنیت و توسعه را نیاز امروز دنیای اسلامی برشمرد و با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ابزار ارتباطات برای پیوند بیشتر میان مسلمانان، گفت:در شرایط امروز جهانی همه باید احساس مسوولیت بیشتری کنند و از تمام توان و قدرت قلم، بیان و نفوذ خود در دانشگاه ها و افکار عمومی استفاده کرده و در جهت توسعه و پیشرفت جهان اسلام تلاش کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز برای نجات دنیای اسلام راهی جز اعتدال و مبارزه با خشونت نمی بینم، افزود: به همین دلیل سه سال پیش به کشورهای عضو سازمان ملل  پیشنهاد کردم به قطعنامه ای رای دهند که مفهوم آن جهان عاری از افراطی گری و خشونت باشد که درنهایت معروف به قعطنامه ویو شد و امیدوارم همه بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم تا شاهد همزیستی جدید در دنیای اسلام و وحدت بیشتر باشیم.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه ترور و تروریسم هیچ نسبتی با اسلام ندارد، اظهارداشت:  مسلمانان که در طول تاریخ قربانی جنگ های ناخواسته و تروریسم بوده اند، نباید امروز متهم به تروریسم بشوند. پیامبر ما پیامبر مهربانی و رحمت برای همه جهانیان بوده و ترور هیچ نسبتی با اسلام و آیات قرآن مجید ندارد.

رییس جمهوری شناسایی عوامل ریشه ای خشونت و تروریسم را ضروری خواند و اظهارداشت: افراطی گری و تروریسم تکفیری دارای ریشه های متعددی است که از جمله آنها می توان به فقر، جهل، تبعیض، اشغالگری، حکومت های ناعادلانه و دخالت های خارجی اشاره کرد.

 دکتر روحانی با بیان اینکه مساله فرقه گرایی و دامن زدن به این نوع مباحث برای اسلام خطرناک است، گفت:  اگر در گوشه ای از منطقه ما، یک حرکت افراطی انجام گیرد نمی گویند شیعه و یا سنی افراطی  انجام داده بلکه می گویند اسلام افراطی و به عبارتی به گرایش مذهبی توجه نمی کنند و خشونت ها بدروغ به نام اسلام تمام می شود.

رییس جمهوری بزرگترین صدمه تروریسم را ضربه به حیثیت و چهره اسلام دانست و گفت: در اقدامات تروریستی، بیشتر به جنایات تروریست ها توجه می شود اما ضربه اصلی تروریست ها به چهره اسلام و تخریب و تحریف آن نزد جهانیان است و این ظلمی است که تروریسم علیه فرهنگ اعتدالی و همزیستی در منطقه ما ایجاد کرده است.

دکتر روحانی حضور و فعالیت آزادانه پیروان همه ادیان و مذاهب در کشورهایی همانند ایران و مالزی را مثال زدنی دانست و گفت: ایران بدنبال توسعه طلبی مذهبی نیست. طبعا هر کشوری دارای افکار و اعتقاداتی هست و علاقه مند است آن را بیان کند، آنچه که زشت و غلط است، تلاش برای تحمیل آن افکار و برنامه ریزی برای نوعی سلطه است. آنچه قابل قبول نیست افزودن شکاف میان جوامع اسلامی است و حضرت امام (ره) هفته ای را به نام هفته وحدت نام نهاده اند و ما همیشه در ماه تولد پیامبراسلام(ص) این هفته را گرامی می داریم.

دکتر روحانی مساله وحدت و اتحاد میان مذاهب مختلف را بسیار با اهمیت برشمرد و افزود:همه باید در مسیر وحدت بکوشیم و اگر کسی حرف تفرقه انگیزی می زند حتما محکوم است و رهبر معظم انقلاب اخیرا گفتند که پیروان همه مذاهب باید به هم و مقدسات و چهره های برجسته یکدیگر احترام بگذارند و نباید کسی جمله ای بگوید که مسلمانان دیگر احساس اهانت کنند.

رییس جمهوری با بیان اینکه قابل پذیرش نیست کشوری بخواهد تفکری را به دیگران تحمیل کند، اظهارداشت: گسترش تحمیلی افکار و ایدئولوژی ها می تواند مشکلاتی را برای مناطق مختلف ایجاد کند. محور وحدت جهان اسلام، کتاب الهی، سنت نبوی و اخلاق اسلامی است و پیگیری مسیر ایجاد اختلاف می تواند در شرایط امروز، بسیار خطرناک باشد.

دکتر روحانی درباره روابط ایران و مالزی نیز گفت: ما خواهان یک رابطه بسیار دوستانه و نزدیک با مالزی هستیم و در مذاکرات دیروز با نخست وزیر، این اراده را در طرف مالزیایی دیدیم. آنها هم خواهان روابط نزدیکتر میان دو دولت هستند و دوره پساتحریم فرصتی مناسب برای تعمیق این همکاری ها و روابط، فراهم کرده است.

رییس جمهوری تقویت همکاری های بانکی، روابط مراکز دانشگاهی و علمی، تقویت گردشگری و سرمایه گذاری مشترک را از جمله مسیرهای توسعه همکاریها میان تهران - کوالالامپور برشمرد و افزود: معتقدیم رابطه نزدیکتر ایران و مالزی به نفع دو ملت و دو دولت و منطقه و جهان اسلام است.

پیش از سخنان رییس جمهوری نیز جمعی از نخبگان مالزی در حوزه فرهنگ، دانشگاه ها و رسانه ها دیدگاهها و نظرات خود را مطرح کردند.

کد مطلب: 115605  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۱۷  |  ساعت: ۹ : ۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۸:۴۳ دیده شده : ۸۴بار نویسنده : admin

چهار اصل پاتمن چهار اصل مدیریت چهار اصل مدیریت علمی تیلور چهار اصل مدیریت علمی چهار اصل مدیریت تیلور چهار اصل مدیریت زمان چهار اصل فلورانس کتاب چهار اصل فلورانس چهار اصل از فلورانس دانلود کتاب چهار اصل فلورانس چهار اصل بودا چهار اصل اخلاق پزشکی چهار اصل معنوی چهار اصل حسابداری چهار اصل حسابداری دولتی چهار اصل دیالکتیک چهار اصل بازاریابی چهار اصل مهم بازاریابی سیاست منطقه ای ایران سیاست های منطقه ای ایران سیاست خارجی منطقه ای ایران بحران افغانستان و سیاست منطقه ای ایران سیاست منطقه ای ترکیه نگرشی جدید در سیاست منطقه ای ترکیه سیاست منطقه ای عربستان سیاست های منطقه ای عربستان سیاست منطقه ایران سیاست منطقه ای پاکستان سیاست ایران در منطقه سیاست ایران در منطقه خلیج فارس اوضاع سیاسی ایران در منطقه جایگاه سیاسی ایران در منطقه سیاست خارجی ایران در منطقه موقعیت سیاسی ایران در منطقه سیاست امریکا در منطقه سیاست گذاری منطقه ای ای ایران ای سرای امید ای ایران ای سرای امید دانلود ای ایران ای سرای امید Mp3 ای ایران ای سرای امید متن ای ایران ای سرای امید محمد معتمدی ای ایران ای سرای امید اپارات ای ایران ای سرای امید شاعر ایران ای سرای امید ویکی اي ايران اي سراي اميد متن سرود ای ایران ای سرای امید ای ایران ای مرز ای ایران ای مرز پر گهر متن ای ایران ای مرز پر گهر Mp3 ای ایران ای مرز پر گهر دانلود اي ايران اي مرز پر گهر ای ایران ای مرز پرگهر ای ایران ای مرز پر گهر ساخته کیست ای ایران ای مرز پر ای ایران ای مرزپرگوهر ای ایران ای مرز پر گهر بی کلام ای ایران سالار عقیلی آهنگ ای ایران سالار عقیلی دانلود ای ایران سالار عقیلی دانلود آهنگ ای ایران سالار عقیلی دانلود آهنگ ای ایران از سالار عقیلی سرود ای ایران سالار عقیلی دانلود شعر ای ایران سالار عقیلی آهنگ پیشواز ای ایران سالار عقیلی کد پیشواز ای ایران سالار عقیلی آهنگ ای ایران از سالار عقیلی ای ایران محمد نوری آهنگ ای ایران محمد نوری ترانه ای ایران محمد نوری سرود ای ایران محمد نوری کلیپ ای ایران محمد نوری ای ایران ایران محمد نوری Mp3 آهنگ اي ايران محمد نوري دانلود آهنگ ای ایران از محمد نوری آهنگ ای ایران با صدای محمد نوری ای ایران بنان اي ايران بنان ای ایران بنان Mp3 اي ايران بنان دانلود ای ایران بنان متن ای ایران بنان اپارات ای ایران غلامحسین بنان آهنگ اي ايران بنان ای ایران ناصر تقوایی اي ايران ناصر تقوايي نقد فیلم ای ایران ناصر تقوایی فيلم اي ايران ناصر تقوايي دانلود فیلم ای ایران ساخته ناصر تقوایی دانلود فیلم ای ایران از ناصر تقوایی ای ایران فیلم ای فیلم ایرانی اي فيلم ايراني شبکه ای فیلم ایران سایت آی فیلم ایران ای ایران ایران ای ایران ایران محمد نوری ای ایران ایران نوری ای ایران ایران دانلود ای ایران ایران متن اي ايران ايران اهنگ ای ایران ایران آهنگ ای ایران ایران محمد نوری ترانه ای ایران ایران محمد نوری موزیک ای ایران ایران ای ایران من سعید اسدی ای ایران تا نفس دارم ای ایران تا نفس دارم عهد دیرین را نشکنم ای ایران تا نفس دارم دانلود اي ايران تا نفس دارم اي ايران تا نفس دارم عهد ديرين را نشکنم آهنگ ای ایران تا نفس دارم سرود ای ایران تا نفس دارم دانلود آهنگ ای ایران تا نفس دارم دانلود آهنگ ای ایران تا نفس دارم اخشابی متن آهنگ ای ایران تا نفس دارم مرداک - نبرد با تروریسم مبارزه با تروریسم مبارزه با تروریسم در ایران مبارزه با تروریسم بین المللی مبارزه با تروریسم در افغانستان مبارزه با تروریسم سایبری مبارزه با تروریسم در عراق مبارزه با تروریسم در حقوق بین الملل مبارزه با تروریسم مالی مبارزه با تروریسم کرد کنوانسیون مبارزه با تروریسم هسته ای جنگ با تروریسم جنگ با تروریست مقابله با تروریسم مقابله با تروریسم هسته ای راه های مقابله با تروریسم راهکارهای مقابله با تروریسم کنوانسیون مقابله با تروریسم کنوانسیون اروپایی مقابله با تروریسم مقابله با افراط گرایی و تروریسم روز مبارزه با تروریسم روز مبارزه با تروریسم چه روزی است روز مبارزه با تروریسم مصادف روز مبارزه با تروریسم در ایران روز مبارزه با تروريسم روز جهانی مبارزه با تروریسم پیامک روز مبارزه با تروریسم کنوانسیون مبارزه با تروریسم کنوانسیون های مبارزه با تروریسم کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم متن کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم راهکارهای مبارزه با تروریسم راههای مبارزه با تروریسم راههای مقابله با تروریسم کمک به محک کمک به محک با پیامک نحوه کمک به محک کمک به خیریه محک کمک به کودکان محک کد کمک به محک سایت کمک به محک کمک داوطلبانه به محک راههای کمک به محک کمک به بیماران محک کمک به دیگران کمک به دیگران در قرآن کمک به دیگران شعر کمک به دیگران در احادیث کمک به دیگران در اسلام کمک به دیگران حدیث کمک به دیگران از نظر اسلام کمک به دیگران داستان کمک به دیگران اس ام اس کمک به دیگران جملات کمک به دنیای پناهندگی مسیحی کمک به فقرا كمك به فقرا کمک به فقرا از دیدگاه اسلام کمک به فقرا در قران کمک به فقرا حدیث کمک به فقرا شعر کمک به فقرا در اسلام کمک به فقرا در ماه رمضان کمک به فقرا در ماه مبارک رمضان کمک به فقرا در روایات کمک به کودکان بی سرپرست کمک به کودکان بی سرپرست اصفهان کمک به کودکان بی سرپرست تهران کمک به کودکان بی سرپرست شیراز کمک به کودکان بی سرپرست کرج کمک به کودکان بی سرپرست مشهد کمک به کودکان بی سرپرست تبریز کمک به کودکان بی سرپرست کمیته امداد کمک به کودکان بی سرپرست اراک کمک به کودکان بی سرپرست و موسسات خیریه کمک به ایتام کمک به ایتام کمیته امداد کمک به ایتام تهران کمک به ایتام کهریزک کمک به ایتام اینترنتی کمک به ایتام اهواز کمک به ایتام احادیث کمک به ایتام حدیث کمک به ایتام مشهد کمک به ایتام کرج كمك به ديگران در قرآن آیه قرآن در مورد کمک به دیگران آیات قرآن در مورد کمک به دیگران شرط کمک به دیگران در قرآن کمک به دیگران+قرآن کمک بهیاری کمک بهیاری چیست؟ کمک بهیاری استخدام کمک بهیاری حق دستمزد کمک بهیاری تهران کمک بهیاری نظام پرستاری کمک بهیاری استخدامی کمک بهیاری استخدام 93 كمك بهياري کمک بهياري کمک به زنان مطلقه کمک بهیار استخدام کمک بهیار کیست کمک بهیارچیست تجزیه کشورهای خاورمیانه طرح تجزیه کشورهای خاورمیانه تجزیه کشورها تجزیه کشورهای عربی تجزیه کشورهای منطقه تجزیه کشورهای اروپایی تجزیه کشورهای اسلامی کشورهای تجزیه شده شوروی کشورهای تجزیه شده کشورهای تجزیه شده یوگسلاوی کشورهای تجزیه شده شوروی سابق نقشه تجزیه کشورهای عربی کشورهای تجزیه شده از یوگسلاوی سابق کشورهای تجزیه شده یوگسلاوی سابق کمک بهیار چهار اصل سیاست منطقه ای ایران: مبارزه میدانی با تروریسم، کمک به صلح، آتش بس، عدم تجزیه کشورها

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۹
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها